Kolarz Bardiani-CSF zwyciężył po całodniowej ucieczce. Liderem pozostał Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice).

Po królewskim etapie ze wspinaczką pod Edelweisspitze przyszła kolejna rywalizacja z metą na szczycie. Tym razem po płaskim dojeździe na kolarzy czekała walka na drodze do Dobratsch. Suma przewyższeń wyniosła 2286m.

Ucieczkę dnia po 15km jazdy stworzyli Valerio Agnoli (Astana), Anthony Perez (Cofidis), Nick Van Der Lijke (Roompot Oranje Peloton), Simone Sterbini (Bardiani – CSF), Matthias Krizek (Roth), Gavin Mannion (Drapac), Andi Bajc (Amplatz – BMC) i Stephan Rabitsch (Felbermayr – Simplon Wels). Pracująca w peletonie ekipa lidera CCC Sprandi Polkowice dała harcownikom sporą swobodę i przewagę ponad sześciu minut.

Szyki w czołówce pomieszała wspinaczka – kolejni zawodnicy dość szybko musieli uznać wyższość podjazdu i z przodu został sam Anthony Perez z Cofidisu. Po kilku kilometrach w roli lidera “zmienił go” Simone Sterbini (Bardiani-CSF).

W peletonie ponownie znakomitą pracę wykonywał Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice). Gdy pojawiły się ataki swoje zadanie bardzo dobrze wykonywał Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice), który nie pozwalał rywalom na odjazdy.

Tymczasem Sterbini utrzymywał mocne tempo i zdołał zwyciężyć na trudnym podjeździe pod Dobratsch. Na drugim miejscu dojechał David Belda (Roth), który nadrobił kilka sekund nad rywalami. Trzecie miejsce przypadło Markusowi Eibeggerowi (Felbermayr-Simplon Wels). Jan Hirt utrzymał koszulkę lidera.

Wyniki:

