Foto: Getty Images

Mathieu van der Poel już za 2 dni wznowi swój sezon występem w Strade Bianche. Wczoraj wieczorem jego zespół ogłosił skład szóstki zawodników, którzy będą mu towarzyszyć we włoskim wyścigu.

Jak do tej pory Holender wystąpił w tym sezonie w zaledwie jednym wyścigu – Volta ao Algarve. Wprawdzie w Portugalii nie wyglądał za dobrze, a w klasyfikacji generalnej zajął dopiero 45. miejsce, ale też nikt nie oczekiwał tam od niego zbyt wiele – sam po wszystkim przyznawał, że nie miał prawa liczyć na dobry wynik. 

Strade Bianche będzie pierwszym z serii włoskich wyścigów, w których zobaczymy Holendra. W kolejnych dniach wystartuje także w: Milano-Torino (5 sierpnia), Mediolan-San Remo (8 sierpnia), Gran Piemonte (12 sierpnia), Il Lombardia (15 sierpnia) i Tirreno-Adriatico (7 września – 13 września).

O to, by już pierwszy ze startów był dla niego udany ma zadbać całkiem mocna ekipa. Aż czterech z sześciu pomocników Van der Poela ma już za sobą występy w Strade Bianche, a Scott Thwaites i Petr Vakoc zajmowali w nim nawet miejsce w czołowej “10”. Jedyni jej członkowie, którzy podobnie jak wnuk Raymonda Poulidora, dopiero w sobotę zadebiutują w “Białych Drogach” to Philipp Walsleben i Gianni Vermeersch.

Skład Alpecin-Fenix na Strade Bianche 2020

Floris De Tier, Kristian Sbaragli, Scott Thwaites, Mathieu van der Poel, Petr Vakoc, Gianni Vermeersch, Philipp Walsleben

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments