FB Tour of Croatia

Ostatni etap wygrał Norweg Sondre Holst Enger (IAM), który na finiszu w Zagrzebiu pokonał Edwarda Theunsa. Cały wyścig dla Matiji Kvasiny (Synergy Baku).

Odcinek kończący emocjonujące zmagania w Chorwacji miał długość 158.5km i prowadził z Sveti Martin do Zagrzebia. Finisz znajdował się na krótkim wzniesieniu, który wydawał się zbyt łatwym, by zrobić większą różnicę w peletonie. Stało się jednak zupełnie inaczej, bo peleton podzielił się na małe części w stolicy Chorwacji.

O zwycięstwo walczyli Theuns i Enger i z tego duetu minimalnie lepszy okazał się kolarz z IAM. Podium uzupełnił Timothy Dupont (Verandas Willems), który stracił dwie sekundy do wspomnianej wyżej dwójki.

Wyścig w Chorwacji okazał się udany dla polskich ekip i naszych kolarzy ścigających się w zagranicznych grupach. Na ostatnim etapie 7. miejsce zajął Jordi Simon (VERVA Active Jet), a to pozwoliło Hiszpanowi awansować na 11. pozycję w generalce. W Top10 w Zagrzebiu zameldował się także Karol Domagalski (One Pro Cycling), a tuż za dziesiątką znalazł się Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

“Pomarańczowi” wypadli jeszcze lepiej w klasyfikacji generalnej, gdzie Victor de la Parte i Felix Grosschartner zajęli kolejno 3. i 4. miejsce w generalce, a 11. był Jordi Simon. z Polaków najwyżej w generalce znalazł się Karol Domagalski, który zajął 20. miejsce.

Wyniki szóstego etapu:

1 HOLST ENGER, Sondre IAM CYCLING) 3:45:14
2 THEUNS, Edward TREK FACTORY RACING) 0:00:00
3 DUPONT, Timothy VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:00:02
4 EIBEGGER, Markus TEAM FELBERMAYR SIMPLON W) 0:00:03
5 DE VREESE, Laurens ASTANA PRO TEAM) 0:00:03
6 DHAENE, Brecht VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:00:05
7 SIMON, Jordi VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:00:05
8 BOEM, Nicola BARDIANI CSF) 0:00:08
9 DOMAGALSKI, Karol ONE PRO CYCLING) 0:00:09
10 VERMELTFOORT, Coen C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:00:09
11 PATERSKI, Maciej CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:09
12 SAVITSKIY, Ivan RUSVELO) 0:00:09
13 BOL, Jetse C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:00:09
14 ROGINA, Radoslav ADRIA MOBIL) 0:00:09
15 MCCARTHY, Jay TINKOFF) 0:00:09
16 GROSSSCHARTNER, Felix CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:09
17 DAVIES, Scott TEAM WIGGINS) 0:00:09
18 HANSEN, Jesper TINKOFF) 0:00:09
19 NOVAK, Domen ADRIA MOBIL) 0:00:09
20 DE LA PARTE, Víctor CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:17
21 KVASINA, Matija SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:00:17
22 POZDNYAKOV, Kiryll SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:00:17
23 FAVILLI, Elia MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:00:17
24 BOIVIN, Guillaume CYCLING ACADEMY TEAM) 0:00:23
25 VIOLA, Michele MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:00:23
26 MALTAR, Bruno RADENSKA – LJUBLJANA) 0:00:25
27 NIZZOLO, Giacomo TREK FACTORY RACING) 0:00:27
28 SIMION, Paolo BARDIANI CSF) 0:00:31
29 BUGTER, Luuc C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:00:32
30 BARBIN, Enrico BARDIANI CSF) 0:00:35
31 HANDLEY, Richard ONE PRO CYCLING) 0:00:43
32 OWSIAN, Lukasz CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:43