1    Simone STERBINI    ITA    BAR    3:36:43
2    David BELDA GARCIA    ESP    ROT    +2:02
3    Markus EIBEGGER    AUT    RSW    +2:06
4    Delio FERNANDEZ CRUZ    ESP    DMP    +2:12
5    Guillaume MARTIN    FRA    WGG    +2:12
6    Aleksey RYBALKIN    RUS    GAZ    +2:12
7    Jan HIRT    CZE    CCC    +2:12
8    Antwan TOLHOEK    NED    ROP    +2:12
9    Patrick SCHELLING    SUI    VOL    +2:12
10    Stéphane ROSSETTO    FRA    COF    +2:12
11    Hermann PERNSTEINER    AUT    AMP    +2:17
12    Brendan CANTY    AUS    DPC    +2:17
13    Thomas DEGAND    BEL    WGG    +2:17
14    Marinus Cornelis MINNAARD    NED    WGG    +2:17
15    Radoslav ROGINA    CRO    ADR    +2:48
16    Francesco Manuel BONGIORNO    ITA    BAR    +2:57
17    Christian Mager    GER    SSG    +2:59
18    Lachlan NORRIS    AUS    DPC    +3:15
19    Nick VAN DER LIJKE    NED    ROP    +3:28
20    Rémy DI GREGORIO    FRA    DMP    +3:32
21    Jan TRATNIK    SLO    AMP    +3:49
22    Rudy MOLARD    FRA    COF    +3:58
23    Sébastian BALDAUF    GER    HAC    +4:18
24    Florian BISSINGER    GER    WSA    +4:24
25    Clemens FANKHAUSER    AUT    TIR    +4:24
26    Helmut TRETTWER    GER    WSA    +5:08
27    Rasmus GULDHAMMER    DEN    SSG    +5:08
28    Stephan RABITSCH    AUT    RSW    +5:14
29    Edoardo ZARDINI    ITA    BAR    +5:24
30    Jure GOLCER    SLO    ADR    +5:47
31    Sylwester SZMYD    POL    CCC    +6:13
32    Gavin MANNION    USA    DPC    +7:35
33    Nicolas BALDO    FRA    ROT    +7:35
34    Dominik HRINKOW    AUT    HAC    +7:35
35    Alessandro VANOTTI    ITA    AST    +7:41
36    Evgeny SHALUNOV    RUS    GAZ    +9:15
37    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +10:18
38    Jacek MORAJKO    POL    WIB    +10:18
39    Andi BAJC    SLO    AMP    +10:34
40    Etienne VAN EMPEL    NED    ROP    +11:19
41    Frederik BACKAERT    BEL    WGG    +11:19
42    Matthias KRIZEK    AUT    ROT    +11:19
43    Hans-Jörg LEOPOLD    AUT    WSA    +12:27
44    Nicolas WINTER    SUI    VOL    +13:44
45    Francesc ZURITA    ESP    VOL    +13:44
46    Sebastian SCHÖNBERGER    AUT    TIR    +13:44
47    Patrick BOSMAN    AUT    TIR    +13:44
48    Aydar ZAKARIN    RUS    GAZ    +13:44
49    Johannes SCHINNAGEL    GER    RSW    +13:44
50    Andreas GRAF    AUT    HAC    +13:44
51    David PER    SLO    ADR    +13:44
52    Luca CHIRICO    ITA    BAR    +15:29
53    Valerio AGNOLI    ITA    AST    +15:29
54    Alessandro TONELLI    ITA    BAR    +16:38
55    Alexander SEROV    RUS    GAZ    +16:38
56    Romain HARDY    FRA    COF    +16:52
57    Anthony PEREZ    FRA    COF    +16:52
58    Piotr BROZYNA    POL    CCC    +18:21
59    Marcin MROZEK    POL    CCC    +18:21
60    Adrian HONKISZ    POL    CCC    +18:21
