Etixx-Quickstep

Włoski wyścig etapowy odbędzie się w dniach 9-15 marca. Belgijska ekipa wysyła do walki m.in. świeżo upieczonego mistrza świata w omnium – Fernando Gavirię.

W tym roku podczas Tirreno-Adriatico etapem otwierającym jest drużynowa jazda na czas o długości 22.7km. Etixx-Quickstep w poprzednich edycjach wygrywał już w klasyfikacji generalnej (Paolo Bettini w 2004 roku). Do tego należy doliczyć 10 etapowych “skalpów”. W tym roku Belgowie celują w walkę na wszystkich frontach. Za klasyfikację generalną będą odpowiedzialni Bob Jungels oraz Gianluca Brambilla, niewątpliwy bohater Strade Bianche.

W jeździe indywidualnej na czas faworytem będzie Tony Martin, a w sprintach liderem został Fernando Gaviria. Jeśli do tego doliczymy Yves Lampaerta, Zdenka Stybara, Matteo Trentina i Juliena Vermote, otrzymamy bardzo mocny skład zdolny do wszystkiego.

Jedziemy na start z silną drużyną, która jest gotowa zmierzyć się z ciężkim Tirreno-Adriatico, z finiszem na szczycie i kilkoma zdradliwymi etapami, podczas których wszystko może się zdarzyć. Nie ukrywamy, że liczymy też na dobry wynik w drużynowej jeździe na czas, którą wygraliśmy dwukrotnie w ostatnich trzech latach. Ogólnie chcemy wygrać etap i zaliczyć dobry występ w klasyfikacji generalnej. – skomentował dyrektor sportowy Davide Bramati

Na szosę wraca Fernando Gaviria. Kolumbijczyk zaledwie kilka dni przed pierwszym etapem Tirreno obronił swój tytuł w omnium na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym po niezwykle emocjonującym finiszu. Chociaż kolarz ma dopiero 21 lat, to oczekiwania kibiców są już ogromne. Te zapędy studzi trochę Bramati.

Wiem, że ludzie coraz więcej i więcej mówią o Fernando, ale nie nakładamy na niego żadnej presji. Nie tylko jedzie do Włoch po ciężkim omnium, ale też zadebiutuje na poziomie WorldTour, więc naszym celem jest pomóc mu w zapoznaniu się z najwyższym poziomem rywalizacji.

Skład Etixx-Quickstep na Tirreno-Adriatico:
Bob Jungels, Gianluca Brambilla, Fernando Gaviria, Tony Martin, Yves Lampaert, Zdenek Stybar, Matteo Trentin, Julien Vermote

Informacja prasowa