Fot. Tinkoff

Ostatni etap włoskiego wyścigu utrzyma nas w niepewności do końca. W walce o tytuł wciąż liczy się Michał Kwiatkowski (Team Sky)!

Jako pierwszy na trasie pojawi się Svein Tuft (Orica-Greenedge). Etap rozpocznie się o 12:35. Początkowo kolarze będą startować co minutę, ale pomiędzy najlepszą szesnastką różnice będą już dwuminutowe.

Pierwszym faworytem do wygranej etapowej, który pojawi się na trasie będzie Tony Martin (Etixx-Quickstep) – 13:29. Trzykrotny mistrz świata w jeździe na czas liczy na wygraną etapową i przy okazji na zwycięstwo kolegi z drużyny (Zdenka Stybara lub Boba Jungelsa) w klasyfikacji końcowej. Niedługo po nim – 13:35 wystartuje Maciej Bodnar (Tinkoff) i z pewnością spróbuje wywalczyć wysoką lokatę.

O 13:51 wystartuje obecny posiadacz tęczowej koszulki, Vasiliy Kiryenka (Team Sky), a o 14:30 czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski w jeździe na czas Fabian Cancellara (Trek-Segafredo). Szwajcar zapowiada jednak, że nie celuje w wygraną etapową, bo jest przeziębiony.

Michał Kwiatkowski (Team Sky) pojawi się na trasie o 15:30, a lider wyścigu, Greg van Avermaet (BMC) o 15:46. Wielkie emocje gwarantowane!

Starty Polaków:

Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice) – 13:08
Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) – 13:23
Maciej Bodnar (Tinkoff) – 13:35
Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) – 13:39
Michał Gołaś (Team Sky) – 13:56
Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal) – 14:21
Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice) – 14:32
Michał Kwiatkowski (Team Sky) – 15:30

Pełny harmonogram:

1 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 12:35:00
2 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 12:36:00
3 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling 12:37:00
4 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 12:38:00
5 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 12:39:00
6 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 12:40:00
7 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 12:41:00
8 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team 12:42:00
9 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team 12:43:00
10 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin 12:44:00
11 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step 12:45:00
12 Elia Viviani (Ita) Team Sky 12:46:00
13 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 12:47:00
14 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 12:48:00
15 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 12:49:00
16 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 12:50:00
17 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge 12:51:00
18 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA 12:52:00
19 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 12:53:00
20 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 12:54:00
21 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 12:55:00
22 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 12:56:00
23 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18 12:57:00
24 Johan Le Bon (Fra) FDJ 12:58:00
25 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 12:59:00
26 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 13:00:00
27 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo 13:01:00
28 Federico Zurlo (Ita) Lampre – Merida 13:02:00
29 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge 13:03:00
30 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin 13:04:00
31 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 13:05:00
32 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge 13:06:00
33 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin 13:07:00
34 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 13:08:00
35 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team 13:09:00
36 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 13:10:00
37 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale 13:11:00
38 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo 13:12:00
39 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 13:13:00
40 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo 13:14:00
41 William Bonnet (Fra) FDJ 13:15:00
42 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 13:16:00
43 Anthony Roux (Fra) FDJ 13:17:00
44 Domingos Goncalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 13:18:00
45 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18 13:19:00
46 Roberto Ferrari (Ita) Lampre – Merida 13:20:00
47 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 13:21:00
48 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 13:22:00
49 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 13:23:00
50 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 13:24:00
51 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step 13:25:00
52 Marco Haller (Aut) Team Katusha 13:26:00
53 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 13:27:00
54 Manuele Mori (Ita) Lampre – Merida 13:28:00
55 Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step 13:29:00
56 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 13:30:00
57 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 13:31:00
58 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling 13:32:00
59 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 13:33:00
60 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 13:34:00
61 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team 13:35:00
62 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 13:36:00
63 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 13:37:00
64 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo 13:38:00
65 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – Merida 13:39:00
66 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 13:40:00
67 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 13:41:00
68 Kristjan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 13:42:00
69 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 13:43:00
70 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 13:44:00
71 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 13:45:00
72 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 13:46:00
73 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 13:47:00
74 Steve Morabito (Swi) FDJ 13:48:00
75 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 13:49:00
76 Davide Vigano (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 13:50:00
77 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 13:51:00
78 Steven Cummings (GBr) Dimension Data 13:52:00
79 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale 13:53:00
80 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 13:54:00
81 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 13:55:00
82 Michal Golas (Pol) Team Sky 13:56:00
83 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 13:57:00
84 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling 13:58:00
85 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 13:59:00
86 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 14:00:00
87 Mathieu Ladagnous (Fra) FDJ 14:01:00
88 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 14:02:00
89 Pello Bilbao Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 14:03:00
90 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha 14:04:00
91 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal 14:05:00
92 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo 14:06:00
93 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin 14:07:00
94 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 14:08:00
95 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 14:09:00
96 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo 14:10:00
97 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 14:11:00
98 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data 14:12:00
99 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha 14:13:00
100 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 14:14:00
101 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 14:15:00
102 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 14:16:00
103 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 14:17:00
104 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team 14:18:00
105 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 14:19:00
106 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida 14:20:00
107 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 14:21:00
108 Angel Madrazo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 14:22:00
109 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18 14:23:00
110 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18 14:24:00
111 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 14:25:00
112 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 14:26:00
113 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 14:27:00
114 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 14:28:00
115 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 14:29:00
116 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo 14:30:00
117 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 14:31:00
118 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 14:32:00
119 Fernando Gaviria Rendon (Col) Etixx – Quick-Step 14:33:00
120 Jack Bauer (NZl) Cannondale Pro Cycling 14:34:00
121 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 14:35:00
122 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 14:36:00
123 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal 14:37:00
124 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 14:38:00
125 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 14:39:00
126 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 14:40:00
127 Victor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice 14:41:00
128 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 14:42:00
129 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale Pro Cycling 14:43:00
130 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling 14:44:00
131 Sergey Chernetski (Rus) Team Katusha 14:45:00
132 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team 14:46:00
133 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 14:47:00
134 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18 14:48:00
135 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18 14:49:00
136 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 14:50:00
137 Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling 14:51:00
138 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 14:52:00
139 Rodolfo Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 14:53:00
140 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step 14:54:00
141 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 14:55:00
142 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 14:56:00
143 José Goncalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 14:57:00
144 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 14:58:00
145 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 14:59:00
146 Tiago Machado (Por) Team Katusha 15:00:00
147 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 15:01:00
148 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18 15:02:00
149 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge 15:03:00
150 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling 15:04:00
151 Diego Ulissi (Ita) Lampre – Merida 15:05:00
152 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 15:06:00
153 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice 15:07:00
154 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 15:08:00
155 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 15:09:00
156 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 15:10:00
157 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 15:11:00
158 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 15:12:00
159 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 15:13:00
160 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 15:14:00
161 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 15:15:00
162 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge 15:16:00
163 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 15:18:00
164 Wouter Poels (Ned) Team Sky 15:20:00
165 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team 15:22:00
166 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 15:24:00
167 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 15:26:00
168 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 15:28:00
169 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 15:30:00
170 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team 15:32:00
171 Sebastien Reichenbach (Swi) FDJ 15:34:00
172 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 15:36:00
173 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 15:38:00
174 Bob Jungels (Lux) Etixx – Quick-Step 15:40:00
175 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team 15:42:00
176 Zdenek Štybar (Cze) Etixx – Quick-Step 15:44:00
177 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 15:46:00