Fot. Dimensiondata

Pierwsza odsłona ardeńskiego tryptyku zbliża się wielkimi krokami. Kolejne drużyny podały składy, w których wystartują w Amstel Gold Race.

Zgodnie z przypuszczeniami, w zespole Dimension Data liderem będzie Edvald Boasson Hagen, który w ostatnich tygodniach pokazuje się z bardzo dobrej strony. Mistrz Norwegii będzie miał do pomocy zarówno kolarzy potrafiących szybko podjeżdżać, jak i tych, którzy najwięcej dadzą mu na płaskich odcinkach. Głównymi przybocznymi “Eddy Bossa” będą Serge Pauwels i Nathan Haas.

Wśród kolarzy francuskiego zespołu Ag2r na próżno szukać samodzielnego lidera. Na starcie holenderskiej jednodniówki nie stawi się bowiem Romain Bardet. Nie oznacza to jednak, że podopieczni Vincenta Lavenu nie powalczą o zwycięstwo. Najgroźniejszy będzie z pewnością Alexis Vuillermoz, który nie raz udowadniał, że podobne końcówki bardzo mu odpowiadają. Swojej szansy spróbować może także Jan Bakelandts. Za pomoc na najważniejszych momentach odpowiadać będą zapewne Ben Gastauer i Christophe Riblon.

Skład Dimension Data na AGR: Edvald Boasson Hagen, Kristian Sbaragli, Serge Pauwels, Nathan Haas, Omar Fraile, Jaco Venter, Natnael Berhane i Youcef Reguigui.

Skład Ag2r na AGR: an Bakelants, Mickaël Chérel, Ben Gastauer, Cyril Gautier, Alexis Gougeard, Matteo Montaguti, Christophe Riblon i Alexis Vuillermoz