Foto: Luc Van Der Meiren

Jos van Emden (Team LottoNL – Jumbo) wygrał jazdę indywidualną na czas otwierającą Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk.

22 drużyny stanęły dziś na starcie Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk. Nie było wśród nich niestety żadnych Polaków. Wyścig rozpoczął się od krótkiej jazdy indywidualnej na czas wokół Goes. Do pokonania było 6400 metrów po płaskiej trasie.

ster 1 etap

Najszybciej trasę przejechał Jos van Emden (Team LottoNL – Jumbo), który został oczywiście także pierwszym liderem wyścigu. Drugi był Taylor Phinney (BMC Racing Team), a trzeci Stefan Küng (BMC Racing Team).

Wyniki pierwszego etapu:

1 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:07:23
2 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:00:03
3 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:00:05
4 Roger Kluge (GER) IAM Cycling 0:00:05
5 Sean De Bie (Bel) Lotto – Soudal 0:00:06
6 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:07
7 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 0:00:08
8 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:08
9 Wout Van Aert (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:00:08
10 Marcel Kittel (GER) Etixx – Quick Step 0:00:09
11 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:10
12 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant – Alpecin 0:00:10
13 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 0:00:12
14 Ryan Mullen (Irl) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:12
15 Nikias Arndt (GER) Team Giant – Alpecin 0:00:13
16 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling 0:00:14
17 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:15
18 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:00:17
19 Davide Martinelli (Ita) Etixx – Quick Step 0:00:17
20 Elias Van Breussegem (Bel) Vérandas Willems Cycling Team 0:00:17
21 David Boucher (Fra) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:00:18
22 Frederik Frison (Bel) Lotto – Soudal 0:00:18
23 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:18
24 Gert Jõeäär (Est) Cofidis Solutions Crédits 0:00:18
25 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:19
26 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:19
27 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:00:21
28 Oscar Riesebeek (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:00:21
29 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:00:22
30 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:22
31 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling 0:00:22
32 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:22
33 Gaëtan Bille (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:22
34 Jan Ghyselinck (Bel) Vérandas Willems Cycling Team 0:00:22
35 Jasper Hamelink (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:00:22
36 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:22
37 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join-S – De Rijke 0:00:22
38 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development Team 0:00:23
39 Bob Schoonbroodt (Ned) Team 3M 0:00:23
40 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:24
41 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 0:00:24
42 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:00:24
43 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:25
44 Gregory Henderson (NZl) Lotto – Soudal 0:00:25
45 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:25
46 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:26
47 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:26
48 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:00:26
49 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Southeast 0:00:26
50 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:00:26
51 David Tanner (Aus) IAM Cycling 0:00:26
52 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:26
53 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:27
54 Pirmin Lang (SUI) IAM Cycling 0:00:28
55 Tim Merlier (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:00:28
56 Tim De Troyer (Bel) Vérandas Willems Cycling Team 0:00:28
57 Jarno Gmelich (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:00:28
58 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 0:00:28
59 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:29
60 Nikolas Maes (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:29
61 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M 0:00:29
62 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling 0:00:30
63 Jan-Willem Van Schip (Ned) Cyclingteam Join-S – De Rijke 0:00:30
64 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:30
65 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick Step 0:00:30
66 Twan Brusselman (Ned) Cycling Team Jo Piels 0:00:30
67 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling 0:00:30
68 Adriaan Janssen (Ned) Cycling Team Jo Piels 0:00:30
69 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:30
70 Rob Ruijgh (Ned) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:00:31
71 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:31
72 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join-S – De Rijke 0:00:32
73 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:32
74 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:32
75 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:32
76 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:00:32
77 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join-S – De Rijke 0:00:32
78 Max Walscheid (GER) Team Giant – Alpecin 0:00:33
79 Dries Hollanders (Bel) Metec – TKH p/b Mantel 0:00:33
80 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:33
81 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:33
82 Michael Vingerling (Ned) Team 3M 0:00:34