33 SCHORN, Daniel TEAM FELBERMAYR SIMPLON W) 0:00:43
34 STACHOWIAK, Adam VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:00:46
35 CORDEEL, Sander VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:00:57
36 SAGAN, Juraj TINKOFF) 0:01:02
37 RUFFONI, Nicola BARDIANI CSF) 0:01:02
38 DE GREEF, Robbert C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:01:05
39 POLNICKY, Jiri VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:01:05
40 AVERIN, Maxim SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:01:09
41 LOZANO, David TEAM NOVO NORDISK) 0:01:12
42 PAVLIC, Marko CYCLING ACADEMY TEAM) 0:01:17
43 CAVENDISH, Mark DIMENSION DATA) 0:01:17
44 KISERLOVSKI, Emanuel MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:01:17
45 TRUSOV, Nikolay TINKOFF) 0:01:17
46 PEARSON, Daniel TEAM WIGGINS) 0:01:20
47 TAMOURIDIS, Ioannis SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:01:21
48 ERSHOV, Artur RUSVELO) 0:01:21
49 FRANCZAK, Pawel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:01:21
50 RAST, Grégory TREK FACTORY RACING) 0:01:21
51 HONKISZ, Adrian CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:01:21
52 SANTORO, Antonio MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:01:21
53 CHRISTIAN, Mark TEAM WIGGINS) 0:01:26
54 KURBATOV, Alexey RUSVELO) 0:01:26
55 MUGERLI, Matej SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:01:28
56 PLANET, Charles TEAM NOVO NORDISK) 0:01:28
57 PENKO, Izidor RADENSKA – LJUBLJANA) 0:01:31
58 MAESTRI, Mirco BARDIANI CSF) 0:01:32
59 TONELLI, Alessandro BARDIANI CSF) 0:01:32
60 MUCELLI, Davide MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:01:32
61 FUMEAUX, Jonathan IAM CYCLING) 0:01:32
62 GRUZDEV, Dmitriy ASTANA PRO TEAM) 0:01:32
63 ORAM, James ONE PRO CYCLING) 0:01:32
64 GOLCER, Jure ADRIA MOBIL) 0:01:36
65 PER, David ADRIA MOBIL) 0:01:36
66 MROZEK, Mercin CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:01:36
67 KATRASNIK, Gasper ADRIA MOBIL) 0:01:36
68 PERON, Andrea TEAM NOVO NORDISK) 0:01:36
69 HOLOHAN, Liam TEAM WIGGINS) 0:01:36
70 SCHINNAGEL, Johannes TEAM FELBERMAYR SIMPLON W) 0:01:36
71 JENKO, Robert RADENSKA – LJUBLJANA) 0:01:47
72 GUARDINI, Andrea ASTANA PRO TEAM) 0:01:47
73 PAULINHO, Sergio TINKOFF) 0:01:50
74 VAN ZUMMEREN, Stef VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:01:56
75 VANGENECHTEN, Jonas IAM CYCLING) 0:01:56
76 ZOIDL, Riccardo TREK FACTORY RACING) 0:01:58
77 MAIKIN, Roman RUSVELO) 0:01:58
78 HENTTALA, Joonas TEAM NOVO NORDISK) 0:02:21
79 RUCIGAJ, Ziga RADENSKA – LJUBLJANA) 0:02:29
80 FINKST, Tilen RADENSKA – LJUBLJANA) 0:02:31
81 KOROSEC, Rok RADENSKA – LJUBLJANA) 0:02:39
82 PACIONI, Luca ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:03:51
83 RATTO, Daniele ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:03:54
84 J.V.RENSBURG, Reinardt DIMENSION DATA) 0:04:25
85 CALLEEUW, Joeri VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:04:36
86 BOZIC, Jon ADRIA MOBIL) 0:05:15
87 DRINOVEC, Matej ADRIA MOBIL) 0:05:15
88 VERSCHOOR, Martijn TEAM NOVO NORDISK) 0:05:15
89 DE MESMAEKER, Kevin TEAM NOVO NORDISK) 0:05:15
90 ALAFACI, Eugenio TREK FACTORY RACING) 0:05:15
91 NARDIN, Alberto ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:05:15
92 ASADOV, Elchin SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:05:15
