VERVA Activejet / Szymon Gruchalski

Ekipa Piotra Kosmali zadebiutuje w polskim wyścigu i spróbuje powalczyć na każdym etapie.

W składzie drużyny znalazło się pięciu Polaków i trzech obcokrajowców. Najbardziej doświadczony kolarz, Łukasz Bodnar, został kapitanem.

Startowałem w Tour de Pologne już w 2004 roku, gdy jeszcze wyścig nie był w World Tourze. Przeszedł olbrzymią metamorfozę od tamtego czasu i jest jednym z największych wyścigów na świecie. To zawsze ogromne wyróżnienie stanąć tu na starcie – powiedział Bodnar.

Na płaskich końcówkach będzie walczył Paweł Franczak wspierany przez Adama Stachowiaka, Kamila Gradka, Jonasa Kocha i Bodnara. W górach z kolei znakomitą formę ze Szwajcarii postara się potwierdzić Paweł Cieślik.

Mamy zbalansowany zespół gotowy do walki w każdym terenie. Cieślik udowodnił na Tour de Suisse, że jest w stanie nawiązać walkę z najlepszymi kolarzami. Do wyścigu przystąpi jako nasz lider – powiedział dyrektor sportowy Piotr Kosmala.

W składzie są również Jordi Simon, który zdobył niedawno brązowy medal mistrzostw Hiszpanii oraz Karel Hnik, który wraca do rywalizacji po upadku na Tour de Suisse.

VERVA Activejet Team na Tour de Pologne:

Łukasz Bodnar, Kamil Gradek, Paweł Cieślik, Adam Stachowiak, Paweł Franczak, Jonas Koch, Jordi Simon i Karel Hnik. 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
GRZEGORZ
GRZEGORZ

A gdzie jest A. Banaszek