Cyril Gautier (AG2R La Mondiale) nie dał szans rywalom i wygrał Paris – Camembert.

77. edycja Paris – Camembert zgromadziła na starcie kolarzy z 13 drużyn. Nie było niestety wśród nich Polaka. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 205 kilometrów, który naszpikowany był w drugiej części kilkoma krótkimi podjazdami.

camembertW ucieczkę dnia zabrali się: Peio Olaberria (Euskadi Basque Country), Giacomo Tomio (Team Roth) et Julien Duval (Armée de Terre). Mimo uzyskania dość sporej przewagi ucieczka została skasowana na 50 kilometrów przed metą.

Wyścig wygrał Cyril Gautier (AG2R La Mondiale). Kolejne miejsca zajęli Anthony Delaplace (Fortuneo – Vital Concept) i Romain Feillu (HP BTP – Auber93).

Wyniki:

1 GAUTIER Cyril (Ag2r La Mondiale) 05:16:33
2 DELAPLACE Anthony (Fortuneo – Vital Concept) +00
3 FEILLU Romain (Hp Btp – Auber 93) +05
4 DUMOULIN Samuel (Ag2r La Mondiale) ”
5 PLANCKAERT Baptiste (Wallonie – Bruxelles – Group Protect) ”
6 RATTO Daniele (Androni Giocattoli) ”
7 DUQUE Leonardo (Delko Marseille Provence Ktm) ”
8 CHETOUT Loïc (Cofidis, Solutions Credits) ”
9 PACHER Quentin (Delko Marseille Provence Ktm) ”
10 BIHEL César (Hp Btp – Auber 93) ”
11 COQUARD Bryan (Direct Energie) ”
12 SPOKES Samuel (Drapac Professional Cycling) ”
13 EL FARES Julien (Delko Marseille Provence Ktm) ”
14 FERASSE Thibault (Armee De Terre) ”
15 BERARD Julien (Ag2r La Mondiale) ”
16 RAIBAUD Jimmy (Armee De Terre) ”
17 CHAVANEL Sébastien (Fdj) ”
18 SORENSEN Chris Anker (Fortuneo – Vital Concept) ”
19 MENUT David (Hp Btp – Auber 93) ”
20 GONZALEZ VELASCO Adrian (Euskadi Basque Country – Murias) ”
21 MAINARD Jérôme (Armee De Terre) ”
22 PICHON Laurent (Fdj) ”
23 LEVARLET Guillaume (Hp Btp – Auber 93) ”
24 BREEN Vegard (Fortuneo – Vital Concept) ”
25 GUAY Julien (Hp Btp – Auber 93) ”
26 CANTY Brebdan (Drapac Professional Cycling) ”
27 DI GREGORIO Rémy (Delko Marseille Provence Ktm) ”
28 BOUHANNI Rayane (Cofidis, Solutions Credits) ”
29 VIMPERE Théo (Hp Btp – Auber 93) ”
30 ROSSETTO Stéphane (Cofidis, Solutions Credits) ”
31 FEDRIGO Pierrick (Fortuneo – Vital Concept) ”
32 PEREZ Anthony (Cofidis, Solutions Credits) ”
33 BARBAS Yoann (Armee De Terre) +10
34 VAUGRENARD Benoit (Fdj) +11
35 TULIK Angelo (Direct Energie) +15
36 LECUISINIER Pierre-Henri (Fdj) ”
37 HABEAUX Grégory (Wallonie – Bruxelles – Group Protect) ”
38 BONNAFOND Guillaume (Ag2r La Mondiale) +18
39 JAKIN Alo (Hp Btp – Auber 93) +32
40 KRIZEK Matthias (Team Roth) +02:54
41 NARDIN Alberto (Androni Giocattoli) ”
42 VACHON Florian (Fortuneo – Vital Concept) +02:56
43 MOUREY Francis (Fortuneo – Vital Concept) ”
44 GRETSCH Patrick (Ag2r La Mondiale) ”
45 GUYOT Yann (Armee De Terre) ”
46 VOECKLER Thomas (Direct Energie) +03:01
47 CHEVALIER Olivier (Wallonie – Bruxelles – Group Protect) +03:52
48 LE ROUX Romain (Armee De Terre) ”
49 PENVEN Clément (Armee De Terre) ”
50 HARDY Romain (Cofidis, Solutions Credits) +04:17
51 DERNIES Tom (Wallonie – Bruxelles – Group Protect) +04:37
52 LEDANOIS Kévin (Fortuneo – Vital Concept) ”
53 MANNION Gavin (Drapac Professional Cycling) +06:47
54 SICARD Romain (Direct Energie) +07:02
55 SISKEVICIUS Evaldas (Delko Marseille Provence Ktm) +07:41
56 COMBAUD Romain (Delko Marseille Provence Ktm) ”
57 FERNANDEZ Delio (Delko Marseille Provence Ktm) ”
58 FEILLU Brice (Fortuneo – Vital Concept) +09:13
59 PAGE Dylan (Team Roth) ”
60 JEANDESBOZ Fabrice (Direct Energie) ”
61 TVETCOV Serghei (Androni Giocattoli) +09:45
62 DERUETTE Thomas (Wallonie – Bruxelles – Group Protect) ”
63 VENTURINI Clément (Cofidis, Solutions Credits) ”
64 KONING Peter (Drapac Professional Cycling) ”
65 KOHLER Martin (Team Roth) ”
66 PASCHE Frank (Team Roth) +09:49
67 SCULLY Tomas (Drapac Professional Cycling) +09:55
68 KERBY Jordan (Drapac Professional Cycling) ”
69 DIAZ Daniel (Delko Marseille Provence Ktm) +10:36
DNF QUEMENEUR Perrig (Direct Energie)
DNF MOURIS Jens (Drapac Professional Cycling)
DNF DUFRASNE Jonathan (Wallonie – Bruxelles – Group Protect)
DNF MAISON Jérémy (Fdj)
DNF JANORSCHKE Grischa (Team Roth)
DNF TOMIO Giacomo (Team Roth)
DNF DALL’ANTONIA Tiziano (Androni Giocattoli)
DNF INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander (Euskadi Basque Country – Murias)
DNF BARRENETXEA Ander (Euskadi Basque Country – Murias)
DNF DUQUENNOY Jimmy (Wallonie – Bruxelles – Group Protect)
DNF BIDARD François (Ag2r La Mondiale)
DNF JONES Brenton (Drapac Professional Cycling)
DNF UDONDO Gotzon (Euskadi Basque Country – Murias)
DNF CORNU Jérémy (Direct Energie)
DNF HUREL Tony (Direct Energie)
DNF DASSONVILLE Flavien (Hp Btp – Auber 93)
DNF OLABERRIA Peio (Euskadi Basque Country – Murias)
DNF PACIONI Luca (Androni Giocattoli)
DNF CHICCHI Francesco (Androni Giocattoli)
DNF BENFATTO Marco (Androni Giocattoli)
DNF STÜSSI Colin (Team Roth)
DNF BALDO Nicolas (Team Roth)
DNF FOURNIER Marc (Fdj)
DNF DE WINTER Ludwig (Wallonie – Bruxelles – Group Protect)
DNF DUVAL Julien (Armee De Terre)
DNF MANZIN Lorenzo (Fdj)