83 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team 0:00:34
84 Luuc Bugter (Ned) Cyclingteam Join-S – De Rijke 0:00:34
84 Gianni Vermeersch (Bel) Vérandas Willems Cycling Team 0:00:34
86 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:34
87 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:35
88 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:35
89 Rick Ottema (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:36
90 Sander Cordeel (Bel) Vérandas Willems Cycling Team 0:00:36
91 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:37
92 Xandro Meurisse (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:00:37
93 Martijn Budding (Ned) Rabobank Development Team 0:00:37
94 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Southeast 0:00:38
95 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:38
96 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:38
97 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:39
98 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join-S – De Rijke 0:00:39
99 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis Solutions Crédits 0:00:39
100 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:39
101 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:39
102 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:40
103 Stan Godrie (Ned) Rabobank Development Team 0:00:40
104 René Hooghiemster (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:41
105 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:41
106 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:41
107 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:41
108 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team 0:00:42
109 Jelle Wolsink (Ned) Cycling Team Jo Piels 0:00:42
110 Dick Janssens (Ned) Team 3M 0:00:42
111 Jaap De Man (Ned) Team 3M 0:00:43
112 Bert De Backer (Bel) Team Giant – Alpecin 0:00:43
113 Rick Van Breda (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:43
114 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team 0:00:43
115 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:43
116 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:44
117 Rick Zabel (GER) BMC Racing Team 0:00:44
118 Carter Jones (USA) Team Giant – Alpecin 0:00:44
119 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:44
120 Laurent Évrard (Bel) Team 3M 0:00:44
121 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:45
122 Joeri Calleeuw (Bel) Vérandas Willems Cycling Team 0:00:46
123 Barry Markus (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:46
124 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:46
125 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:46
126 Gert-Jan Bosman (Ned) Cycling Team Jo Piels 0:00:47
127 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:47
128 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join-S – De Rijke 0:00:48
129 Marco Doets (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:48
130 Rens Te Stroet (Ned) Cycling Team Jo Piels 0:00:48
131 Yoeri Havik (Ned) Team 3M 0:00:48
132 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Southeast 0:00:49
133 Rob Peeters (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:00:49
134 Tom Vermeer (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:50
135 Twan Van Den Brand (Ned) Cycling Team Jo Piels 0:00:50
136 Mirko Tedeschi (Ita) Wilier Triestina – Southeast 0:00:51
137 Dennis Coenen (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:00:51
138 Koos Jeroen Kers (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:51
139 Andrea Dal Col (Ita) Wilier Triestina – Southeast 0:00:52
140 Jérôme Kerf (Bel) Team 3M 0:00:52
141 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:53
142 Arno Van Der Zwet (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:00:53
143 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:53
144 Jelle Nieuwpoort (Ned) Rabobank Development Team 0:00:53
145 Wim Stroetinga (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:54
146 Jeff Vermeulen (Ned) Cycling Team Jo Piels 0:00:54
147 Timothy Dupont (Bel) Vérandas Willems Cycling Team 0:00:54
148 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Southeast 0:00:54
149 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:55
150 Harry Sweering (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:55
151 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:00:55
152 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina – Southeast 0:00:55
153 Lander Seynaeve (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:55
154 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:57
155 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:57
156 Arvid De Kleijn (Ned) Cycling Team Jo Piels 0:00:57
157 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:00:58
158 Maarten Van Trijp (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:00:59
159 Gerry Druyts (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:00:59
160 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:00
161 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:00
162 Vicente Reynes Mimo (Esp) IAM Cycling 0:01:00
163 Jordi Talen (Ned) Cyclingteam Join-S – De Rijke 0:01:00
164 Ivar Slik (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:02
165 Davy Gunst (Ned) Rabobank Development Team 0:01:02
166 Thijs Zonneveld (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:02
167 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:01:04
168 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:04
169 Kris Boeckmans (Bel) Lotto – Soudal 0:01:05
170 Tristan Timmermans (Ned) BabyDump Cycling Team 0:01:09
171 Aidis Kruopis (Ltu) Vérandas Willems Cycling Team 0:01:20
172 Johim Ariesen (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:01:21
173 Gilbert Eugène Ducournau (Ven) Wilier Triestina – Southeast 0:01:47