Twitter Fortuneo-Vital Concept

Brytyjczyk był najszybszy w sprincie z peletonu.

Przebieg wyścigu klasycznego we Francji był dość typowy dla płaskich etapów wyścigów kilkudniowych – odjechała trójka harcowników w składzie Gert Joeaar (Cofidis), Alexandre Geniez (FDJ) oraz Tony Hurel (Direct Energie). Ich przewaga wzrosła do czterech i pół minuty i powoli spadała na kolejnych kilometrach.

Około 40km przed metą ich akcja dobiegła końca, ale niemal natychmiastowo zaatakowali Marc Fournier (FDJ) oraz Perrig Quemeneur (Direct Energie). Również oni musieli uznać wyższość peletonu, tym razem około 20km przed finiszem.

Do samego końca kibice mogli pasjonować się już tylko walką sprinterskich pociągów. Ładnie pracowała m.in. ekipa CCC Sprandi Polkowice, która przygotowywała finisz dla Eryka Latonia. Ostatecznie silniejsze były ekipy zagraniczne i nasi sprinterzy – Latoń i Paweł Franczak (VERVA Activejet) musieli samotnie walczyć o pozycję.

Na kresce najszybszy był Daniel Mclay (Fortuneo-Vital Concept), a podium uzupełnili Thomas Boudat (Direct Energie) i Kenny Dehaes (Wanty-Groupe Gobert). Paweł Franczak był siódmy, a Eryk Latoń 15.

https://www.youtube.com/watch?v=WkuwRvHRDAo

Ekipa wykonała kawał dobrej roboty i zostawili mnie na kilometr do mety w idealnym miejscu. Rozpocząłem finisz za wcześnie, bo 300 metrów przed metą, ale nie mogłem czekać dłużej. Niestety był mocny czołowy wiatr i nie byłem w stanie utrzymać prędkości do samego końca. Pomimo tego występ mogę zaliczyć na plus – powiedział Franczak.

TOP15:

1 76 *MCLAY Daniel FVC GBR 00″
2 62 *BOUDAT Thomas DEN FRA ‘ ‘
3 152 DEHAES Kenny WGG BEL ‘ ‘
4 197 PLANCKAERT Baptiste WBC BEL ‘ ‘
5 26 *MANZIN Lorrenzo FDJ FRA ‘ ‘
6 7 *VENTURINI Clément COF FRA ‘ ‘
 7 143 *FRANCZAK Pawel VAT POL ‘ ‘
8 95 OPIE Chris ONE GBR ‘ ‘
9 161 *ALAPHILIPPE Bryan ADT FRA ‘ ‘
10 2 *CHETOUT Loïc COF FRA ‘ ‘
11 181 *BARBIER Rudy RML FRA ‘ ‘
12 103 KREDER Raymond ROP NED ‘ ‘
13 96 *SMITH Dion ONE NZL ‘ ‘
14 53 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU ‘ ‘
 15 43 *LATON Eryk CCC POL ‘ ‘
16 112 *BERTAZZO Liam STH ITA ‘ ‘
17 168 *YSSAAD Yannis ADT FRA ‘ ‘
18 11 DUMOULIN Samuel ALM FRA ‘ ‘
19 132 *FARAZIJN Maxime TSV BEL ‘ ‘
20 12 BAGDONAS Gediminas ALM LTU ‘ ‘
21 106 *MARKUS Barry ROP NED ‘ ‘
 22 47 STEPNIAK Grzegorz CCC POL ‘ ‘
23 176 *MALDONADO Anthony AUB FRA ‘ ‘
24 122 CECCHIN Alberto ROT ITA ‘ ‘
25 196 PARDINI Olivier WBC BEL ‘ ‘
26 3 BOZIC Borut COF SLO ‘ ‘
27 86 *STASH Mamyr GAZ RUS ‘ ‘
28 71 FEILLU Brice FVC FRA ‘ ‘
29 4 *HOFSTETTER Hugo COF FRA ‘ ‘
30 177 *MENUT David AUB FRA ‘ ‘
31 156 NAPOLITANO Danilo WGG ITA ‘ ‘
 32 145 *KOCH Jonas VAT GER ‘ ‘
33 118 SANZ Enrique STH ESP ‘ ‘
34 91 BARKER Yanto ONE GBR ‘ ‘
35 187 VANTOMME Maxime RML BEL 04″
36 137 *VAN MEIRHAEGHE Jef TSV BEL ‘ ‘
37 97 WILLIAMS Peter ONE GBR ‘ ‘
38 101 ASSELMAN Jesper ROP NED ‘ ‘
39 6 *SENECHAL Florian COF FRA ‘ ‘
40 165 POULHIÈS Stéphane ADT FRA ‘ ‘
41 105 *LOOIJ André ROP NED 08″
42 186 *TURGIS Jimmy RML FRA 09″
43 134 *VAN HOECKE Gijs TSV BEL ‘ ‘
44 195 HABEAUX Grégory WBC BEL ‘ ‘
45 116 *DRAPERI Matteo STH ITA ‘ ‘
 46 144 GRADEK Kamil VAT POL ‘ ‘
47 72 *BONNAMOUR Franck FVC FRA ‘ ‘
48 124 KRIZEK Matthias ROT AUT ‘ ‘
49 158 STENUIT Robin WGG BEL ‘ ‘
50 57 MARTINEZ Yannick DMP FRA ‘ ‘
51 15 *DENZ Nico ALM GER ‘ ‘
52 87 *KURBATOV Alexey GAZ RUS ‘ ‘
 53 48 TACIAK Mateusz CCC POL ‘ ‘
 54 148 STACHOWIAK Adam VAT POL ‘ ‘
55 163 DUVAL Julien ADT FRA ‘ ‘
56 174 JAKIN Alo AUB EST ‘ ‘
57 104 KREDER Wesley ROP NED ‘ ‘
 58 46 MROZEK Marcin CCC POL ‘ ‘
59 167 *THOMAS Benjamin ADT FRA ‘ ‘
60 128 *TOMIO Giacomo ROT ITA ‘ ‘
61 14 *DANIEL Maxime ALM FRA ‘ ‘
62 18 TURGOT Sébastien ALM FRA ‘ ‘
63 113 BUSATO Matteo STH ITA 15″
 64 142 BODNAR Lukasz VAT POL ‘ ‘
 65 41 HONKISZ Adrian CCC POL ‘ ‘
66 81 BOEV Igor GAZ RUS ‘ ‘
67 151 BACKAERT Frederik WGG BEL ‘ ‘
68 21 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA ‘ ‘
69 61 *THÉVENOT Guillaume DEN FRA ‘ ‘
70 83 NIKOLAEV Sergey GAZ RUS 26″
71 56 LABORIE Christophe DMP FRA ‘ ‘
72 162 BODIOT Alexis ADT FRA ‘ ‘
73 73 BREEN Vegard FVC NOR ‘ ‘
74 185 *POUILLY Félix RML FRA 29″
75 28 REZA Kévin FDJ FRA ‘ ‘
76 198 STASSEN Julien WBC BEL ‘ ‘
77 52 GIRAUD Benjamin DMP FRA 32″
78 58 *COMBAUD Romain DMP FRA ‘ ‘
