Tejay van Garderen dzięki bardzo dobrej postawie w etapie jazdy indywidualnej na czas, został nowym liderem Vuelta Andalucia.

Jazda indywidualna na czas wyścigu Ruta del Sol została rozegrana w miejscowości Alhaurín de la Torre. Kolarze do pokonania mieli 21 kilometrów.

Najszybciej trasę pokonał Tejay van Garderen. Kolarz BMC Racing o 2 sekundy wyprzedził Wilco Keldermana (LottoNL-Jumbo). Siedem sekund stracił brązowy medalista mistrzostw świata w tej specjalności – Jerome Coppel (IAM Cycling), który dziś był trzeci.

Amerykanin dzięki dzisiejszemu triumfowi, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Jutro ostatni etap z meta na 16 kilometrowym podjeździe pod Peñas Blancas.

Wyniki etapu:

1 81 VAN GARDEREN, Tejay 27’05”
2 71 KELDERMAN, Wilco a 02″
3 61 COPPEL, Jerome a 07″
4 86 BOOKWALTER, Brent a 15″
5 111 CHAVANEL, Sylvian a 17″
6 3 POELS, Wouter a 20″
7 83 SÁNCHEZ, Samuel a 21″
8 21 VALVERDE, Alejandro a 22″
9 25 MORENO, Javier a 24″
10 56 LUDVIGSSON, Tobias a 34″
11 66 HOLLENSTEIN, Reto a 34″
12 77 TJALLINGII, Maarten a 35″
13 73 KRUIJSWIJK, Steven a 35″
14 6 MOSCON, Gianni a 36″
15 31 MOLLEMA, Bauke a 38″
16 1 KIRYIENKA, Vasili a 40″
17 32 FELLINE, Fabio a 41″
18 84 HERMANS, Ben a 44″
19 LTS 47 WELLENS, Tim a 44″
20 22 ERVITI, Imanol a 46″
21 11 MAJKA, Rafal a 51″ 
22 54 PREIDLER, Georg a 52″
23 12 KREUZIGER, Roman a 52″
24 23 FERNÁNDEZ, Rubén a 52″
25 64 ELMIGER, Martin a 56″
26 51 GESCHKE, Simon a 59″
27 74 KEIZER, Martijn a 59″
28 7 SWIFT, Ben a 01’01”
29 16 MCCARTHY, Jay a 01’03”
30 166 OVECHKIN, Artem a 01’06”
31 175 VAN HOECKE, Gijs a 01’14”
32 14 BOARO, Manuele a 01’15”
33 35 IRIZAR, Markel a 01’16”
34 152 DEGAND, Thomas a 01’17”
35 55 LUDVIGSSON, Fredrik a 01’17”
36 44 MONFORT, Maxime a 01’20”
37 27 SUTHERLAND, Rory a 01’21”
38 136 GROSSCHARTNER, Felix a 01’22” 
39 125 LAPORTE, Christophe a 01’23”
40 126 LEMOINE, Cyril a 01’23”
41 5 KNEES, Christian a 01’26”
42 121 NAVARRO GARCIA, Daniel a 01’28”
43 36 ZOIDL, Ricardo a 01’29”
44 2 ROCHE, Nicolas a 01’29”
45 85 CARUSO, Damiano a 01’30”
46 46 VERVAEKE, Louis a 01’31”
47 65 FRANK, Mathias a 01’33”
48 97 SIUTSOV, Kanstantsin a 01’33”
49 37 ZUBELDIA, Haimar a 01’33”
50 76 MARTENS, Paul a 01’35”
51 24 LOBATO, Juan Jose a 01’35”
52 53 OOMEN, Sam a 01’35”
53 122 MATE, Luis Angel a 01’37”
54 26 MORENO, Daniel a 01’39”
55 4 NIEVE, Mikel a 01’40”
56 41 DE CLERCQ, Bart a 01’43”
57 161 FIRSANOV, Sergey a 01’44”
58 114 MORICE, Julien a 01’50”
59 153 CLAYES, Dimitri a 01’52”
60  82 GILBERT, Philippe a 01’53”
61 184 NAZARET, Magno Prado a 01’55”
62 94 FRAILE, Omar a 01’56”
63 91 ANTON, Igor a 02’00”
64 142 DUYN, Huub a 02’02”
65 133 OWSIAN, Lukasz a 02’03” 
66 102 PARDILLA BELLÓN, Sergio a 02’03”
67 117 QUEMENEUR, Perrig a 02’04”
68 174 LIETAER, Eliot a 02’05”
69 157 VEUCHELEN, Frederik a 02’09”