93 BANDIERA, Marco ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:05:15
94 DALL’ANTONIA, Tiziano ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:05:15
95 HUNT, Joshua ONE PRO CYCLING) 0:05:15
96 PELLAUD, Simon IAM CYCLING) 0:05:15
97 MEGIAS, Javier TEAM NOVO NORDISK) 0:05:15
98 AREGGER, Marcel IAM CYCLING) 0:05:15
99 LANG, Pirmin IAM CYCLING) 0:05:15
100 BODNAR, Lukasz VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:05:15
101 BIALOBLOCKI, Marcin ONE PRO CYCLING) 0:05:15
102 BENFATTO, Marco ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:05:15
103 GHYSELINCK, Jan VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:05:15
104 VAN DER HOORN, Taco C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:05:15
105 MEIJERS, Daan C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:05:15
106 VAN BREUSSEGEM, Elias VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:05:15
107 MOL, Wouter C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:05:15
108 GRADEK, Kamil VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:05:15
109 OVECHKIN, Artem RUSVELO) 0:05:15
110 ZAKARIN, Aydar RUSVELO) 0:05:26
111 YECHZKEL, Aviv CYCLING ACADEMY TEAM) 0:05:29
112 BASKA, Erik TINKOFF) 0:05:31
113 DOUGALL, Nick DIMENSION DATA) 0:05:31
114 EISEL, Bernhard DIMENSION DATA) 0:05:31
115 HOWARD, Leigh IAM CYCLING) 0:05:34
116 RENSHAW, Mark DIMENSION DATA) 0:05:34
117 GERNY, Josef CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:05:35
118 SVESHNIKOV, Kirill RUSVELO) 0:05:35
119 RUMAC, Josip SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:05:59
120 LEFRANCOIS, Nicolas TEAM NOVO NORDISK) 0:05:59
121 JABUKA, David MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:05:59
122 JABRAYILOV, Samir SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:05:59
123 KRUOPIS, Aidis VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:06:55
124 THOMSON, Jay Robert DIMENSION DATA) 0:06:55
125 TENNANT, Andrew TEAM WIGGINS) 0:06:55
126 KOLÁR, Michal TINKOFF) 0:06:57
DNF EVTUSHENKO, Alexander RUSVELO)
DNF KAMYSHEV, Arman ASTANA PRO TEAM)
DNF ZAKHAROV, Artyom ASTANA PRO TEAM)
DNF BIEDERMANN, Daniel TEAM FELBERMAYR SIMPLON W)
DNF PATTEN, Daniel TEAM WIGGINS)
DNF TUREK, Daniel CYCLING ACADEMY TEAM)
DNF OMIRZAKOV, Dias ASTANA PRO TEAM)
DNF PIASKOWY, Emanuel CYCLING ACADEMY TEAM)
DNF ARREDONDO, Julian D. TREK FACTORY RACING)
DNF BERNARD, Julien TREK FACTORY RACING)
DNF AYAZBAYEV, Maxat ASTANA PRO TEAM)
DNF HAAS, Nathan DIMENSION DATA)
DNS VANOTTI, Alessandro ASTANA PRO TEAM)
DNS WALZEL, Andreas TEAM FELBERMAYR SIMPLON W)
DNS BUTLER, Chris CYCLING ACADEMY TEAM)
DNS RABITSCH, Stephan TEAM FELBERMAYR SIMPLON W)
DNS REPSE, Uros MERIDIANA KAMEN TEAM)

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 KVASINA, Matija SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 23:29:29
2 HANSEN, Jesper TINKOFF) 0:00:24
3 DE LA PARTE, Víctor CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:32
4 GROSSSCHARTNER, Felix CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:47
5 ROGINA, Radoslav ADRIA MOBIL) 0:01:16
6 NOVAK, Domen ADRIA MOBIL) 0:01:47
7 POZDNYAKOV, Kiryll SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:02:19
8 EIBEGGER, Markus TEAM FELBERMAYR SIMPLON W) 0:03:26
9 DAVIES, Scott TEAM WIGGINS) 0:03:38
10 ZOIDL, Riccardo TREK FACTORY RACING) 0:03:50
