Niemiec był najszybszy w sprincie z grupki na ciężkim, wietrznym etapie. W klasyfikacji generalnej na prowadzenie wyszedł Pello Bilbao (Caja Rural).

Do pokonania było 158.9km z Alanya do Konya. Tradycyjnie w tym roku jednym z głównych przeciwników kolarzy była pogoda – rano padało, a przez cały dzień wiał piekielnie mocny wiatr.

Właśnie przez bardzo silne podmuchy peleton podzielił się na trzy grupy – na czoło wysunęło się 24 zawodników, wśród których byli Roberto Ferrari (Lampre-Merida), Stig Broeckx, Gert Dockx, Frederik Frison, Andre Greipel, Adam Hansen, Greg Henderson, Jelle Wallays, Kris Boeckmans (wszyscy Lotto-Soudal), Pello Bilbao, Jose Gonçalves, David Arroyo, Lluis Mas (wszyscy Caja Rural), Mikel Aristi (Delko Marseille Provence), Ricardo Stacchiotti (Nippo Vini Fantini), Enrique Sanz (Southeast), Alberto Cecchin, Nicola Toffali (obaj Team Roth), Adrian Banaszek (VERVA Activejet), Anton Kuzmin, Nikita Stalnov, Maxim Satlikov (wszyscy Astana City), Massimo Graziato (Parkhotel Valkenburg) oraz Matteo Malucelli (Unieuro Willier). Za nimi kręciły grupa około 30 zawodników z zawodnikami CCC Sprandi Polkowice i VERVA Activejet, ale nie była w stanie zbliżyć się do czołówki.

Lider wyścigu Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) jechał w trzeciej grupie i musiał liczyć na pomoc innych kolarzy w pogoni za harcownikami. Niestety peleton dość szybko się poddał i strata do uciekinierów rosła – na 50km było to już prawie 14 minut.

Kolejne kilometry, pomimo wyraźnie bardzo ciężkich warunków, przebiegały już spokojniej – czołówka ładnie współpracowała i powiększała przewagę. Kolarze Lotto-Soudal narzucali coraz mocniejsze tempo i 26km przed finiszem rozerwali grupę. Na czele znalazło się sześciu zawodników belgijskiej ekipy (Broeckx, Dockx, Frison, Greipel, Henderson i Boeckmans) oraz dwóch z Team Roth – Cecchin i Toffali.

Ósemka dojechała do mety, a etap trafił w ręce Andre Greipela (Lotto-Soudal). Koszulkę lidera przejął za to Pello Bilbao (Caja Rural).

Wyniki etapu:
1    André GREIPEL    GER    LTS    3:48:33
2    Alberto CECCHIN    ITA    ROT    +0
3    Kris BOECKMANS    BEL    LTS    +0
4    Nicola TOFFALI    ITA    ROT    +3
5    Greg HENDERSON    NZL    LTS    +4
6    Stig BROECKX    BEL    LTS    +4
7    Gert DOCKX    BEL    LTS    +9
8    Frederik FRISON    BEL    LTS    +9
9    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +2:14
10    Riccardo STACCHIOTTI    ITA    NIP    +2:14
11    Adrian BANASZEK    POL    VAT    +2:14
12    Luis MAS BONET    ESP    CJR    +2:14
13    Massimo GRAZIATO    ITA    PVC    +2:14
14    Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA    ESP    CJR    +2:14
15    José GONÇALVES    POR    CJR    +2:14
16    Adam HANSEN    AUS    LTS    +2:14
17    Nikita STALNOV    KAZ    TSE    +2:14
18    David ARROYO DURAN    ESP    CJR    +2:14
19    Anton KUZMIN    KAZ    TSE    +7:47
20    Jelle WALLAYS    BEL    LTS    +7:47
21    Matteo MALUCELLI    ITA    UNI    +7:47
22    Mikel ARISTI GARDOKI    ESP    DMP    +7:47
23    Enrique SANZ    ESP    STH    +7:47
24    Maxim Satlikov    KAZ    TSE    +9:20
25    Muhammet ATALAY    TUR    TRK    +15:09
26    Galym AKHMETOV    KAZ    TSE    +15:09
27    Kristijan DURASEK    CRO    LAM    +15:09
28    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    +15:09
29    Norbert BANASZEK    POL    VAT    +15:09
30    Ahmet ORKEN    TUR    TRK    +15:09
31    Alexander MEIER    GER    HAC    +15:09
32    Pawel CIESLIK    POL    VAT    +15:09
33    Remco TE BRAKE    NED    PVC    +15:09
34    Jochem HOEKSTRA    NED    PVC    +15:09
35    Jasper OCKELOEN    NED    PVC    +15:09
36    Grischa JANORSCHKE    GER    ROT    +15:09
37    Nurbolat KULIMBETOV    KAZ    TSE    +15:09
38    Sven VAN LUIJK    NED    PVC    +15:09
39    Michal PODLASKI    POL    VAT    +15:09
40    Antonio PIEDRA PEREZ    ESP    FSC    +15:09
41    Giovanni PEDRETTI    ITA    UNI    +15:09
42    Ricardo VILELA    POR    CJR    +15:09
43    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +15:09
44    Jaime ROSON GARCIA    ESP    CJR    +15:09
45    Liam BERTAZZO    ITA    STH    +15:09
46    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +15:09
47    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +15:09
48    Mateusz TACIAK    POL    CCC    +15:09
49    Jakub MARECZKO    ITA    STH    +15:09
50    Mauro FINETTO    ITA    UNI    +15:09
51    Quentin PACHER    FRA    DMP    +15:09
52    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +15:09
53    Alessandro MALAGUTI    ITA    UNI    +15:09
54    Daniele COLLI    ITA    NIP    +15:09
55    Giovanni CARBONI    ITA    UNI    +15:09
56    Karel HNIK    CZE    VAT    +15:09
57    Vadim GALEYEV    KAZ    TSE    +15:09
58    Feritcan SAMLI    TUR    TRK    +25:02
59    Ahmet AKDYLEK    TUR    TRK    +25:02
60    Fatih KELES    TUR    TRK    +25:02
61    Mustafa SAYAR    TUR    TRK    +25:02
62    Ilia KOSHEVOY    BLR    LAM    +25:02
63    Przemyslaw NIEMIEC    POL    LAM    +25:02
64    Antonio VIOLA    ITA    NIP    +25:02
65    Matteo DRAPERI    ITA    STH    +25:02
66    Simone PETILLI    ITA    LAM    +25:02
67    Gang XU    CHN    LAM    +25:02
68    Yuriy CHSHERBININ    KAZ    TSE    +25:02
69    Lukas JAUN    SUI    ROT    +25:02
70    Domingos ANDRÉ MACIEL GONÇALVES    POR    CJR    +25:02
71    Colin STÜSSI    SUI    ROT    +25:02
72    Nazim BAKIRCI    TUR    TRK    +25:02
73    Marco MOLTENI    ITA    UNI    +25:02
74    Rémy DI GREGORIO    FRA    DMP    +25:02
75    David BELDA GARCIA    ESP    ROT    +25:02
76    Kaspars SERGIS    LAT    ALB    +25:02
77    Simone RAVANELLI    ITA    UNI    +25:02
78    LUCAS GADAY OROZCO    ARG    ROT    +25:02
79    Sylwester SZMYD    POL    CCC    +25:02
80    Christophe LABORIE    FRA    DMP    +25:02
81    Daniel STANISZEWSKI    POL    VAT    +25:02
82    Kazushige KUBOKI    JPN    NIP    +25:02
83    Fredrik Strand GALTA    NOR    DMP    +25:02
84    Matvey NIKITIN    KAZ    TSE    +25:02
85    Daniel DIAZ    ARG    DMP    +25:02
86    Enrico SALVADOR    ITA    UNI    +25:02
87    Raphael HAMMERSCHMID    AUT    HAC    +25:02
88    Francisco CHAMORRO    ARG    FSC    +25:02
89    Branislau SAMOILAU    BLR    CCC    +25:02
90    Grzegorz STEPNIAK    POL    CCC    +25:02
91    Dominik HRINKOW    AUT    HAC    +25:02
92    Davide REBELLIN    ITA    CCC    +25:02
93    Jan HIRT    CZE    CCC    +25:02
94    Nikolay MIHAYLOV    BUL    CCC    +25:02
95    Nicolas BALDO    FRA    ROT    +25:02
96    Marco ZANOTTI    ITA    PVC    +25:02
97    Peter SCHULTING    NED    PVC    +25:02
98    Viesturs LUKSEVICS    LAT    ALB    +25:02
99    Kristofers RACENAJS    LAT    ALB    +25:02
100    Andris SMIRNOVS    LAT    ALB    +25:02
101    Roberto PINHEIRO DA SILVA    BRA    FSC    +25:02
102    André DE SOUZA ALMEIDA    BRA    FSC    +25:02
103    Andreas GRAF    AUT    HAC    +25:02
104    Florian GAUGL    AUT    HAC    +25:02
105    Bram NOLTEN    NED    PVC    +25:02
106    Pablo URTASUN PEREZ    ESP    FSC    +25:02
107    Alex DINIZ CORREIA    BRA    FSC    +25:02
108    Manabu ISHIBASHI    JPN    NIP    +25:02
109    Manuel BELLETTI    ITA    STH    +25:02
DNF    Nathan Ribeiro MAHLER    BRA    FSC
DNF    Pawel CHARUCKI    POL    VAT