70 162 FOLIFOROV, Alexander a 02’10”
71 104 CARTHY, Hugh a 02’11”
72 167 SOLOMENNIKOV, Andrei a 02’13”
73 42 MARCZYNSKI, Tomasz a 02’13” 
74 154 DEVRIENDT, Tom a 02’19”
75 164 RIBALKIN, Alexey a 02’19”
76 163 SHALUNOV, Evgeny a 02’19”
77 34 STETINA, Peter a 02’22”
78 224 BAGÜES, Aritz a 02’22”
79 191 POZZATO, Filippo a 02’25”
80 75 LINDEMAN, Bert-jan a 02’26”
81 52 CURVERS, Roy a 02’28”
82 226 ESTEVEZ, Imanol a 02’29”
83 197 ZHUPA, Eugert a 02’30”
84 151 BAUGNIES, Jerome a 02’31”
85 123 BOUHANNI, Nacer a 02’32”
86 105 ROSÓN GARCÍA, Jaime a 02’32”
87 113 GRELLIER, Fabian a 02’36”
88 145 KREDER, Raymond a 02’40”
89 222 TXOPERENA, Beñat a 02’41”
90 106 FERRARI, Fabricio a 02’42”
91 33 REIJNEN, Kiel a 02’45”
92 196 SANZ, Enrique a 02’48”
93 72 BATTAGLIN, Enrico a 02’51”
94 193 BUSATO, Mateo a 02’52”
95  146 LAMMEREINK, Maurits a 02’53”
96 67 ZAUGG, Oliver a 02’54”
97 115 PETIT, Adrien a 02’57”
98 195 RODRIGUEZ, Cristian a 02’57”
99 181 PIEDRA, Antonio a 03’01”
100 15 GATTO, Oscar a 03’02”
101 95 THOMSON, Jay Robert a 03’02”
102 177 VAN GESTEL, Dries a 03’03”
103 43 VAN DER SANDE, Tosh a 03’03”
104 116 PICHOT, Alezandre a 03’04”
105 221 BRAVO, Garikoitz a 03’04”
106 62 CHEVRIER, Clément a 03’04”
107 17 TRUSOV, Nikolay a 03’06”
108 155 VAN MELSEN, Kevin a 03’06”
109 93 MEYER, Cameron a 03’07”
110 172 VAN LERBERGHE, Bert a 03’09”
111 194 TEDESCHI, Mirko a 03’10”
112 171 POLS, Ruben a 03’11”
113 103 BARBERO, Carlos a 03’11”
114 165 BOEV, Igor a 03’11”
115 87 ATAPUMA HURTADO, Darwin a 03’16”
116 132 PLUCINSKI, Leszek a 03’17” 
117 144 VAN DER LIJKE, Nick a 03’18”
118 203 LÓPEZ, Daniel a 03’23”
119 134 HIRT, Jan a 03’25” 
120 63 TANNER, David a 03’26”
121 45 VANENDERT, Jelle a 03’28”
122 207 SOLE VALL, Arnau a 03’28”
123 135 MROZEK, Marcin a 03’28” 
124 13 BENNATI, Daniele a 03’28”
125 173 FARAZIJN, Maxime a 03’28”
126 214 FERNÁNDEZ CASASOLA, Airán a 03’30”
127 223 INSAUSTI, Jose Ander a 03’30”
128 147 TOLHOEK, Antwan a 03’31”
129 201 CUBERO, Jorge a 03’31”
130 237 BICHLMANN, Daniel a 03’35”
131 192 BELLETI, Manuel a 03’45”
132 137 SZMYD, Sylwester a 03’45” 
133 211 TORIBIO, Jose Vicente a 03’48”
134 202 DEL PINO, Jesus a 03’55”
135 225 ITURRIA, Mikel a 03’55”
136 176 HELVEN, Sander a 03’58”
137 206 SALAS, Ibai a 04’03”
138 96 SBARAGLI, Kristian a 04’10”
139 227 GONZÁLEZ, Aitor a 04’26”
140 127 SOUPE, Geoffrey a 04’32”
141 212 SANO, Junya a 04’35”
142 187 FERRAZ AFFONSO, Murilo a 04’36”
143 205 TORRES, Pablo a 04’44”
144 185 PEREIRA GASPAR, Perjoão Marcelo a 04’47”
145 234 GARCIA, Damien a 04’47”
146 107 ARAMENDIA, Javier a 05’02”
147 213 DOI, Yukihiro a 05’33”
148 183 DA SILVA RAMOS, Kleber a 05’55”
149 143 HONIG, Reinier a 06’31”
OTL 232 GHEBREINDRIAS, Amanuel a 08’48”
DNS 101 ARROYO, David
DNS 124 BOZIC, Borut
DNS 156 BACKAERT, Frederik
DNS 204 MARTIN HERNANDEZ, Victor
DNS DEBESAY, Mekseb