11 SIMON, Jordi VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:03:53
12 PEARSON, Daniel TEAM WIGGINS) 0:05:01
13 MCCARTHY, Jay TINKOFF) 0:05:39
14 HANDLEY, Richard ONE PRO CYCLING) 0:05:42
15 AVERIN, Maxim SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:06:15
16 DHAENE, Brecht VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:06:54
17 BARBIN, Enrico BARDIANI CSF) 0:07:27
18 KISERLOVSKI, Emanuel MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:07:28
19 PAVLIC, Marko CYCLING ACADEMY TEAM) 0:07:45
20 DOMAGALSKI, Karol ONE PRO CYCLING) 0:08:19
21 ORAM, James ONE PRO CYCLING) 0:08:48
22 BOL, Jetse C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:10:09
23 GOLCER, Jure ADRIA MOBIL) 0:10:52
24 DE VREESE, Laurens ASTANA PRO TEAM) 0:10:56
25 DE GREEF, Robbert C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:11:05
26 MUCELLI, Davide MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:11:38
27 FUMEAUX, Jonathan IAM CYCLING) 0:11:55
28 PLANET, Charles TEAM NOVO NORDISK) 0:12:54
29 HOLST ENGER, Sondre IAM CYCLING) 0:12:59
30 SANTORO, Antonio MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:13:09
31 HOLOHAN, Liam TEAM WIGGINS) 0:13:50
32 SAVITSKIY, Ivan RUSVELO) 0:13:56
33 PENKO, Izidor RADENSKA – LJUBLJANA) 0:13:57
34 PATERSKI, Maciej CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:14:02
35 CORDEEL, Sander VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:14:30
36 OWSIAN, Lukasz CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:14:36
37 LOZANO, David TEAM NOVO NORDISK) 0:15:02
38 TAMOURIDIS, Ioannis SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:15:35
39 MUGERLI, Matej SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:15:42
40 GRUZDEV, Dmitriy ASTANA PRO TEAM) 0:16:03
41 MAESTRI, Mirco BARDIANI CSF) 0:16:13
42 ASADOV, Elchin SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:16:39
43 J.V.RENSBURG, Reinardt DIMENSION DATA) 0:16:40
44 TONELLI, Alessandro BARDIANI CSF) 0:17:39
45 POLNICKY, Jiri VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:17:54
46 MALTAR, Bruno RADENSKA – LJUBLJANA) 0:18:00
47 RATTO, Daniele ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:18:00
48 RUCIGAJ, Ziga RADENSKA – LJUBLJANA) 0:18:13
49 CHRISTIAN, Mark TEAM WIGGINS) 0:18:51
50 MOL, Wouter C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:19:43
51 DUPONT, Timothy VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:21:56
52 ZAKARIN, Aydar RUSVELO) 0:22:13
53 MAIKIN, Roman RUSVELO) 0:22:43
54 HONKISZ, Adrian CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:22:47
55 PAULINHO, Sergio TINKOFF) 0:24:07
56 THEUNS, Edward TREK FACTORY RACING) 0:24:16
57 SCHORN, Daniel TEAM FELBERMAYR SIMPLON W) 0:24:29
58 VERMELTFOORT, Coen C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:24:57
59 FAVILLI, Elia MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:25:01
60 KURBATOV, Alexey RUSVELO) 0:25:04
61 VIOLA, Michele MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:25:07
62 NIZZOLO, Giacomo TREK FACTORY RACING) 0:25:10
63 TRUSOV, Nikolay TINKOFF) 0:25:15
64 CAVENDISH, Mark DIMENSION DATA) 0:25:52
65 SAGAN, Juraj TINKOFF) 0:25:59
66 VAN ZUMMEREN, Stef VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:26:29
67 KATRASNIK, Gasper ADRIA MOBIL) 0:26:40
