Fot. Getty Images

Losy drugiej odsłony tegorocznej edycji Wyścigu dookoła Yorkshire ponownie rozstrzygnął finisz peletonu. Najszybszy był Danny Van Poppel z drużyny Sky, który o włos wyprzedził Dylana Groenewegena z LottoNL-Jumbo.  

W sobotnim menu znajdowały się trzy oznaczone podjazdy (dwa w pierwszej części etapu i jeden w drugiej), ale ukształtowanie terenu w hrabstwie York oferowało znacznie więcej pagórków czyniąc trasę dość wymagającą. Kolarze pokonali 136 kilometrów z Otley do Doncaster.

Pierwszymi uciekinierami byli: Michael Morkov (Katusha), Richard Handley (One), Gruffudd Lewis (Madison), Edmund Brudbury (NFTO), Alexander Edmondson (Orica GreenEDGE) oraz Stijn Steels (Topsport). Po kilkudziesięciu kilometrach dołączył do nich Nicolas Edet (Cofidis).

Przewaga harcowników w żadnym momencie wyścigu nie przekroczyła dwóch minut. 25 km przed metą czterech z siedmiu uciekających kolarzy miało nad peletonem już tylko pół minuty.

10 kilometrów przed metą peleton wchłonął ucieczkę i rozpoczął przygotowania do sprinterskiego finiszu.

Z dobrego rozprowadzenia kolegów z drużyny skorzystał 22-letni Holender Danny Van Poppel, który zanotował tym samym pierwsze zwycięstwo w barwach brytyjskiej drużyny. Warto jednak odnotować, że po zakończeniu etapu docierały sprzeczne informacje odnośnie zwycięzcy, ponieważ w jego wyłonieniu musiał pomóc fotofinisz.

Liderem wyścigu pozostał Dylan Groenewegen, który o sześć sekund wyprzedza Danny`ego Van Poppela.

Sobota w Doncaster zdecydowanie należała do Holendrów. Wcześniej w wyścigu pań triumfowała Kirsten Wild.

Wyniki etapu:

1.    VAN POPPEL Danny    TEAM SKY    03h 04′ 20”
2.    GROENEWEGEN Dylan    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
3.    ARNDT Nikias    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
4.    OPIE Chris    ONE PRO CYCLING    + 00′ 00”
5.    CHETOUT LOÏC    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
6.    TORRES BARCELO Albert    TEAM RALEIGH GAC    + 00′ 00”
7.    ZABEL Rick    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
8.    LAWLESS Christopher    JLT CONDOR    + 00′ 00”
9.    DOWNING Russell    JLT CONDOR    + 00′ 00”
10.    NIELSEN Magnus Cort    ORICA GreenEDGE    + 00′ 00”
11.    WOOD Oliver    GREAT BRITAIN    + 00′ 00”
12.    GERTS Floris    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
13.    TENNANT Andrew    TEAM WIGGINS    + 00′ 00”
14.    VAN LERBERGHE Bert    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 00”
15.    LOOIJ André    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 00′ 00”
16.    BOUDAT Thomas    DIRECT ENERGIE    + 00′ 00”
17.    HALLER Marco    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
18.    MOSCON Gianni    TEAM SKY    + 00′ 00”
19.    FENN Andrew    TEAM SKY    + 00′ 00”
20.    DEBESAY Mekseb    TEAM DIMENSION DATA    + 00′ 00”
21.    WILKINSON Ian    GREAT BRITAIN    + 00′ 00”
22.    LOWSLEY WILLIAMS James    NFTO    + 00′ 00”
23.    HERMANS Ben    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
24.    STEWART Tom    MADISON GENESIS    + 00′ 00”
25.    SMITH Dion    ONE PRO CYCLING    + 00′ 00”
26.    FARAZIJN Maxime    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 00”
27.    EDMONDSON Alexander    ORICA GreenEDGE    + 00′ 00”
28.    WILLIAMS Peter    ONE PRO CYCLING    + 00′ 00”
29.    BLAIN Alexandre    MADISON GENESIS    + 00′ 00”
30.    EWAN Caleb    ORICA GreenEDGE    + 00′ 00”
31.    APPLEBY Dale    NFTO    + 00′ 00”
32.    BOULO Matthieu    TEAM RALEIGH GAC    + 00′ 00”
33.    TURGIS Anthony    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
34.    WAGNER Robert    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
35.    LAMPIER Steven    JLT CONDOR    + 00′ 00”
36.    HAAS Nathan    TEAM DIMENSION DATA    + 00′ 00”
37.    WILLIAMS Stephen    JLT CONDOR    + 00′ 00”
38.    YATES Adam    ORICA GreenEDGE    + 00′ 00”
39.    LOSADA Alberto    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
40.    STEELS Stijn    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 00”
41.    KRUIJSWIJK Steven    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
42.    NORDHAUG Lars Petter    TEAM SKY    + 00′ 00”
43.    ROOSEN Timo    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
44.    DUIJN Huub    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 00′ 00”
45.    HAYMAN Mathew    ORICA GreenEDGE    + 00′ 00”
46.    PAUWELS Serge    TEAM DIMENSION DATA    + 00′ 00”
47.    MARKUS Barry    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 00′ 00”
48.    SLATER Alistair    JLT CONDOR    + 00′ 00”
49.    VAN HOECKE Gijs    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 00”
50.    ROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 00′ 00”
51.    ROSSETTO Stéphane    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
52.    VAN DEN BROECK Jurgen    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
53.    ROSSKOPF Joseph    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
54.    ROWSELL Erick    MADISON GENESIS    + 00′ 00”
55.    KREDER Wesley    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 00′ 00”
56.    RENSHAW Mark    TEAM DIMENSION DATA    + 00′ 00”
57.    BIBBY Ian    NFTO    + 00′ 00”
58.    PYM George    TEAM RALEIGH GAC    + 00′ 00”
59.    ROGLIC Primoz    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
60.    MOSES Thomas    JLT CONDOR    + 00′ 00”
61.    ROWE Luke    TEAM SKY    + 00′ 00”
62.    CHRISTIAN Mark    TEAM WIGGINS    + 00′ 00”
63.    MORA Sebastian    TEAM RALEIGH GAC    + 00′ 00”
64.    BAGOT Yoann    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
65.    HEPWORTH Richard    TEAM RALEIGH GAC    + 00′ 00”
66.    HOLMES Matthew    MADISON GENESIS    + 00′ 00”
67.    OLIPHANT Evan    TEAM RALEIGH GAC    + 00′ 00”
68.    VAN MEIRHAEGHE Jef    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 00”
69.    CUMMINGS Stephen    TEAM DIMENSION DATA    + 00′ 00”
70.    DUNNE Conor    JLT CONDOR    + 00′ 00”
71.    KNEISKY Morgan    TEAM RALEIGH GAC    + 00′ 00”
72.    SLIK Ivar    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 00′ 00”
73.    GUNMAN Taylor Karl    MADISON GENESIS    + 00′ 00”
74.    LEWIS Gruffudd    MADISON GENESIS    + 00′ 00”
75.    MORENO SALA Adria    TEAM RALEIGH GAC    + 00′ 00”
76.    DE KORT Koen    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
77.    DOMAGALSKI Karol    ONE PRO CYCLING    + 00′ 00”
78.    WALLAYS Jens    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 00”
79.    CULLAIGH Gabriel    GREAT BRITAIN    + 00′ 00”
80.    ORAM James    ONE PRO CYCLING    + 00′ 00”
81.    HANDLEY Richard    ONE PRO CYCLING    + 00′ 00”
82.    FERGUSON Grant    GREAT BRITAIN    + 00′ 00”
83.    LOWE Sam    TEAM WIGGINS    + 00′ 00”
84.    MORKOV Michael    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
85.    DENNIS Rohan    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
86.    SENNI Manuel    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
87.    VAN DER HAAR Lars    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
88.    VAN DER LIJKE Nicky    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 00′ 00”
89.    PICHOT Alexandre    DIRECT ENERGIE    + 00′ 00”
90.    SCHÄR Michael    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
91.    VICIOSO Angel    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
92.    LLOYD Rhys    NFTO    + 00′ 00”
93.    HOLOHAN Liam    TEAM WIGGINS    + 00′ 00”
94.    HARDY Romain    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
95.    FRY Joseph    GREAT BRITAIN    + 00′ 00”
96.    BRADBURY Edmund    NFTO    + 00′ 00”
97.    TANKINK Bram    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
98.    EDMONDSON Joshua    NFTO    + 00′ 00”
99.    MC EVOY Jonathan    NFTO    + 00′ 00”
100.    JONES Carter    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
101.    QUEMENEUR Perrig    DIRECT ENERGIE    + 00′ 00”
102.    CALMEJANE Lilian    DIRECT ENERGIE    + 00′ 00”
103.    FRAVOECKLER Thomas    DIRECT ENERGIE    + 00′ 00”
104.    EISEL Bernhard    TEAM DIMENSION DATA    + 00′ 00”
105.    MEZGEC Luka    ORICA GreenEDGE    + 00′ 00”
106.    JUUL-JENSEN Christopher    ORICA GreenEDGE    + 00′ 00”
107.    VAN ZYL Johann    TEAM DIMENSION DATA    + 00′ 00”
108.    MORTENSEN Martin    ONE PRO CYCLING    + 00′ 00”
109.    EDET Nicolas    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
110.    POLS Ruben    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 00”
111.    ROBBINS Tristan    MADISON GENESIS    + 00′ 00”
112.    DE MAAR Marc    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 00′ 00”
113.    LUDVIGSSON Fredrik    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
114.    PARTRIDGE Robert    NFTO    + 00′ 00”
115.    CRONSHAW Matt    MADISON GENESIS    + 00′ 00”
116.    CORNU JÉRÉMY    DIRECT ENERGIE    + 00′ 00”
117.    POLITT Nils    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
118.    ZANDIO Xabier    TEAM SKY    + 00′ 00”
119.    STEWART Mark    GREAT BRITAIN    + 00′ 00”
120.    DEGENDT Aimé    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 00”
121.    WYNANTS Maarten    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
122.    DE BACKER Bert    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
123.    KENNAUGH Peter    TEAM SKY    + 00′ 46”
124.    CHEUNG King Lok    ORICA GreenEDGE    + 01′ 59”
125.    BRIGGS Graham    JLT CONDOR    + 01′ 59”
126.    NAULEAU Bryan    DIRECT ENERGIE    + 05′ 12”
127.    PATON Iain    GREAT BRITAIN    + 05′ 12”
128.    CLACHERTY Frazer    GREAT BRITAIN    + 05′ 12”
129.    BIALOBLOCKI Marcin    ONE PRO CYCLING    + 05′ 12”
130.    PATTEN Daniel    TEAM WIGGINS    + 05′ 12”
131.    O’LOUGHLIN Michael    TEAM WIGGINS    + 05′ 12”