Klasyfikacja generalna

1 81 VAN GARDEREN, Tejay USA 45 12h53’57”
2 71 KELDERMAN, Wilco NED a 02″
3 61 COPPEL, Jerome FRA a 07″
4 86 BOOKWALTER, Brent USA a 15″
5 111 CHAVANEL, Sylvian FRA a 17″
6 3 POELS, Wouter NED a 20″
7 83 SÁNCHEZ, Samuel ESP a 21″
8 21 VALVERDE, Alejandro ESP a 22″
9 25 MORENO, Javier ESP a 24″
10 56 LUDVIGSSON, Tobias SWE a 34″
11 66 HOLLENSTEIN, Reto SUI a 34″
12 73 KRUIJSWIJK, Steven NED a 35″
13 6M OSCON, Gianni ITA a 36″
14 31 MOLLEMA, Bauke NED a 38″
15 1 KIRYIENKA, Vasili BLR a 40″
16 32 FELLINE, Fabio ITA a 41″
17 84 HERMANS, Ben BEL a 44″
18 47 WELLENS, Tim BEL a 44″
 19 11 MAJKA, Rafal POL a 51″
20 12 KREUZIGER, Roman CZE a 52″
21 23 FERNÁNDEZ, Rubén ESP a 52″
22 51 GESCHKE, Simon GER a 59″
23 7 SWIFT, Ben GBR a 01’01”
24 152 DEGAND, Thomas BEL a 01’17”
25 44 MONFORT, Maxime BEL a 01’20”
 26 136 GROSSCHARTNER, Felix AUT  a 01’22”
27 121 NAVARRO GARCIA, Daniel ESP  a 01’28”
28 46 VERVAEKE, Louis BEL  a 01’31”
29 65 FRANK, Mathias SUI a 01’33”
30 97 SIUTSOV, Kanstantsin BLR  a 01’33”
31 37 ZUBELDIA, Haimar ESP  a 01’33”
32 53 OOMEN, Sam NED  a 01’35”
33 122 MATE, Luis Angel ESP  a 01’37”
34 26 MORENO, Daniel ESP  a 01’39”
35 4 NIEVE, Mikel ESP  a 01’40”
36 41 DE CLERCQ, Bart BEL  a 01’43”
37 16 MCCARTHY, Jay AUS  a 01’48”
38  82 GILBERT, Philippe BEL  a 01’53”
39 94 FRAILE, Omar ESP  a 01’56”
40  91 ANTON, Igor ESP  a 02’00”
 41 133 OWSIAN, Lukasz POL  a 02’03”
42 102 PARDILLA BELLÓN, Sergio ESP a 02’03”
43 174 LIETAER, Eliot BEL  a 02’05”
 44 42 MARCZYNSKI, Tomasz POL  a 02’13”
45 145 KREDER, Raymond NED  a 02’40”
46 193 BUSATO, Mateo ITA  a 02’52”
47 64 ELMIGER, Martin SUI  a 02’55”
48 87 ATAPUMA HURTADO, Darwin COL  a 03’16”
49 45 VANENDERT, Jelle BEL a 04’13”
50 191 POZZATO, Filippo ITA  a 04’24”
51 33 REIJNEN, Kiel USA  a 04’44”
52 142 DUYN, Huub NED  a 04’46”
53 196 SANZ, Enrique ESP  a 04’47”
54 36 ZOIDL, Ricardo AUT a 04’49”
55 2 ROCHE, Nicolas IRL  a 04’49”
56 72 BATTAGLIN, Enrico ITA  a 04’50”
57 43 VAN DER SANDE, Tosh BEL a 05’02”
58 221 BRAVO, Garikoitz ESP  a 05’03”
59 117 QUEMENEUR, Perrig FRA  a 05’24”
60 63 TANNER, David AUS  a 05’25”
61 106 FERRARI, Fabricio URU  a 05’26”
62 13 BENNATI, Daniele ITA  a 05’27”
63 105 ROSÓN GARCÍA, Jaime ESP  a 05’35”
64 34 STETINA, Peter USA  a 05’42”
65 55 LUDVIGSSON, Fredrik SWE  a 06’19”
66 181 PIEDRA, Antonio ESP  a 06’21”
 67 137 SZMYD, Sylvester POL  a 06’29”
 68 134 HIRT, Jan CZE a 06’45”
69 161 FIRSANOV, Sergey RUS  a 06’46”
70 154 DEVRIENDT, Tom BEL a 07’21”
71 151 BAUGNIES, Jerome BEL  a 07’33”
72 125 LAPORTE, Christophe FRA  a 07’34”
73 54 PREIDLER, Georg AUT a 07’40”
74 177 VAN GESTEL, Dries BEL  a 08’05”
75 144 VAN DER LIJKE, Nick NED  a 08’20”
76 15 GATTO, Oscar ITA  a 09’03”
77 162 FOLIFOROV, Alexander RUS a 09’06”
78 224 BAGÜES, Aritz ESP  a 09’38”
79 222 TXOPERENA, Beñat ESP  a 09’57”
80 62 CHEVRIER, Clément FRA  a 10’00”
81 93 MEYER, Cameron AUS a 10’03”
 82 132 PLUCINSKI, Leszek POL  a 10’13”
83 24 LOBATO, Juan Jose ESP  a 10’27”
84 175 VAN HOECKE, Gijs BEL  a 10’28”
85 14 BOARO, Manuele ITA a 10’29”
86 195 RODRIGUEZ, Cristian ESP  a 10’29”
87 76 MARTENS, Paul GER  a 10’30”
88 214 FERNÁNDEZ CASASOLA, Airán ESP  a 10’35”
89 147 TOLHOEK, Antwan NED  a 10’36”
90 5 KNEES, Christian GER a 10’40”
 91 135 MROZEK, Marcin POL  a 11’00”
92 153 CLAYES, Dimitri BEL  a 11’06”
93 74 KEIZER, Martijn NED  a 11’12”
94 206 SALAS, Ibai ESP  a 11’19”
95 157 VEUCHELEN, Frederik BEL  a 11’23”
96 123 BOUHANNI, Nacer FRA  a 11’24”
97 126 LEMOINE, Cyril FRA  a 11’31”
98 52 CURVERS, Roy NED  a 11’42”
99 226 ESTEVEZ, Imanol ESP  a 12’06”
100 146 LAMMEREINK, Maurits NED  a 12’07”
101 184 NAZARET, Magno Prado BRA  a 12’08”
102 115 PETIT, Adrien FRA a 12’11”
103 113 GRELLIER, Fabian FRA a 12’13”
104 155 VAN MELSEN, Kevin BEL  a 12’20”
105 103 BARBERO, Carlos ESP  a 12’25”
106 192 BELLETI, Manuel ITA  a 12’40”
107  22 ERVITI, Imanol ESP  a 12’41”
108 207 SOLE VALL, Arnau ESP  a 12’42”
109 166 OVECHKIN, Artem RUS  a 13’01”
110 211 TORIBIO, Jose Vicente ESP  a 13’02”
111 35 IRIZAR, Markel ESP  a 13’11”
112 27 SUTHERLAND, Rory AUS  a 13’16”
113 225 ITURRIA, Mikel ESP  a 13’32”
114 85 CARUSO, Damiano ITA a 13’42”
115 77 TJALLINGII, Maarten NED a 13’42”
116 185 PEREIRA GASPAR, Perjoão Marcelo BRA  a 14’01”
117 104 CARTHY, Hugh GBR  a 14’06”
118 167 SOLOMENNIKOV, Andrei RUS a 14’08”
119 164 RIBALKIN, Alexey RUS  a 14’14”
120 75 LINDEMAN, Bert-jan NED  a 14’21”
121 197 ZHUPA, Eugert ALB  a 15’37”
122 202 DEL PINO, Jesus ESP  a 15’50”
123 176 HELVEN, Sander BEL  a 15’57”
124 67 ZAUGG, Oliver SUI  a 16’01”
125 95 THOMSON, Jay Robert RSA 18a 16’09”
126 116 PICHOT, Alezandre FRA a 16’15”
127 187 FERRAZ AFFONSO, Murilo BRA  a 16’31”
128 96 SBARAGLI, Kristian ITA a 17’17”
129 194 TEDESCHI, Mirko ITA  a 17’48”
130 172 VAN LERBERGHE, Bert BEL a 18’06”
131 173 FARAZIJN, Maxime BEL  a 18’25”
132 127 SOUPE, Geoffrey FRA  a 19’10”
133 114 MORICE, Julien FRA  a 19’28”
134 213 DOI, Yukihiro JPN  a 19’34”
135 201 CUBERO, Jorge ESP  a 19’38”
136 234 GARCIA, Damien FRA  a 19’44”
137 237 BICHLMANN, Daniel GER a 21’52”
138 212 SANO, Junya JPN  a 23’06”
139 107 ARAMENDIA, Javier ESP a 27’16”
140 163 SHALUNOV, Evgeny RUS  a 27’34”
141 223 INSAUSTI, Jose Ander ESP  a 27’47”
142 17 TRUSOV, Nikolay RUS  a 28’21”
143 171 POLS, Ruben BEL  a 28’30”
144 227 GONZÁLEZ, Aitor ESP  a 29’41”
145 183 DA SILVA RAMOS, Kleber BRA  a 30’12”
146 165 BOEV, Igor RUS  a 32’04”
147 143 HONIG, Reinier NED a 33’45”
148 203 LÓPEZ, Daniel ESP  a 35’17”
149 205 TORRES, Pablo ESP  a 36’38”