68 FRANCZAK, Pawel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:26:56
69 MEGIAS, Javier TEAM NOVO NORDISK) 0:27:06
70 STACHOWIAK, Adam VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:27:11
71 PER, David ADRIA MOBIL) 0:27:57
72 NARDIN, Alberto ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:28:34
73 RUFFONI, Nicola BARDIANI CSF) 0:28:37
74 VANGENECHTEN, Jonas IAM CYCLING) 0:28:47
75 PERON, Andrea TEAM NOVO NORDISK) 0:29:10
76 BOIVIN, Guillaume CYCLING ACADEMY TEAM) 0:29:28
77 AREGGER, Marcel IAM CYCLING) 0:29:41
78 BUGTER, Luuc C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:29:49
79 GUARDINI, Andrea ASTANA PRO TEAM) 0:29:53
80 BASKA, Erik TINKOFF) 0:29:57
81 SIMION, Paolo BARDIANI CSF) 0:30:19
82 RENSHAW, Mark DIMENSION DATA) 0:30:22
83 ALAFACI, Eugenio TREK FACTORY RACING) 0:30:23
84 HENTTALA, Joonas TEAM NOVO NORDISK) 0:30:33
85 FINKST, Tilen RADENSKA – LJUBLJANA) 0:30:51
86 ERSHOV, Artur RUSVELO) 0:30:53
87 OVECHKIN, Artem RUSVELO) 0:31:01
88 PACIONI, Luca ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:31:54
89 JABRAYILOV, Samir SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:31:57
90 GRADEK, Kamil VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:31:58
91 RAST, Grégory TREK FACTORY RACING) 0:32:51
92 MROZEK, Mercin CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:32:54
93 LANG, Pirmin IAM CYCLING) 0:33:04
94 TENNANT, Andrew TEAM WIGGINS) 0:33:33
95 DALL’ANTONIA, Tiziano ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:33:51
96 BENFATTO, Marco ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:34:03
97 VAN BREUSSEGEM, Elias VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:34:08
98 MEIJERS, Daan C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:34:18
99 VAN DER HOORN, Taco C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:34:19
100 BOEM, Nicola BARDIANI CSF) 0:34:28
101 SVESHNIKOV, Kirill RUSVELO) 0:34:47
102 JENKO, Robert RADENSKA – LJUBLJANA) 0:34:49
103 SCHINNAGEL, Johannes TEAM FELBERMAYR SIMPLON W) 0:34:55
104 GERNY, Josef CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:35:18
105 BOZIC, Jon ADRIA MOBIL) 0:35:25
106 GHYSELINCK, Jan VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:35:37
107 CALLEEUW, Joeri VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:36:45
108 DRINOVEC, Matej ADRIA MOBIL) 0:37:09
109 HOWARD, Leigh IAM CYCLING) 0:37:24
110 VERSCHOOR, Martijn TEAM NOVO NORDISK) 0:37:31
111 KOLÁR, Michal TINKOFF) 0:38:22
112 KRUOPIS, Aidis VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:38:30
113 DOUGALL, Nick DIMENSION DATA) 0:38:30
114 JABUKA, David MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:39:38
115 YECHZKEL, Aviv CYCLING ACADEMY TEAM) 0:40:10
116 KOROSEC, Rok RADENSKA – LJUBLJANA) 0:40:30
117 BODNAR, Lukasz VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:41:16
118 BIALOBLOCKI, Marcin ONE PRO CYCLING) 0:41:29
119 EISEL, Bernhard DIMENSION DATA) 0:41:46
120 DE MESMAEKER, Kevin TEAM NOVO NORDISK) 0:42:13
121 RUMAC, Josip SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:43:36
122 BANDIERA, Marco ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:43:52
123 HUNT, Joshua ONE PRO CYCLING) 0:44:12
124 THOMSON, Jay Robert DIMENSION DATA) 0:45:39
125 LEFRANCOIS, Nicolas TEAM NOVO NORDISK) 0:46:14
126 PELLAUD, Simon IAM CYCLING) 0:47:44