Przed kilkoma dniami prezentowaliśmy listę ekip, które wezmą udział w tegorocznej edycji wyścigu Tour of Croatia. Tymczasem organizatorzy poinformowali, że mająca się odbyć w dniach 23-28 kwietnia impreza została… odwołana. Powodem są problemy finansowe i rozłam w środowisku osób odpowiedzialnych za imprezę.

Tour of Croatia dał się zapamiętać jako ciekawy wyścig, który był w stanie przyciągnąć na start nawet kilka drużyn World Touru. W tegorocznej odsłonie stanąć na starcie miała już tylko jedna (Trek-Segafredo), a cały proces organizacyjny był w cieniu zamieszania, jakie zrodziło się na chorwackiej scenie wyścigowej. Część osób odpowiedzialnych za ToC odeszła, tworząc własny event – CRO Race (2.1), który odbyć się ma na początku października.

Niestety, Tour of Croatia w formie, jaką znaliśmy do tej pory się nie odbędzie. Organizatorzy poinformowali o jego odwołaniu zaledwie kilka dni przed planowanym startem.

Niestety, struktura finansowa nie była w stu procentach pewna, na skutek działań strategicznych sponsorów. Z tego powodu musimy anulować projekt w końcowej fazie przygotowań

– czytamy w komunikacie organizatora, opublikowanym na Facebooku.

Priopćenje za medije – Otkazan Tour of Croatia18.04.2019. Rijeka – „Htio bih zahvaliti svima koji su prepoznali…

Opublikowany przez Tour of Croatia Czwartek, 18 kwietnia 2019

Na starcie tegorocznej edycji ToC miała stanąć między innymi polska ekipa CCC Development Team.