Klasyfikacja generalna:
1    Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA    ESP    CJR    11:20:12
2    José GONÇALVES    POR    CJR    +5
3    David ARROYO DURAN    ESP    CJR    +13
4    Nikita STALNOV    KAZ    TSE    +22
5    Luis MAS BONET    ESP    CJR    +1:14
6    Adam HANSEN    AUS    LTS    +2:22
7    Greg HENDERSON    NZL    LTS    +3:21
8    André GREIPEL    GER    LTS    +5:41
9    Stig BROECKX    BEL    LTS    +7:34
10    Gert DOCKX    BEL    LTS    +8:34
11    Mauro FINETTO    ITA    UNI    +13:05
12    Ricardo VILELA    POR    CJR    +13:08
13    Quentin PACHER    FRA    DMP    +13:08
14    Jaime ROSON GARCIA    ESP    CJR    +13:08
15    Giovanni CARBONI    ITA    UNI    +13:42
16    Jasper OCKELOEN    NED    PVC    +15:17
17    Karel HNIK    CZE    VAT    +15:17
18    Jelle WALLAYS    BEL    LTS    +15:17
19    Jochem HOEKSTRA    NED    PVC    +15:30
20    Ahmet ORKEN    TUR    TRK    +16:53
21    Alberto CECCHIN    ITA    ROT    +17:56
22    Kris BOECKMANS    BEL    LTS    +18:46
23    Frederik FRISON    BEL    LTS    +19:24
24    Nicola TOFFALI    ITA    ROT    +19:55
25    Riccardo STACCHIOTTI    ITA    NIP    +20:10
26    Adrian BANASZEK    POL    VAT    +20:26
27    Galym AKHMETOV    KAZ    TSE    +20:47
28    Daniele COLLI    ITA    NIP    +20:47
29    Sven VAN LUIJK    NED    PVC    +20:47
30    Pawel CIESLIK    POL    VAT    +20:50
31    Michal PODLASKI    POL    VAT    +20:50
32    Antonio PIEDRA PEREZ    ESP    FSC    +20:50
33    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +20:50
34    Alessandro MALAGUTI    ITA    UNI    +21:05
35    Kristijan DURASEK    CRO    LAM    +21:10
36    Mateusz TACIAK    POL    CCC    +21:10
37    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +22:02
38    Massimo GRAZIATO    ITA    PVC    +22:41
39    Przemyslaw NIEMIEC    POL    LAM    +22:42
40    Sylwester SZMYD    POL    CCC    +23:17
41    Ilia KOSHEVOY    BLR    LAM    +23:19
42    Rémy DI GREGORIO    FRA    DMP    +23:21
43    Simone PETILLI    ITA    LAM    +25:10
44    Davide REBELLIN    ITA    CCC    +25:10
45    Matteo MALUCELLI    ITA    UNI    +25:43
46    Enrique SANZ    ESP    STH    +25:43
47    Anton KUZMIN    KAZ    TSE    +26:03
48    Mikel ARISTI GARDOKI    ESP    DMP    +26:03
49    Maxim Satlikov    KAZ    TSE    +27:36
50    Peter SCHULTING    NED    PVC    +30:18
51    Marco ZANOTTI    ITA    PVC    +30:40
52    Domingos ANDRÉ MACIEL GONÇALVES    POR    CJR    +30:40
53    Nazim BAKIRCI    TUR    TRK    +30:40
54    David BELDA GARCIA    ESP    ROT    +30:40
55    Mustafa SAYAR    TUR    TRK    +30:43
56    Jan HIRT    CZE    CCC    +30:43
57    Matvey NIKITIN    KAZ    TSE    +30:58
58    Pablo URTASUN PEREZ    ESP    FSC    +31:00
59    Lukas JAUN    SUI    ROT    +31:21
60    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +33:05
61    Vadim GALEYEV    KAZ    TSE    +33:05
62    Norbert BANASZEK    POL    VAT    +33:05
63    Jakub MARECZKO    ITA    STH    +33:21
64    Alexander MEIER    GER    HAC    +33:25
65    Giovanni PEDRETTI    ITA    UNI    +33:25
66    Nikolay MIHAYLOV    BUL    CCC    +33:31
67    Grischa JANORSCHKE    GER    ROT    +33:46
68    Nurbolat KULIMBETOV    KAZ    TSE    +33:46
69    Muhammet ATALAY    TUR    TRK    +33:54
70    Liam BERTAZZO    ITA    STH    +34:12
71    Remco TE BRAKE    NED    PVC    +34:30
72    Fatih KELES    TUR    TRK    +35:29
73    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +37:16
74    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +37:16
75    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    +37:16
76    Viesturs LUKSEVICS    LAT    ALB    +39:46
77    Yuriy CHSHERBININ    KAZ    TSE    +42:58
78    Grzegorz STEPNIAK    POL    CCC    +42:58
79    Manuel BELLETTI    ITA    STH    +42:58
80    Christophe LABORIE    FRA    DMP    +42:58
81    Daniel DIAZ    ARG    DMP    +42:58
82    Alex DINIZ CORREIA    BRA    FSC    +42:58
83    Ahmet AKDYLEK    TUR    TRK    +43:18
84    Marco MOLTENI    ITA    UNI    +43:18
85    Enrico SALVADOR    ITA    UNI    +43:18
86    Dominik HRINKOW    AUT    HAC    +43:18
87    Andris SMIRNOVS    LAT    ALB    +43:18
88    Nicolas BALDO    FRA    ROT    +43:18
89    Simone RAVANELLI    ITA    UNI    +43:18
90    Gang XU    CHN    LAM    +43:18
91    André DE SOUZA ALMEIDA    BRA    FSC    +43:18
92    Manabu ISHIBASHI    JPN    NIP    +43:25
93    Kaspars SERGIS    LAT    ALB    +43:28
94    Raphael HAMMERSCHMID    AUT    HAC    +43:28
95    Florian GAUGL    AUT    HAC    +43:28
96    LUCAS GADAY OROZCO    ARG    ROT    +43:34
97    Colin STÜSSI    SUI    ROT    +43:39
98    Antonio VIOLA    ITA    NIP    +43:47
99    Kazushige KUBOKI    JPN    NIP    +43:47
100    Branislau SAMOILAU    BLR    CCC    +43:59
101    Kristofers RACENAJS    LAT    ALB    +44:02
102    Daniel STANISZEWSKI    POL    VAT    +44:06
103    Bram NOLTEN    NED    PVC    +44:32
104    Francisco CHAMORRO    ARG    FSC    +44:54
105    Feritcan SAMLI    TUR    TRK    +45:41
106    Fredrik Strand GALTA    NOR    DMP    +46:04
107    Matteo DRAPERI    ITA    STH    +47:09
108    Andreas GRAF    AUT    HAC    +48:05
109    Roberto PINHEIRO DA SILVA    BRA    FSC    +1:10:33