Fot. Sky

Celami Brytyjczyków w tegorocznej edycji największego polskiego wyścigu będą klasyfikacja generalna i płaskie etapy, na których powalczy Elia Viviani.

Michał Kwiatkowski i Nico Roche będą starali się zająć jak najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej, natomiast Elia Viviani chce wygrać przynajmniej jeden etap dla sprinterów. Puccio i Gołaś będą wspierali naszych liderów i Elię na płaskich i średniogórskich odcinkach – powiedział nam rzecznik Teamu Sky, Mattia Palombini.

Były mistrz Wielkiej Brytanii Pete Kennaugh wraca do ścigania po raz pierwszy od startu w Kalifornii, gdzie złamał obojczyk. Natomiast dla Benata Intxaustiego i Leopolda Koniga będzie to dopiero drugi wyścig po dłuższej przerwie. Wobec tego forma tych trzech kolarzy stoi pod znakiem zapytania.

Pełny skład Teamu Sky na Tour de Pologne 2016:

Michał Kwiatkowski
Nico Roche
Michał Gołas
Leo Konig
Benat Intxausti
Salvatore Puccio
Elia Viviani
Pete Kennaugh

Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12-18 lipca. Po dwóch etapach sprinterskich przyjdą kolejne dwa nieco trudniejsze, w których duże szanse będzie miała ucieczka. Piąty i szósty odcinek będą przeznaczone dla górali, a siódmy to walka z czasem na ulicach Krakowa. Naszosie.pl przeprowadzi z wyścigu tekstową relację na żywo.