Kolumbijska Federacja Kolarska ogłosiła skład pięcioosobowej ekipy, która rywalizować będzie o medale podczas wyścigu ze startu wspólnego Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Obok pełniącego rolę lidera Nairo Quintany, na trudnej trasie wokół najbardziej znanego z brazylijskich miast rywalizować będą także Esteban Chaves, Rigoberto Uran, Sergio Henao i Miguel Angel Lopez.

Selekcjoner kolumbijskiej ekipy, Carlos Jaramillo podkreślił, że ostatecznego wyboru dokonał w oparciu o uzyskane dotąd wyniki, doświadczenie oraz formę zawodników.

“Wybraliśmy tych kolarzy sugerując się dotychczasowym przebiegiem ich karier, formą oraz doświadczeniem – w przypadku Rigoberto Urana i Sergio Henao – wyniesionym z Igrzysk Olimpijskich w Londynie,” powiedział wg. Cyclingnews Jaramillo.

“Miguel Lopez znalazł się w ekipie, ponieważ ma przed sobą świetlaną przyszłość i już zdążył dowieść swojej wartości w dużych wyścigach. Poza tym będzie to trasa dla górali, na której jest pomoc może okazać się bardzo cenna.”

Trener Kolumbijczyków w towarzystwie Urana dokonał niedawno rekonesansu trasy wyznaczonej na wyścig ze startu wspólnego. Warto przypomnieć, że 29-letni zawodnik drużyny Cannondale stanął na podium podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, przegrywając złoto w pamiętnym sprincie przeciwko Alexandre Vinokourovowi.

“To wyjątkowo trudna trasa, stworzona dla kolarzy dobrze czujących się w górach. To jedna z najtrudniejszych rund, jakie kiedykolwiek widziałem i możemy mieć pewność, że zwycięzca zostanie prawdziwym królem Igrzysk,” zakończył Jaramillo.

 

Skład reprezentacji Kolumbii na wyścig ze startu wspólnego Igrzysk Olimpijskich w Rio:

Nairo Quintana Rojas, Johan Esteban Chaves Rubio, Rigoberto Uran Uran, Sergio Henao Montoya, Miguel Angel Lopez Garcia