79 164 *LEVASSEUR Jordan ADT FRA ‘ ‘
80 67 TULIK Angelo DEN FRA ‘ ‘
81 178 RENAULT Maxime AUB FRA ‘ ‘
82 123 *GADAY Lucas Manuel ROT ARG ‘ ‘
83 35 *ROTA Lorenzo BAR ITA ‘ ‘
 84 42 KIENDYS Tomasz CCC POL ‘ ‘
85 85 SOLOMENNIKOV Andrei GAZ RUS ‘ ‘
 86 141 *BANASZEK Adrian VAT POL ‘ ‘
 87 146 PODLASKI Michal VAT POL ‘ ‘
88 193 DELFOSSE Sébastien WBC BEL ‘ ‘
89 194 DERNIES Tom WBC BEL ‘ ‘
90 94 MORTENSEN Martin ONE DEN ‘ ‘
91 92 *LANDER Sebastian ONE DEN 45″
92 22 *ELISSONDE Kenny FDJ FRA ‘ ‘
93 27 PINEAU Cédric FDJ FRA ‘ ‘
94 192 *DE WINTER Ludwig WBC BEL ‘ ‘
95 183 *LEVEAU Jérémy RML FRA ‘ ‘
96 184 *PEREIRA Florent RML FRA ‘ ‘
97 25 *LECUISINIER Pierre-Henri FDJ FRA ‘ ‘
98 108 *VAN GOETHEM Brian ROP NED ‘ ‘
99 8 VANBILSEN Kenneth COF BEL ‘ ‘
 100 45 MATYSIAK Bartlomiej CCC POL 54″
101 126 *THALMANN Roland ROT SUI ‘ ‘
102 157 *SEYNAEVE Lander WGG BEL ‘ ‘
103 84 *SHALUNOV Evgeny GAZ RUS ‘ ‘
104 24 GENIEZ Alexandre FDJ FRA ‘ ‘
105 23 *FOURNIER Marc FDJ FRA ‘ ‘
106 107 *SLIK Ivar ROP NED 01’02”
107 111 POZZATO Filippo STH ITA ‘ ‘
108 125 PASQUALON Andrea ROT ITA ‘ ‘
109 102 HONIG Reinier ROP NED ‘ ‘
110 166 SINNER Benoît ADT FRA ‘ ‘
111 191 CHEVALIER Olivier WBC BEL ‘ ‘
112 75 JARRIER Benoît FVC FRA ‘ ‘
113 16 MINARD Sébastien ALM FRA ‘ ‘
114 5 JOEAAR Gert COF EST ‘ ‘
 115 44 *MALECKI Kamil CCC POL ‘ ‘
116 114 *DAL COL Andrea STH ITA ‘ ‘
117 38 *TONELLI Alessandro BAR ITA ‘ ‘
118 32 BOEM Nicola BAR ITA ‘ ‘
119 33 *CICCONE Giulio BAR ITA ‘ ‘
120 31 *ANDREETTA Simone BAR ITA ‘ ‘
121 82 *KUSTADINCHEV Roman GAZ RUS ‘ ‘
122 78 LOUBET Julien FVC FRA ‘ ‘
123 65 *GUILLEMOIS Romain DEN FRA ‘ ‘
124 188 VERHELST Louis RML BEL ‘ ‘
125 182 *BOUVRY Dieter RML BEL ‘ ‘
126 133 *POLS Ruben TSV BEL ‘ ‘
127 131 *DE GENDT Aimé TSV BEL ‘ ‘
128 17 SERGENT Jesse ALM NZL ‘ ‘
129 153 *DEVRIENDT Tom WGG BEL ‘ ‘
130 64 HUREL Tony DEN FRA ‘ ‘
131 173 GUAY Julien AUB FRA ‘ ‘
132 77 VACHON Florian FVC FRA ‘ ‘
133 93 *MCCORMICK Hayden ONE NZL 01’19”
134 127 *TOFFALI Nicola ROT ITA 01’31”
 135 147 POLNICKY Jiri VAT CZE 01’32”
136 13 BERARD Julien ALM FRA 01’34”
137 66 QUEMENEUR Perrig DEN FRA 01’36”
138 63 *GRELLIER Fabien DEN FRA 01’47”
139 34 COLBRELLI Sonny BAR ITA 01’52”
140 121 BRÜNGGER Nico ROT SUI 02’06”
141 138 *WALLAYS Jens TSV BEL ‘ ‘
142 74 *CAM Maxime FVC FRA 02’12”
143 36 RUFFONI Nicola BAR ITA 02’41”
144 135 STEELS Stijn TSV BEL 05’33”
145 136 *VAN LERBERGHE Bert TSV BEL 05’34”
146 98 *WILLIAMS Samuel ONE GBR 06’05”

Nie ukończyli
1 *BOUHANNI Rayane COF FRA
37 *STERBINI Luca BAR ITA
51 *ARISTI Mikel DMP ESP
54 *GALTA Fredrik Strand DMP NOR
55 *LAAS Martin DMP EST
88 *ZAKARIN Aydar GAZ RUS
115 *DUCOURNAU Gilbert STH VEN
171 BIHEL César AUB FRA
172 *DASSONVILLE Flavien AUB FRA