Klasyfikacja generalna:

1.    GROENEWEGEN Dylan    TEAM LOTTO NL – JUMBO    08h 13′ 15”
2.    VAN POPPEL Danny    TEAM SKY    + 00′ 06”
3.    ARNDT Nikias    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 08”
4.    EWAN Caleb    ORICA GreenEDGE    + 00′ 10”
5.    STEELS Stijn    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 10”
6.    LEWIS Gruffudd    MADISON GENESIS    + 00′ 12”
7.    TURGIS Anthony    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 13”
8.    VOECKLER Thomas    DIRECT ENERGIE    + 00′ 14”
9.    PAUWELS Serge    TEAM DIMENSION DATA    + 00′ 15”
10.    HANDLEY Richard    ONE PRO CYCLING    + 00′ 15”
11.    EDET Nicolas    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 15”
12.    LAWLESS Christopher    JLT CONDOR    + 00′ 16”
13.    GERTS Floris    BMC RACING TEAM    + 00′ 16”
14.    BOUDAT Thomas    DIRECT ENERGIE    + 00′ 16”
15.    TORRES BARCELO Albert    TEAM RALEIGH GAC    + 00′ 16”
16.    NIELSEN Magnus Cort    ORICA GreenEDGE    + 00′ 16”
17.    VAN LERBERGHE Bert    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 16”
18.    CHETOUT LOÏC    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 16”
19.    DOWNING Russell    JLT CONDOR    + 00′ 16”
20.    SMITH Dion    ONE PRO CYCLING    + 00′ 16”
21.    STEWART Tom    MADISON GENESIS    + 00′ 16”
22.    ZABEL Rick    BMC RACING TEAM    + 00′ 16”
23.    YATES Adam    ORICA GreenEDGE    + 00′ 16”
24.    HERMANS Ben    BMC RACING TEAM    + 00′ 16”
25.    VAN HOECKE Gijs    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 16”
26.    DUIJN Huub    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 00′ 16”
27.    LOWSLEY WILLIAMS James    NFTO    + 00′ 16”
28.    KRUIJSWIJK Steven    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 16”
29.    ROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 00′ 16”
30.    NORDHAUG Lars Petter    TEAM SKY    + 00′ 16”
31.    HAAS Nathan    TEAM DIMENSION DATA    + 00′ 16”
32.    LAMPIER Steven    JLT CONDOR    + 00′ 16”
33.    ROSSKOPF Joseph    BMC RACING TEAM    + 00′ 16”
34.    LOSADA Alberto    TEAM KATUSHA    + 00′ 16”
35.    BOULO Matthieu    TEAM RALEIGH GAC    + 00′ 16”
36.    RENSHAW Mark    TEAM DIMENSION DATA    + 00′ 16”
37.    DOMAGALSKI Karol    ONE PRO CYCLING    + 00′ 16”
38.    KREDER Wesley    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 00′ 16”
39.    MOSCON Gianni    TEAM SKY    + 00′ 16”
40.    TENNANT Andrew    TEAM WIGGINS    + 00′ 16”
41.    FARAZIJN Maxime    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 16”
42.    BIBBY Ian    NFTO    + 00′ 16”
43.    SLATER Alistair    JLT CONDOR    + 00′ 16”
44.    ROGLIC Primoz    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 16”
45.    CHRISTIAN Mark    TEAM WIGGINS    + 00′ 16”
46.    BLAIN Alexandre    MADISON GENESIS    + 00′ 16”
47.    APPLEBY Dale    NFTO    + 00′ 16”
48.    ROWSELL Erick    MADISON GENESIS    + 00′ 16”
49.    VAN DEN BROECK Jurgen    TEAM KATUSHA    + 00′ 16”
50.    ROSSETTO Stéphane    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 16”
51.    PICHOT Alexandre    DIRECT ENERGIE    + 00′ 16”
52.    BAGOT Yoann    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 16”
53.    DENNIS Rohan    BMC RACING TEAM    + 00′ 16”
54.    WAGNER Robert    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 16”
55.    SCHÄR Michael    BMC RACING TEAM    + 00′ 16”
56.    MOSES Thomas    JLT CONDOR    + 00′ 16”
57.    WILLIAMS Stephen    JLT CONDOR    + 00′ 16”
58.    KNEISKY Morgan    TEAM RALEIGH GAC    + 00′ 16”
59.    HOLMES Matthew    MADISON GENESIS    + 00′ 16”
60.    VAN DER HAAR Lars    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 16”
61.    CULLAIGH Gabriel    GREAT BRITAIN    + 00′ 16”
62.    CALMEJANE Lilian    DIRECT ENERGIE    + 00′ 16”
63.    DE KORT Koen    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 16”
64.    DUNNE Conor    JLT CONDOR    + 00′ 16”
