Fot. Bettini

Zgodnie z przewidywaniami, drugi etap Tour de Picardie padł łupem Nacera Bouhanniego. Tym samym lider ekipy Cofidis umocnił się na pozycji lidera wyścigu.

Drugi etap francuskiej etapówki prowadził z Feuquieres-en-Vimeu do Flixecourt i liczył 180 kilometrów. Naturalnie profil był płaski, z kilkoma niewielkimi zmarszczkami.

profi

Zgodnie z zapowiedziami, o etapowym triumfie zadecydował grupowy finisz. Wyniki nie były wielką niespodzianką. Zwycięstwo padło łupem Nacera Baouhanniego, który umocnił się na pozycji lidera wyścigu. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Daniel McLay, a trzeci był Andrea Guardini.

Do końca rywalizacji został jeszcze jeden płaski etap.

 

1         BOUHANNI Nacer         21                  COF         04:23:29         10
2         MCLAY Daniel         108                  FVC         MT         6
3         GUARDINI Andrea         11                  AST         MT         4
4         DEBUSSCHERE Jens         4                  LTS         MT
5         ENGER Sondre Holst         71                  IAM         MT
6         PLANCKAERT Baptiste         111                  WBC         MT
7         BARBIER Rudy         131                  RML         MT
8         NAPOLITANO Danilo         35                  WGG         MT
9         FEILLU Romain         151                  AUB         MT
10         BOUDAT Thomas         61                  DEN         MT
11         DUQUE Leonardo         124                  DMP         MT
12         VAN HOECKE Gijs         57                  TSV         MT
13         MARKUS Barry         94                  ROP         MT
14         MANZIN Lorrenzo         45                  FDJ         MT
15         LOOIJ André         93                  ROP         MT
16         RICKAERT Jonas         51                  TSV         MT
17         BIDARD François         83                  ALM         MT
18         VAN DER LIJKE Nick         96                  ROP         MT
19         KRAGH ANDERSEN Asbjørn         126                  DMP         MT
20         ALAPHILIPPE Bryan         142                  ADT         MT
21         NAESEN Oliver         75                  IAM         MT
22         PICHOT Alexandre         67                  DEN         MT
23         MINARD Sébastien         81                  ALM         MT
24         VAN GOETHEM Brian         98                  ROP         MT
25         DEHAES Kenny         31                  WGG         MT
26         BAGDONAS Gediminas         82                  ALM         MT
27         KAMYSHEV Arman         14                  AST         MT
28         VAN GENECHTEN Jonas         78                  IAM         MT
29         MCNALLY Mark         34                  WGG         MT
30         BIHEL César         152                  AUB         MT
31         LAPORTE Christophe         26                  COF         MT
32         DEVRIENDT Tom         33                  WGG         MT
33         OFFREDO Yoann         46                  FDJ         MT
34         DE VREESE Laurens         13                  AST         MT
35         TURGOT Sébastien         88                  ALM         MT
36         POULHIÈS Stéphane         141                  ADT         MT
37         KERKHOF Tim         92                  ROP         MT
38         LOUBET Julien         107                  FVC         MT
39         LABORIE Christophe         128                  DMP         MT
40         SINNER Benoît         147                  ADT         MT
41         CALMEJANE Lilian         62                  DEN         MT
42         SISKEVICIUS Evaldas         121                  DMP         MT
43         CHEVALIER Olivier         112                  WBC         MT
44         REZA Kévin         48                  FDJ         MT
45         LANG Pirmin         74                  IAM         MT
46         LE BON Johan         43                  FDJ         MT
47         BODIOT Alexis         143                  ADT         MT
48         LADAGNOUS Matthieu         42                  FDJ         MT         6
49         STEELS Stijn         56                  TSV         MT
50         DENZ Nico         85                  ALM         MT
51         TURGIS Jimmy         136                  RML         MT
52         VANTOMME Maxime         137                  RML         MT
53         STENUIT Robin         37                  WGG         MT
54         DELFOSSE Sébastien         113                  WBC         MT         4
