Boels-Dolmans Cycling Team / boelsdolmanscyclingteam.com

Holenderska ekipa dzięki dobrym wynikom w tym roku zapewniła sobie dłuższą współpracę ze sponsorami tytularnymi.

Boels Rental i Dolmans Landscaping Group współpracują w kolarstwie od 2012 roku. Teraz podpisały nowy kontrakt, który kończy się w roku 2018.

Pod przywództwem dyrektora sportowego Danny’ego Stama, Boels-Dolmans Cycling Team w ostatnich latach urosło w siłę, w tym roku jest to bardzo silny kolektyw najmocniejszych zawodniczek świata. Na następne lata wysoko stawiamy poprzeczkę – chcemy zostać najlepszą ekipą świata. – powiedział dyrektor Dolmans Landscaping Group Erwin Janssen

W tym roku holenderska grupa dominuje na międzynarodowej arenie. Sześć wygranych w najważniejszych wyścigach – trzeci etap Ladies Tour of Qatar, Omloop Het Nieuwsblad, Le Samyn, Strade Bianche, Ronde van Drenthe oraz Trofeo Alfredo Binda. W bardzo wysokiej formie jest posiadaczka tęczowej koszulki Elizabeth Armitstead. W barwach Boels-Dolmans jeździ trzykrotna mistrzyni świata z toru Katarzyna Pawłowska.

Komfortowa sytuacja Boels-Dolmans w kwestii sponsorskiej jest nietypowa jak na kobiecie kolarstwo. Wiele drużyn zmaga się z problemami finansowymi, a nawet wielcy sponsorzy, tacy jak Rabobank, planują odejście od tej dyscypliny w najbliższym czasie.

źródło: Boels-Dolmans