65.    VAN DER LIJKE Nicky    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 00′ 16”
66.    VICIOSO Angel    TEAM KATUSHA    + 00′ 16”
67.    CUMMINGS Stephen    TEAM DIMENSION DATA    + 00′ 16”
68.    SENNI Manuel    BMC RACING TEAM    + 00′ 16”
69.    ORAM James    ONE PRO CYCLING    + 00′ 16”
70.    HOLOHAN Liam    TEAM WIGGINS    + 00′ 16”
71.    BRADBURY Edmund    NFTO    + 00′ 16”
72.    TANKINK Bram    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 16”
73.    JUUL-JENSEN Christopher    ORICA GreenEDGE    + 00′ 16”
74.    VAN ZYL Johann    TEAM DIMENSION DATA    + 00′ 16”
75.    HARDY Romain    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 16”
76.    LLOYD Rhys    NFTO    + 00′ 16”
77.    MORTENSEN Martin    ONE PRO CYCLING    + 00′ 16”
78.    DEGENDT Aimé    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 16”
79.    CORNU JÉRÉMY    DIRECT ENERGIE    + 00′ 16”
80.    HALLER Marco    TEAM KATUSHA    + 00′ 42”
81.    ROOSEN Timo    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 48”
82.    HAYMAN Mathew    ORICA GreenEDGE    + 00′ 52”
83.    ROWE Luke    TEAM SKY    + 00′ 54”
84.    MORKOV Michael    TEAM KATUSHA    + 01′ 02”
85.    MEZGEC Luka    ORICA GreenEDGE    + 01′ 27”
86.    MORENO SALA Adria    TEAM RALEIGH GAC    + 01′ 28”
87.    EDMONDSON Joshua    NFTO    + 01′ 28”
88.    QUEMENEUR Perrig    DIRECT ENERGIE    + 01′ 28”
89.    DEBESAY Mekseb    TEAM DIMENSION DATA    + 01′ 36”
90.    VAN MEIRHAEGHE Jef    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 01′ 39”
91.    WYNANTS Maarten    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01′ 39”
92.    OLIPHANT Evan    TEAM RALEIGH GAC    + 01′ 54”
93.    ROBBINS Tristan    MADISON GENESIS    + 01′ 54”
94.    POLITT Nils    TEAM KATUSHA    + 03′ 10”
95.    LOWE Sam    TEAM WIGGINS    + 03′ 11”
96.    JONES Carter    TEAM GIANT-ALPECIN    + 03′ 11”
97.    MC EVOY Jonathan    NFTO    + 03′ 11”
98.    EISEL Bernhard    TEAM DIMENSION DATA    + 03′ 11”
99.    PARTRIDGE Robert    NFTO    + 03′ 11”
100.    DE BACKER Bert    TEAM GIANT-ALPECIN    + 03′ 11”
101.    MORA Sebastian    TEAM RALEIGH GAC    + 03′ 25”
102.    WILKINSON Ian    GREAT BRITAIN    + 03′ 28”
103.    SLIK Ivar    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 03′ 28”
104.    KENNAUGH Peter    TEAM SKY    + 03′ 57”
105.    WILLIAMS Peter    ONE PRO CYCLING    + 04′ 40”
106.    BIALOBLOCKI Marcin    ONE PRO CYCLING    + 05′ 28”
107.    OPIE Chris    ONE PRO CYCLING    + 05′ 59”
108.    FENN Andrew    TEAM SKY    + 05′ 59”
109.    EDMONDSON Alexander    ORICA GreenEDGE    + 05′ 59”
110.    WALLAYS Jens    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 05′ 59”
111.    ZANDIO Xabier    TEAM SKY    + 05′ 59”
112.    GUNMAN Taylor Karl    MADISON GENESIS    + 06′ 50”
113.    CHEUNG King Lok    ORICA GreenEDGE    + 07′ 58”
114.    FERGUSON Grant    GREAT BRITAIN    + 08′ 42”
115.    WOOD Oliver    GREAT BRITAIN    + 11′ 00”
116.    LOOIJ André    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 11′ 00”
117.    PYM George    TEAM RALEIGH GAC    + 11′ 00”
118.    LUDVIGSSON Fredrik    TEAM GIANT-ALPECIN    + 11′ 00”
119.    DE MAAR Marc    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 11′ 00”
120.    CRONSHAW Matt    MADISON GENESIS    + 11′ 00”
121.    FRY Joseph    GREAT BRITAIN    + 14′ 49”
122.    NAULEAU Bryan    DIRECT ENERGIE    + 16′ 12”
123.    O’LOUGHLIN Michael    TEAM WIGGINS    + 16′ 12”
124.    STEWART Mark    GREAT BRITAIN    + 16′ 54”
125.    PATON Iain    GREAT BRITAIN    + 17′ 42”
126.    MARKUS Barry    ROOMPOT ORANJE PELOTON    + 19′ 32”
127.    HEPWORTH Richard    TEAM RALEIGH GAC    + 20′ 30”
128.    POLS Ruben    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 20′ 30”
129.    PATTEN Daniel    TEAM WIGGINS    + 22′ 06”
130.    BRIGGS Graham    JLT CONDOR    + 22′ 27”
131.    CLACHERTY Frazer    GREAT BRITAIN    + 26′ 59”