55         PELLAUD Simon         76                  IAM         MT         2
56         BOECKMANS Kris         1                  LTS         MT
57         VEUCHELEN Frederik         38                  WGG         MT
58         ZAKHAROV Artyom         17                  AST         MT
59         CHEVRIER Clément         72                  IAM         MT
60         LEVARLET Guillaume         154                  AUB         MT
61         HOOGERLAND Johnny         91                  ROP         MT
62         GIRAUD Benjamin         125                  DMP         MT
63         POLS Ruben         54                  TSV         MT
64         SPRENGERS Thomas         55                  TSV         MT
65         AYAZBAYEV Maxat         12                  AST         MT
66         DANIEL Maxime         84                  ALM         MT
67         JAUREGUI Quentin         87                  ALM         MT
68         GENE Yohann         64                  DEN         MT
69         LEVEAU Jérémy         134                  RML         MT
70         DUVAL Julien         144                  ADT         MT
71         BILLE Gaetan         32                  WGG         MT
72         SOUPE Geoffrey         28                  COF         15
73         DE WINTER Ludwig         115                  WBC         22
74         SEYNAEVE Lander         36                  WGG         MT
75         CHAVANEL Sébastien         41                  FDJ         27
76         BOUVRY Dieter         133                  RML         32
77         DE KETELE Kenny         52                  TSV         MT
78         JAKIN Alo         153                  AUB         MT
79         SLIK Ivar         95                  ROP         MT
80         SMUKULIS Gatis         15                  AST         35
81         SARAMOTINS Aleksejs         77                  IAM         MT
82         DE BUYST Jasper         5                  LTS         45
83         PINEAU Cédric         47                  FDJ         47
84         WARNIER Antoine         118                  WBC         MT
85         TLEUBAYEV Ruslan         16                  AST         MT
86         COMBAUD Romain         123                  DMP         MT
87         DERUETTE Thomas         114                  WBC         MT
88         TRONET Steven         101                  FVC         MT
89         BIDEAU Jean-Marc         102                  FVC         MT
90         THOMAS Benjamin         148                  ADT         MT
91         FUMEAUX Jonathan         73                  IAM         MT
92         JARRIER Benoît         106                  FVC         MT
93         BRUN Frédéric         103                  FVC         MT
94         WALLAYS Jens         58                  TSV         MT
95         MORICE Julien         66                  DEN         MT
96         DE PAUW Moreno         53                  TSV         MT
97         CORNU Jérémy         63                  DEN         MT
98         GAUDIN Damien         86                  ALM         MT
99         HUREL Tony         65                  DEN         MT
100         LECUISINIER Pierre-Henri         44                  FDJ         MT
101         VAN EMPEL Etienne         97                  ROP         MT
102         STASSEN Julien         117                  WBC         MT
103         THÉVENOT Guillaume         68                  DEN         MT
104         BENOOT Tiesj         2                  LTS         MT
105         SIEBERG Marcel         7                  LTS         MT
106         WALLAYS Jelle         8                  LTS         MT
107         BOZIC Borut         23                  COF         01:14
108         BROECKX Stig         3                  LTS         01:26
109         FRISON Frederik         6                  LTS         01:33
110         LEMOINE Cyril         27                  COF         01:44
111         HUTAROVICH Yauheni         105                  FVC         MT
112         HABEAUX Grégory         116                  WBC         MT
113         GUYOT Yann         145                  ADT         02:28
114         ROSTOLLAN Thomas         146                  ADT         03:16
115         ANTOMARCHI Julien         132                  RML         MT
116         BOUHANNI Rayane         22                  COF         07:49
117         HOFSTETTER Hugo         25                  COF         08:10
118         HIVERT Jonathan         104                  FVC         08:11
119         COUSIN Jérôme         24                  COF         MT

