Przed kilkoma dniami prezentowaliśmy listę ekip, które wezmą udział w tegorocznej edycji wyścigu Tour of Croatia. Tymczasem organizatorzy poinformowali, że mająca się odbyć w dniach 23-28 kwietnia impreza została… odwołana. Powodem są problemy finansowe i rozłam w środowisku osób odpowiedzialnych za imprezę.

Tour of Croatia dał się zapamiętać jako ciekawy wyścig, który był w stanie przyciągnąć na start nawet kilka drużyn World Touru. W tegorocznej odsłonie stanąć na starcie miała już tylko jedna (Trek-Segafredo), a cały proces organizacyjny był w cieniu zamieszania, jakie zrodziło się na chorwackiej scenie wyścigowej. Część osób odpowiedzialnych za ToC odeszła, tworząc własny event – CRO Race (2.1), który odbyć się ma na początku października.

Niestety, Tour of Croatia w formie, jaką znaliśmy do tej pory się nie odbędzie. Organizatorzy poinformowali o jego odwołaniu zaledwie kilka dni przed planowanym startem.

Niestety, struktura finansowa nie była w stu procentach pewna, na skutek działań strategicznych sponsorów. Z tego powodu musimy anulować projekt w końcowej fazie przygotowań

– czytamy w komunikacie organizatora, opublikowanym na Facebooku.

Priopćenje za medije – Otkazan Tour of Croatia18.04.2019. Rijeka – „Htio bih zahvaliti svima koji su prepoznali…

Opublikowany przez Tour of Croatia Czwartek, 18 kwietnia 2019

Na starcie tegorocznej edycji ToC miała stanąć między innymi polska ekipa CCC Development Team.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments