Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Paweł Franczak (Verva ActiveJet) wygrał Ślężańskiego Mnicha w Sobótce. Drugi był Alois Kankovsky (Whirpool-Author), a trzeci Sylwester Janiszewski (Wibatech Fuji).

Elita mężczyzn oraz orlicy mieli do pokonania 7 okrążeń po 18km, a więc w sumie 126km. Już po pierwszej rundzie utworzyła się ucieczka w której kręcili Dariusz Batek (Wibatech-Fuji), Michael Kurkle (Whirlpool-Author) oraz Łukasz Bodnar (VERVA Activejet).

Peleton prowadzony przez CCC Sprandi Polkowice “odpuścił” harcowników, którzy szybko zyskali trzy minuty przewagi. Sytuacja bardzo długo pozostawała bez zmian.

Na przedostatniej rundzie zaatakował z czołówki Dariusz Batek. Kolarz Wibatechu-Fuji rozpoczął samotną jazdę w kierunku linii mety. Jego współtowarzysze ucieczki zostali doścignięci przez grupę, a on sam jeszcze na około 10 kilometrów do mety miał 40 sekund przewagi.

Niestety jego akcja zakończyła się już na finałowej prostej w Sobótce. O losach zwycięstwa zadecydował więc finisz z peletonu Po zaciętej walce wygrał go Paweł Franczak (Verva ActiveJet) przed Aloisem Kankovskym (Whirpool-Author) oraz Sylwestrem Janiszewskim (Wibatech-Fuji).

Wyniki tutaj