61    Boris DRON    BEL    WGG    +19:06
62    Thierry HUPOND    FRA    DMP    +19:06
63    Quentin PACHER    FRA    DMP    +19:06
64    Gorazd PER    SLO    ADR    +19:06
65    Gerald CIOLEK    GER    SSG    +19:06
66    Julien EL FARES    FRA    DMP    +19:06
67    Andreas UMHALLER    AUT    AMP    +19:06
68    Gasper KATRASNIK    SLO    ADR    +19:06
69    Jonas TENBROCK    GER    SSG    +19:06
70    Jan SOKOL    AUT    WSA    +19:06
71    Mark MCNALLY    GBR    WGG    +19:06
72    Adam Phelan    AUS    DPC    +19:06
73    Sjoerd VAN GINNEKEN    NED    ROP    +19:06
74    Lennard KÄMNA    GER    SSG    +19:06
75    Jon BOZIC    SLO    ADR    +19:06
76    Maxat AYAZBAYEV    KAZ    AST    +19:06
77    Sven REUTTER    GER    SSG    +19:06
78    Daniel LEHNER    AUT    VOL    +19:06
79    Dariusz BATEK    POL    WIB    +19:06
80    Artyom ZAKHAROV    KAZ    AST    +19:06
81    Martin WEISS    AUT    TIR    +19:06
82    Arman KAMYSHEV    KAZ    AST    +19:06
83    Peter KUSZTOR    HUN    AMP    +19:06
84    Stefan POLL    AUT    WSA    +19:06
85    Andrea PASQUALON    ITA    ROT    +19:06
86    Thomas KOEP    GER    SSG    +19:06
87    Marek CANECKY    SVK    AMP    +19:06
88    Bruno PIRES    POR    ROT    +19:06
89    Sylwester JANISZEWSKI    POL    WIB    +19:06
90    Bakhtiyar KOZHATAYEV    KAZ    AST    +19:16
91    Clément VENTURINI    FRA    COF    +19:16
92    Josef BENETSEDER    AUT    HAC    +22:41
93    Patrick JÄGER    AUT    VOL    +22:41
94    James MCLAUGHLIN    GBR    RSW    +22:41
95    Clément KORETZKY    FRA    VOL    +22:41
96    Daniel AUER    AUT    RSW    +22:41
97    Lukas SCHLEMMER    AUT    WSA    +22:41
98    Andreas HOFER    AUT    HAC    +22:41
99    Alexander WACHTER    AUT    TIR    +22:41
100    Maximilian KUEN    AUT    AMP    +22:41
101    Patrick GAMPER    AUT    TIR    +22:41
102    Andreas WALZEL    AUT    RSW    +22:41
103    Tim KERKHOF    NED    ROP    +22:41
104    Artur ERSHOV    RUS    GAZ    +22:41
105    Peter KONING    NED    DPC    +22:41
106    Jannik STEIMLE    GER    RSW    +22:41
107    Brad EVANS    NZL    DPC    +22:41
108    Markus KOPFAUF    AUT    WSA    +22:41
109    Anthony TURGIS    FRA    COF    +22:41
110    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    DMP    +22:41
111    William CLARKE    AUS    DPC    +22:41
112    Zolt DER    HUN    VOL    +22:41
113    Kirill SVESHNIKOV    RUS    GAZ    +22:41
114    Blazej JANIACZYK    POL    WIB    +22:41
115    Nicola TOFFALI    ITA    ROT    +23:14
116    Nicola RUFFONI    ITA    BAR    +27:36
117    Stefano PIRAZZI    ITA    BAR    +27:36
118    Patryk STOSZ    POL    CCC    +27:36
DNF    Marek RUTKIEWICZ    POL    WIB     
DNS    Wesley KREDER    NED    ROP
DNS    Domen NOVAK    SLO    ADR

