Fot. CCC Sprandi

Dwójka Włochów – Simone Ponzi i Davide Rebellin – poprowadzi grupę CCC Sprandi Polkowice w legendarnym włoskim klasyku, Mediolan – San Remo. La Primavera odbędzie się już w najbliższą sobotę, 19 marca.

– Nasz kalendarz startów obejmuje wiele prestiżowych wyścigów, ale Mediolan-San Remo jest wyjątkowy. Szczególnie dla Włochów – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – Dla Simone Ponziego to jeden z najważniejszych startów w sezonie i z pewnością będzie chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Trasa odpowiada jego charakterystyce, więc liczymy na jego dobry występ. Davide Rebellin jest natomiast w bardzo dobrej dyspozycji na początku roku i przez Cipressę oraz Poggio będzie chciał przejechać razem z najmocniejszymi. Pozostali kolarze, będą się starali, by ta dwójka wjechała na Via Romę na jak najlepszej pozycji.

Zarówno Ponzi, jak i Rebellin mają na koncie starty w La Primavera. Pierwszy z nich jechał w nim 3-krotnie, a drugi dwa razy kończył zmagania na 4.miejscu (ostatni raz w 2008 roku).

W „ósemce” na ten wyścig znalazło się dwóch kolarz, którzy wystartują również w rozgrywanym dwa dni później Volta a Catalunya – Victor de la Parte i Rebellin. Niestety w składzie zabrakło Macieja Paterskiego, który przed rokiem w San Remo był 22. i także startował w obu imprezach (w Katalonii wygrywając pierwszy etap). Dochodzi on do zdrowia po kontuzji kolana, którą odniósł podczas Strade Bianche.

Mediolan-San Remo to jeden z najdłuższych i najbardziej prestiżowych wyścigów jednodniowych na świecie. Z uwagi na znaczenie w kalendarzu i klasyczny profil, przez niektórych nazywany jest „wiosennymi mistrzostwami świata”. Trasa liczy ok. 291 kilometrów (została skrócona o 2km wobec tej z zeszłego sezonu), a w końcówce walka rozgrywa się na dwóch podjazdach – Cipressa i Poggio – na których zwykle dochodzi do licznych ataków. W 2015, po kilku latach przerwy, finisz powrócił na słynną ulicę Via Roma i tam też zakończą się tegoroczne zmagania.

W Mediolan-San Remo weźmie udział 25 ekip, z czego 7 z „dzikimi kartami” – poza CCC Sprandi Polkowice otrzymały je drużyny Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Bora-Argon 18, Cofidis Solution Credits, Southeast – Venezuela i Team Novo Nordisk. Dla „Pomarańczowych” będzie to drugi z rzędu start we włoskim monumencie.

Skład na Mediolan – San Remo (1.UWT, 19.03): Simone Ponzi, Davide Rebellin, Victor de la Parte, Bartłomiej Matysiak, Jarosław Marycz, Adrian Kurek, Adrian Honkisz, Nikolay Mihaylov.

Źródło: CCC Sprandi Polkowice