Team Tinkoff / Luca Bettini/BettiniPhoto©2016

Akcja na szutrowym podjeździe pod Alpe di Poti przyniosła Rafałowi awans na ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej przed jazdą indywidualną na czas.

Rafał Majka:

Jestem zadowolony z dzisiejszego dnia, przyjechałem w grupie faworytów i nadrobiliśmy też sporo czasu nad Tomem Dumoulinem, który będzie teraz mniej niebezpieczny w generalce. Ja liczę przede wszystkim na siebie i swoją drużynę, Giro jest jeszcze długie i wiele może się zdarzyć. Jestem już na 8. miejscu w generalce, ale oczywiście moje ambicje sięgają wyżej. Dziękuję, że jesteście ze mną!

Tristan Hoffman (dyrektor sportowy Tinkoff):

Widzieliśmy dzisiaj bardzo silnego Rafała – to bardzo dobrze, że jest już w czołowej dziesiątce i walczy na czele. Jak przyjdą wyższe góry, to będzie jeszcze lepiej. Był z faworytami i gonienie przychodziło mu z łatwością. Jest ósmy w klasyfikacji generalnej, więc zgodnie z planem ciągle awansuje.

Matteo Tossato:

To był ciężki etap z mocnym tempem od samego startu. Padało na pierwszej wspinaczce i zjazd był dość zdradliwy. Udało nam się bezpiecznie utrzymać Rafała na czele, to było bardzo ważne. Widzę, że jest w dobrej formie i awansuje na coraz wyższe pozycje.

źródło: tinkoffteam.com / facebook Rafał Majka