Klasyfikacja generalna
1    Jan HIRT    CZE    CCC    22:46:30
2    Guillaume MARTIN    FRA    WGG    +1:17
3    Patrick SCHELLING    SUI    VOL    +1:29
4    Delio FERNANDEZ CRUZ    ESP    DMP    +1:33
5    Stéphane ROSSETTO    FRA    COF    +1:49
6    Hermann PERNSTEINER    AUT    AMP    +2:11
7    Brendan CANTY    AUS    DPC    +3:28
8    Markus EIBEGGER    AUT    RSW    +3:32
9    David BELDA GARCIA    ESP    ROT    +3:50
10    Marinus Cornelis MINNAARD    NED    WGG    +3:58
11    Thomas DEGAND    BEL    WGG    +4:27
12    Aleksey RYBALKIN    RUS    GAZ    +5:08
13    Clemens FANKHAUSER    AUT    TIR    +6:10
14    Rémy DI GREGORIO    FRA    DMP    +6:20
15    Francesco Manuel BONGIORNO    ITA    BAR    +6:39
16    Radoslav ROGINA    CRO    ADR    +8:12
17    Sébastian BALDAUF    GER    HAC    +8:13
18    Lachlan NORRIS    AUS    DPC    +9:11
19    Jan TRATNIK    SLO    AMP    +9:30
20    Christian Mager    GER    SSG    +9:41
21    Antwan TOLHOEK    NED    ROP    +10:03
22    Rudy MOLARD    FRA    COF    +10:46
23    Nick VAN DER LIJKE    NED    ROP    +12:57
24    Jure GOLCER    SLO    ADR    +13:12
25    Stephan RABITSCH    AUT    RSW    +13:24
26    Sylwester SZMYD    POL    CCC    +13:27
27    Helmut TRETTWER    GER    WSA    +14:28
28    Florian BISSINGER    GER    WSA    +15:10
29    Nicolas BALDO    FRA    ROT    +16:54
30    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +16:58
31    Gavin MANNION    USA    DPC    +17:13
32    Rasmus GULDHAMMER    DEN    SSG    +19:59
33    Bakhtiyar KOZHATAYEV    KAZ    AST    +20:35
34    Sebastian SCHÖNBERGER    AUT    TIR    +21:15
35    Dominik HRINKOW    AUT    HAC    +21:34
36    Matthias KRIZEK    AUT    ROT    +24:01
37    Evgeny SHALUNOV    RUS    GAZ    +29:58
38    Aydar ZAKARIN    RUS    GAZ    +30:21
39    Artyom ZAKHAROV    KAZ    AST    +30:31
40    Etienne VAN EMPEL    NED    ROP    +31:48
41    Stefano PIRAZZI    ITA    BAR    +31:53
42    Andi BAJC    SLO    AMP    +32:44
43    Quentin PACHER    FRA    DMP    +33:06
44    Hans-Jörg LEOPOLD    AUT    WSA    +33:28
45    Peter KUSZTOR    HUN    AMP    +34:22
46    Patrick BOSMAN    AUT    TIR    +34:40
47    Lennard KÄMNA    GER    SSG    +34:52
48    Alessandro TONELLI    ITA    BAR    +35:13
49    Romain HARDY    FRA    COF    +36:43
50    Sven REUTTER    GER    SSG    +36:50
51    Frederik BACKAERT    BEL    WGG    +37:06
52    Jacek MORAJKO    POL    WIB    +37:11
53    Nicolas WINTER    SUI    VOL    +37:21
54    Andrea PASQUALON    ITA    ROT    +39:02
55    Valerio AGNOLI    ITA    AST    +39:08
56    Piotr BROZYNA    POL    CCC    +39:37
57    Stefan POLL    AUT    WSA    +40:13
58    Adrian HONKISZ    POL    CCC    +41:08
59    Anthony PEREZ    FRA    COF    +41:23
60    Marcin MROZEK    POL    CCC    +41:30
61    Adam Phelan    AUS    DPC    +42:34
62    Bruno PIRES    POR    ROT    +42:39
63    Clément VENTURINI    FRA    COF    +43:34
64    David PER    SLO    ADR    +44:17
65    Julien EL FARES    FRA    DMP    +44:23
66    Thierry HUPOND    FRA    DMP    +44:33
67    Andreas GRAF    AUT    HAC    +44:44
68    Simone STERBINI    ITA    BAR    +46:09
69    Alessandro VANOTTI    ITA    AST    +46:15
70    Marek CANECKY    SVK    AMP    +46:39
71    Francesc ZURITA    ESP    VOL    +46:48
72    Alexander SEROV    RUS    GAZ    +47:29
73    Sjoerd VAN GINNEKEN    NED    ROP    +48:06
74    Luca CHIRICO    ITA    BAR    +48:10
75    Arman KAMYSHEV    KAZ    AST    +48:36
76    Martin WEISS    AUT    TIR    +48:53
77    Johannes SCHINNAGEL    GER    RSW    +50:01
78    Daniel LEHNER    AUT    VOL    +50:12
79    Patryk STOSZ    POL    CCC    +50:13
80    James MCLAUGHLIN    GBR    RSW    +50:16
81    Gasper KATRASNIK    SLO    ADR    +50:20
82    Mark MCNALLY    GBR    WGG    +50:49
83    Maxat AYAZBAYEV    KAZ    AST    +51:27
84    Gorazd PER    SLO    ADR    +51:39
85    Anthony TURGIS    FRA    COF    +52:11
86    Gerald CIOLEK    GER    SSG    +52:38
87    Thomas KOEP    GER    SSG    +52:40
88    Andreas UMHALLER    AUT    AMP    +53:23
89    Andreas WALZEL    AUT    RSW    +54:04
90    Maximilian KUEN    AUT    AMP    +54:34
91    Lukas SCHLEMMER    AUT    WSA    +54:45
92    Jannik STEIMLE    GER    RSW    +55:39
93    Jan SOKOL    AUT    WSA    +56:02
94    Clément KORETZKY    FRA    VOL    +57:46
95    Alexander WACHTER    AUT    TIR    +57:52
96    Edoardo ZARDINI    ITA    BAR    +58:03
97    Artur ERSHOV    RUS    GAZ    +58:41
98    Andreas HOFER    AUT    HAC    +58:46
99    Patrick GAMPER    AUT    TIR    +58:48
100    Tim KERKHOF    NED    ROP    +59:53
101    Dariusz BATEK    POL    WIB    +1:00:11
102    William CLARKE    AUS    DPC    +1:00:43
103    Patrick JÄGER    AUT    VOL    +1:01:16
104    Jonas TENBROCK    GER    SSG    +1:02:29
105    Jon BOZIC    SLO    ADR    +1:02:48
106    Sylwester JANISZEWSKI    POL    WIB    +1:03:02
107    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    DMP    +1:03:45
108    Boris DRON    BEL    WGG    +1:03:52
109    Kirill SVESHNIKOV    RUS    GAZ    +1:04:36
110    Nicola TOFFALI    ITA    ROT    +1:04:48
111    Brad EVANS    NZL    DPC    +1:08:00
112    Peter KONING    NED    DPC    +1:09:30
113    Josef BENETSEDER    AUT    HAC    +1:14:21
114    Zolt DER    HUN    VOL    +1:15:21
115    Nicola RUFFONI    ITA    BAR    +1:15:47
116    Markus KOPFAUF    AUT    WSA    +1:16:30
117    Blazej JANIACZYK    POL    WIB    +1:16:54
118    Daniel AUER    AUT    RSW    +1:19:30