Klasyfikacja generalna:

1         BOUHANNI Nacer         21                  COF         08:31:45
2         DEBUSSCHERE Jens         4                  LTS         15
3         MCLAY Daniel         108                  FVC         17
4         LADAGNOUS Matthieu         42                  FDJ         MT
5         GUARDINI Andrea         11                  AST         19
6         ENGER Sondre Holst         71                  IAM         MT
7         DELFOSSE Sébastien         113                  WBC         MT
8         JAUREGUI Quentin         87                  ALM         20
9         LOUBET Julien         107                  FVC         21
10         PELLAUD Simon         76                  IAM         MT
11         CALMEJANE Lilian         62                  DEN         22
12         LAPORTE Christophe         26                  COF         MT
13         PLANCKAERT Baptiste         111                  WBC         23
14         BARBIER Rudy         131                  RML         MT
15         BOUDAT Thomas         61                  DEN         MT
16         MARKUS Barry         94                  ROP         MT
17         FEILLU Romain         151                  AUB         MT
18         RICKAERT Jonas         51                  TSV         MT
19         MANZIN Lorrenzo         45                  FDJ         MT
20         VAN HOECKE Gijs         57                  TSV         MT
21         DEHAES Kenny         31                  WGG         MT
22         DUQUE Leonardo         124                  DMP         MT
23         LOOIJ André         93                  ROP         MT
24         ALAPHILIPPE Bryan         142                  ADT         MT
25         BIHEL César         152                  AUB         MT
26         VAN DER LIJKE Nick         96                  ROP         MT
27         BAGDONAS Gediminas         82                  ALM         MT
28         BIDARD François         83                  ALM         MT
29         OFFREDO Yoann         46                  FDJ         MT
30         SISKEVICIUS Evaldas         121                  DMP         MT
31         DE VREESE Laurens         13                  AST         MT
32         VAN GOETHEM Brian         98                  ROP         MT
33         SINNER Benoît         147                  ADT         MT
34         NAESEN Oliver         75                  IAM         MT
35         KERKHOF Tim         92                  ROP         MT
36         PICHOT Alexandre         67                  DEN         MT
37         MINARD Sébastien         81                  ALM         MT
38         GIRAUD Benjamin         125                  DMP         MT
39         BOECKMANS Kris         1                  LTS         MT
40         DANIEL Maxime         84                  ALM         MT
41         TURGOT Sébastien         88                  ALM         MT
42         TURGIS Jimmy         136                  RML         MT
43         ZAKHAROV Artyom         17                  AST         MT
44         NAPOLITANO Danilo         35                  WGG         MT
45         KRAGH ANDERSEN Asbjørn         126                  DMP         MT
46         STEELS Stijn         56                  TSV         MT
47         POULHIÈS Stéphane         141                  ADT         MT
48         KAMYSHEV Arman         14                  AST         MT
49         DENZ Nico         85                  ALM         MT
50         LEVARLET Guillaume         154                  AUB         MT
51         CHEVALIER Olivier         112                  WBC         MT
52         LABORIE Christophe         128                  DMP         MT
53         STENUIT Robin         37                  WGG         MT
54         MCNALLY Mark         34                  WGG         MT
55         BODIOT Alexis         143                  ADT         MT
56         VAN GENECHTEN Jonas         78                  IAM         MT
57         VEUCHELEN Frederik         38                  WGG         MT
58         BILLE Gaetan         32                  WGG         MT
59         POLS Ruben         54                  TSV         MT
60         LEVEAU Jérémy         134                  RML         MT
61         SPRENGERS Thomas         55                  TSV         MT
62         VANTOMME Maxime         137                  RML         MT
63         DEVRIENDT Tom         33                  WGG         MT
64         LANG Pirmin         74                  IAM         MT
65         GENE Yohann         64                  DEN         MT
66         AYAZBAYEV Maxat         12                  AST         MT
67         HOOGERLAND Johnny         91                  ROP         MT
68         REZA Kévin         48                  FDJ         MT
69         DUVAL Julien         144                  ADT         MT
70         CHEVRIER Clément         72                  IAM         MT
71         SOUPE Geoffrey         28                  COF         38
72         SEYNAEVE Lander         36                  WGG         45
73         CHAVANEL Sébastien         41                  FDJ         50
74         JAKIN Alo         153                  AUB         55
75         SLIK Ivar         95                  ROP         MT
76         SMUKULIS Gatis         15                  AST         58
77         TLEUBAYEV Ruslan         16                  AST         01:10
78         COMBAUD Romain         123                  DMP         MT
79         VAN EMPEL Etienne         97                  ROP         MT
80         WARNIER Antoine         118                  WBC         MT
81         BENOOT Tiesj         2                  LTS         MT
82         HUREL Tony         65                  DEN         MT
83         BIDEAU Jean-Marc         102                  FVC         MT
84         STASSEN Julien         117                  WBC         MT
85         CORNU Jérémy         63                  DEN         MT
86         FUMEAUX Jonathan         73                  IAM         MT
87         WALLAYS Jens         58                  TSV         MT
88         GAUDIN Damien         86                  ALM         MT
89         TRONET Steven         101                  FVC         MT
90         THÉVENOT Guillaume         68                  DEN         MT
91         BRUN Frédéric         103                  FVC         MT
92         MORICE Julien         66                  DEN         MT
93         WALLAYS Jelle         8                  LTS         MT
94         JARRIER Benoît         106                  FVC         MT
95         LECUISINIER Pierre-Henri         44                  FDJ         MT
96         LE BON Johan         43                  FDJ         01:21
97         SARAMOTINS Aleksejs         77                  IAM         MT
98         DE BUYST Jasper         5                  LTS         01:26
99         DE WINTER Ludwig         115                  WBC         01:30
100         BOZIC Borut         23                  COF         01:37
101         BOUVRY Dieter         133                  RML         01:40
102         DE KETELE Kenny         52                  TSV         MT
103         SIEBERG Marcel         7                  LTS         01:47
104         DERUETTE Thomas         114                  WBC         01:55
105         THOMAS Benjamin         148                  ADT         MT
106         FRISON Frederik         6                  LTS         01:56
107         PINEAU Cédric         47                  FDJ         02:04
108         HUTAROVICH Yauheni         105                  FVC         02:07
109         LEMOINE Cyril         27                  COF         MT
110         HABEAUX Grégory         116                  WBC         MT
111         BROECKX Stig         3                  LTS         02:34
112         ANTOMARCHI Julien         132                  RML         04:21
113         DE PAUW Moreno         53                  TSV         04:53
114         GUYOT Yann         145                  ADT         06:26
115         ROSTOLLAN Thomas         146                  ADT         07:42
116         BOUHANNI Rayane         22                  COF         08:12
117         HOFSTETTER Hugo         25                  COF         16:50
118         COUSIN Jérôme         24                  COF         16:51
119         HIVERT Jonathan         104                  FVC         MT