Floris Gerts (BMC Racing Team) był najszybszy na trasie 43. edycji Volta Limburg Classic.

Niespełna 199 kilometrów na dość trudnej trasie ze startem i metą w Eijsden mieli dziś do pokonania kolarze walczący o triumf w Volta Limburg Classic. W holenderskim klasyku wystartowała między innymi ekipa CCC Sprandi Polkowice oraz Marcin Białobłocki w koszulce One Pro Cycling.

limburgWe wczesną ucieczkę zabrał się Marcin Białobłocki (One Pro Cycling). Wraz z Polakiem na przodzie kręcili: Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice), Koos Jeroen Kers (Baby-Dump Cyclingteam), Gert-Jan Bosman (Cyclingteam Jo Piels), Bram Nolten (Parkhotel Valkenburg CT), Jasper Hamelink (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel), Mitchell Cornelisse (Rabobank Development Team) i Thomas Wertz (Wallonie – Bruxelles).

Niestety dzięki wydatnej pracy ekipy Roompot – Oranje Peloton ucieczka przeszła do historii na 65 kilometrów przed metą. W kolejną akcję zabrała się natomiast Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice). Wraz z Włochem zaatakowali: Loïc Vliegen i Dylan Teuns (obaj BMC Racing Team), Nicola Boem (Bardiani – CSF), Maurits Lammertink (Roompot – Oranje Peloton) i Lilian Calmejane (Direct Energie).

Także ta akcja nie była do końca udana i zakończyła się na 19 kilometrów przed metą. Kolejne ataki inicjowali przede wszystkim kolarze BMC Racing Team, którzy w liczbie czterech zabrali się do decydującego odjazdu.

Dwa kilometry przed metą z czołówki zaatakował Floris Gerts (BMC Racing Team). Młody Holender nie dał się dogonić rywalom i zaliczył bardzo ładne zwycięstwo.

Drugi był Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF), a trzeci Philippe Gilbert (BMC Racing Team).

Wyniki:

1 GERTS, Floris (NED) BMC Racing Team 4:56:27
2 COLBRELLI, Sonny (ITA) Bardiani-CSF 0:00:00
3 GILBERT, Phillippe (BEL) BMC Racing Team 0:00:03
4 ZABEL, Rick (GER) BMC Racing Team 0:00:03
5 FILOSI, Iuri (ITA) Nippo-Vini Fantini 0:00:03
6 DUIJN, Huub (NED) Roompot Oranje Peloton 0:00:03
7 HAGEN, Krister (NOR) Team Coop – Oster Hus (NOR) 0:00:05
8 PARDINI, Olivier (BEL) Wallonie Bruxelles Group Protect 0:00:05
9 VLIEGEN, Loic (BEL) BMC Racing Team 0:00:07
10 TEUNS, Dylan (BEL) BMC Racing Team 0:00:12
11 VERMELTFOORT, Coen (NED) Cyclingteam Join’s – De Rijke 0:00:14
12 HOFLAND, Moreno (NED) Team Lotto NL-Jumbo 0:00:15
13 DRUYTS, Gerry (BEL) Crelan-Vastgoedservice CT 0:00:15
14 REIHS, Michael (DEN) Stölting Service Group (GER) 0:00:15
15 MEIJERS, Jeroen (NED) Rabobank Development Team 0:00:15
16 VON HOFF, Steele (AUS) One Pro Cycling 0:00:15
17 REINDERS, Elmar (NED) Cycling Team Jo Piels (NED) 0:00:15
18 FREIENSTEIN, Raphael (GER) Team Kuota-Lotto 0:00:15
19 MEURISSE, Xandro (BEL) Crelan-Vastgoedservice CT 0:00:15
20 KREDER, Michel (NED) Roompot Oranje Peloton 0:00:15
21 CALMEJANE, Lilian (FRA) Direct Energie Cycling Team 0:00:15
22 LAMMERTINK, Maurits (NED) Roompot Oranje Peloton 0:00:15
23 VEREECKEN, Nicolas (BEL) An Post-Chainreaction 0:00:15
24 EVRARD, Laurent (BEL) TEAM 3M 0:00:15
25 STASSEN, Julien (BEL) Wallonie Bruxelles Group Protect 0:00:15
26 JACOBS, Pieter (BEL) Crelan-Vastgoedservice CT 0:00:15
27 ZANOTTI, Marco (ITA) Parkhotel Valkenburg CT 0:00:15
28 REBELLIN, Davide (ITA) CCC Sprandi Polkowice 0:00:15
29 SAVITSKIY, Ivan (RUS) Gazprom-Rusvelo 0:00:15
30 RIESEBEEK, Oscar (NED) Metec – TKH CT p/b Mantel 0:00:15
31 ROTA, Lorenzo (ITA) Bardiani-CSF 0:00:15
32 DE TIER, Floris (BEL) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:15
33 LENDERINK, Peter (NED) Rabobank Development Team 0:00:15
34 LIETAER, Eliot (BEL) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:15
35 COENEN,Dennis (BEL) Crelan-Vastgoedservice CT 0:00:15
36 JENSEN, August (NOR) Team Coop – Oster Hus (NOR) 0:00:15
37 GRELLIER, Fabien (FRA) Direct Energie Cycling Team 0:00:15
38 JANSSENS, Jimmy (BEL) TEAM 3M 0:00:15
39 OCKELOEN, Jasper (NED) Parkhotel Valkenburg CT 0:00:15
40 HOEKSTRA, Jochem (NED) Parkhotel Valkenburg CT 0:00:15
41 DE NEGRI, Pier Paolo (ITA) Nippo-Vini Fantini 0:00:15
42 ZILIOLI, Gianfranco (ITA) Nippo-Vini Fantini 0:00:15
43 VAN LUIJK, Sven (NED) Parkhotel Valkenburg CT 0:00:15
44 RAYMAEKERS, Cedric (BEL) Team Differdange-Losch 0:00:15
45 MEIJERS, Daan (NED) Cyclingteam Join’s – De Rijke 0:00:15
46 BOL, Jetse (NED) Cyclingteam Join’s – De Rijke 0:00:15
47 SENNI, Manuel (ITA) BMC Racing Team 0:00:15
48 DE GREEF, Robbert (NED) Cyclingteam Join’s – De Rijke 0:00:15
49 LUKKEDAL, Øyvind (NOR) Team Coop – Oster Hus (NOR) 0:00:15
50 GRAZIATO, Massimo (ITA) Parkhotel Valkenburg CT 0:00:15
51 OWSIAN, Lukasz (POL) CCC Sprandi Polkowice 0:00:15
52 GROENEWEGEN, Dylan (NED) Team Lotto NL-Jumbo 0:00:15
53 GROEN, Ike (NED) Cyclingteam Join’s – De Rijke 0:00:15
54 SOLOMENNIKOV, Andrei (RUS) Gazprom-Rusvelo 0:00:27
55 TUSVELD, Martijn (NED) Rabobank Development Team 0:01:06
56 VAN EMDEN, Jos (NED) Team Lotto NL-Jumbo 0:01:18
57 MORTENSEN, Martin (DEN) One Pro Cycling 0:01:36
58 VERGAERDE, Otto (BEL) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:01:42
59 VAN DER LIJKE, Nick (NED) Roompot Oranje Peloton 0:01:44
60 THÉVENOT, Guillaume (FRA) Direct Energie Cycling Team 0:01:46
61 BIALOBLOCKI, Marcin (GBR) One Pro Cycling 0:02:20
62 RUIJGH, Rob (NED) Crelan-Vastgoedservice CT 0:02:20
63 PLUCINSKI, Leszek (POL) CCC Sprandi Polkowice 0:02:20
64 KUSTADINCHEV, Roman (RUS) Gazprom-Rusvelo 0:03:31
65 CASTELIJNS, Twan (NED) Team Lotto NL-Jumbo 0:03:31
66 KEIZER, Martijn (NED) Team Lotto NL-Jumbo 0:03:31
67 HIRT, Jan (CZE) CCC Sprandi Polkowice 0:03:33
68 BOEM, Nicola (ITA) Bardiani-CSF 0:03:33
69 NOLTEN, Bram (NED) Parkhotel Valkenburg CT 0:03:35
70 CUNEGO, Damiano (ITA) Nippo-Vini Fantini 0:03:35
71 SIMION, Paolo (ITA) Bardiani-CSF 0:03:52
72 LEMARCHAND, Romain (FRA) Stölting Service Group (GER) 0:03:52
73 MAESTRI, Mirco (ITA) Bardiani-CSF 0:03:52
74 MROZEK, Marcin (POL) CCC Sprandi Polkowice 0:03:54
75 GMELICH MEIJLING, Jarno (NED) Metec – TKH CT p/b Mantel 0:03:54
76 DELFOSSE, Sébastien (BEL) Wallonie Bruxelles Group Protect 0:03:54
77 BOL, Cees (NED) Rabobank Development Team 0:03:54
78 MOL, Wouter (NED) Cyclingteam Join’s – De Rijke 0:03:54