Etixx-Quickstep.com

Petr Vakoc (Etixx – Quick Step) zameldował się pierwszy na linii mety wyścigu Classic Sud-Ardèche-Souvenir Francis Delpech.

19. drużyn rozpoczęło dziś rywalizację na trasie 16. edycji Classic Sud-Ardèche-Souvenir Francis Delpech. Do pokonania były prawie 183 kilometry po bardzo pagórkowatym terenie.

ardeche

Dopiero po 40 kilometrach uformowała się ucieczka w składzie: Odd Christian Eiking (FDJ), Kiel Reijnen (Trek-Segafredo), Anthony Turgis (Cofidis), Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept) i Kévin Lebreton (Armée de Terre). Piątka była dość dobrze kontrolowana przez peleton i nie uzyskała przewagi powyżej trzech minut.

50 kilometrów przed metą z dużej grupy skontrował Romain Sicard (Direct Energie). Najdłużej na czele utrzymał się Eiking, ale jego peleton wchłonął na 20 kilometrów przed metą. Grupa przez podjazdy zredukowała się do około 30 zawodników.

Na ostatnich kilometrach w walce o triumf zostało ośmiu zawodników, a najszybszy okazał się Petr Vakoc (Etixx – Quick Step). Młody Czech jest w tym sezonie w znakomitej dyspozycji.

Drugi był Julien Simon (Cofidis, Solutions Crédits), a trzeci Olivier Pardini (Wallonie – Bruxelles).

Wyniki:

1 Petr VAKOC CZE EQS les 182,6 km en 4h52’51” (moy. 37,412 km/h)
2 Julien SIMON FRA COF à 00”
3 Olivier PARDINI BEL WBC ”
4 Pieter SERRY BEL EQS ”
5 Romain BARDET FRA ALM ”
6 Amaël MOINARD FRA BMC ”
7 Adam YATES GBR OGE ”
8 Jerome COPPEL FRA IAM ”
9 Jan BAKELANTS BEL ALM ”
10 Julian David ARREDONDO MORENO COL TFS ”
11 * Odd Christian EIKING NOR FDJ ”
12 Lawrence WARBASSE USA IAM ”
13 Gianluca BRAMBILLA ITA EQS à 03”
14 Hubert DUPONT FRA ALM ”
15 Frank SCHLECK LUX TFS à 05”
16 Nicolas EDET FRA COF ”
17 Samuel SANCHEZ GONZALEZ ESP BMC à 08”
18 Rudy MOLARD FRA COF à 18”
19 Darwin ATAPUMA HURTADO COL BMC à 23”
20 Arthur VICHOT FRA FDJ à 41”
21 * Sam OOMEN NED TGA ”
22 Vicente REYNES MIMO ESP IAM ”
23 David DE LA CRUZ MELGAREJO ESP EQS ”
24 Johnny HOOGERLAND NED ROP ”
25 Tobias LUDVIGSSON SWE TGA ”
26 Eduard PRADES REVERTE ESP CJR ”
27 Guillaume LEVARLET FRA AUB ”
28 Eduardo SEPULVEDA ARG FVC ”
29 Enrico GASPAROTTO ITA WGG ”
30 Pierrick FEDRIGO FRA FVC à 57”
31 Alexandre GENIEZ FRA FDJ ”
32 Thomas VOECKLER FRA DEN à 01’04”
33 Arnold JEANNESSON FRA COF à 01’24”
34 Angelo TULIK FRA DEN à 01’27”
35 Fabricio FERRARI BARCELO URU CJR à 01’35”
36 Mikael CHEREL FRA ALM ”
37 Nick VAN DER LIJKE NED ROP à 02’09”
38 Eliot LIETAER BEL TSV à 02’19”
39 Frédéric BRUN FRA FVC ”
40 Amets TXURRUKA ESP OGE à 03’07”
41 Théo VIMPERE FRA AUB ”
42 Riccardo ZOIDL AUT TFS à 03’12”
43 Carlos VERONA QUINTANILLA ESP EQS à 05’42”
44 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO COL OGE ”
45 Simon YATES GBR OGE à 07’31”
46 Romain SICARD FRA DEN à 07’46”
47 Christian MEIER CAN OGE à 08’00”
48 Miguel Angel BENITO DIEZ ESP CJR ”
49 Huub DUIJN NED ROP ”
50 Cyril GAUTIER FRA ALM ”
51 Leonardo Fabio DUQUE COL DMP ”
52 Jonathan LASTRA MARTINEZ ESP CJR ”
53 * Fredrik LUDVIGSSON SWE TGA à 11’57”
54 * Anthony TURGIS FRA COF ”
55 Thomas DEGAND BEL WGG ”
56 Rohan DENNIS AUS BMC à 12’20”
57 Manuel SENNI ITA BMC ”
58 César BIHEL FRA AUB à 12’26”
59 * Thibault FERASSE FRA ADT à 12’57”
60 Jerome MAINARD FRA ADT ”
61 Carlos BARBERO CUESTA ESP CJR ”
62 Fumiyuki BEPPU JPN TFS ”
63 Romain COMBAUD FRA DMP ”
64 Kevin LEBRETON FRA ADT ”
65 Benoît VAUGRENARD FRA FDJ ”
66 Perrig QUEMENEUR FRA DEN à 13’11”
67 Yann GUYOT FRA ADT ”
68 Clement CHEVRIER FRA IAM ”
69 Stéphane ROSSETTO FRA COF ”
70 Julien BERNARD FRA TFS ”
71 Brice FEILLU FRA FVC ”