Fot. Tomasz Jendrzejczyk / naszosie.pl

Bardzo górski skład CCC Sprandi Polkowice przystąpi do kolejnej etapówki zaliczanej do UCI WorldTour, Tour de Suisse. Szwajcarski wyścig rozpocznie się w sobotę, 11 czerwca.

“Drodzy Czytelnicy naszosie.pl

Grupa CCC Sprandi Polkowice przestała wysyłać nam informacje prasowe, ponadto kolarze mają zakaz rozmawiania z nami. Decyzje zarządzających grupą szanujemy, acz nie rozumiemy. Prawda czasem boli. . . 

Nie obawiajcie się jednak, my na nikogo się nie obrażamy i nadal będziemy pisać o „pomarańczowych””

Do „ósemki” nominowaliśmy kilku świetnych górali. Wydaje się, że największe szanse na wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej ma Victor de la Parte. Znakomicie jeździ po górach, co potwierdził m.in. w Tour of Croatia, a także jest mocny na czas. W tegorocznej edycji Tour de Suisse są aż dwie czasówki, więc będzie to bardzo przydatna umiejętność – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Na podjazdach powinni mu towarzyszyć Felix Grossschartner, który również dobrze się spisał w Wyścigu dookoła Austrii, a także Sylwester Szmyd i Jan Hirt. Ten ostatni ma miłe wspomnienia ze Szwajcarii, gdyż przed rokiem jechał z najlepszymina najtrudniejszym etapie, z metą na podjeździe w Solden i zajął 7.miejsce.

Maciej Paterski będzie jak zwykle bardzo groźny dla rywali na tych ciężkich, ale nie typowo górskich odcinkach, natomiast Simone Ponzi spróbuje powalczyć w szybkich końcówkach. Wraca on do ścigania po kontuzji i może mu brakować jeszcze dynamiki. Myślimy już jednak w kontekście zbliżającego się Tour de Pologne i szlifowania formy na nasz polski wyścig.

Do składu na Tour de Suisse zostali również wybrani Branislau Samoilau oraz Jarosław Marycz, którzy będą wartościowymi pomocnikami dla liderów ekipy.

Wyścig dookoła Szwajcarii należy do najtrudniejszych etapówek w  kolarskim kalendarzu. Nie tylko z uwagi na wymagającą trasę, ale też obsadę. Wielu zawodników przygotowujących się do Tour de France wybiera właśnie tę imprezę, by osiągnąć na lipiec szczytową formę.

Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 11-19 czerwca. W programie znalazły się dwie jazdy indywidualne – otwierająca zmagania czasówka w Baar (6,4km) oraz przedostatni etap w Davos (16,8km). Poza tym zaplanowano aż trzy etapy z metą na podjeździe – etap 5. do Cari, 6. do Amden i ten najtrudniejszy, 224-kilometrowy odcinek do austriackiej stacji narciarskiej w Solden. Pozostałe etapy mają pagórkowaty charakter i niewykluczone, że typowi sprinterzy nie będą mieć żadnej okazji do wykazania się swoimi umiejętnościami na finiszu.

Program Tour de Suisse:

Etap 1 (ITT) – Baar – Baar (6.4km)
Etap 2 – Baar – Baar (187.6km)
Etap 3 – Grosswangen – Rheinfelden (192.6km)
Etap 4 – Rheinfelden – Champagne (193km)
Etap 5 – Brig/Glis – Carì (126.4km)
Etap 6 – Weese – Amden (162.8km)
Etap 7 – Arbon – Sölden (224.3km)
Etap 8 (ITT) – Davos – Davos (16.8km)
Etap 9 – Davos – Davos (117.7km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour de Suisse (11-19 czerwca, 2.UWT): Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Sylwester Szmyd, Maciej Paterski, Simone Ponzi, Branislau Samoilau, Jarosław Marycz.

Źródło: CCC Sprandi Polkowice