fot. EF Pro Cycling

Za sprawą trwającej już trzynasty rok kariery niewiele jest miejsc, w których Tejay Van Garderen (EF Education First) dotąd się nie ścigał. Okazuje się jednak, że takie istnieją, a jednym z nich jest kopalnia kolarskich talentów – Kolumbia.

Przy okazji swojego pierwszego startu w rozpoczynającym się we wtorek wyścigu Tour Colombia, 31-letni Amerykanin postanowił zgłębić tajemnice kraju, z którego pochodzą podbijający europejskie szosy zawodnicy.

Nie jest to pierwsza wizyta Van Garderena w Kolumbii. Ta miała miejsce w ubiegłym roku, kiedy Amerykanin przyjechał do Ameryki Południowej trenować wraz z Rigoberto Uranem, o czym wspomniał podczas oficjalnej konferencji prasowej przed rozpoczęciem Tour Colombia.

“Jestem bardzo podekscytowany tym, że jestem w Kolumbii. Pierwszy raz przyjechałem tu w zeszłym roku po Tour of California by trenować na wysokości, a Rigo wyjątkowo szczodrze dzielił się swoim czasem, pokazując mi okolicę i trenując ze mną,”

– wg. Cyclingnews powiedział 31-latek.

“Wskutek tej wizyty poprosiłem ekipę, aby umożliwiła mi wzięcie udziału w tym wyścigu, a tym samym odwiedzenie i doświadczenie tego kraju raz jeszcze.”

“Coś musi być w tej kolumbijskiej wodzie. Podczas mojego pobytu tutaj muszę dosłownie wchłonąć wszystko, co tylko się da ze względu na świadomość, że Kolumbijczycy przejmują kontrolę nad kolarstwem,”

– zgłębiał tajemnice południowoamerykańskiej dominacji Amerykanin.

Co się zaś tyczy rozpoczynającego się już we wtorek (11 lutego) wyścigu w Tour Colombia, Van Garderen nie pozostawiał wątpliwości, że pierwsze skrzypce grać będą zarówno doświadczeni, jak i bardzo młodzi Kolumbijczycy jeżdżący w barwach EF Education. Jego cele na ten sezon pozostają jeszcze dość odległe.

“Kolumbijczycy będą tutaj na zupełnie innym poziomie, nie tylko ze względu na motywację, ale też przyzwyczajenie do wysokości, na jakich przyjdzie nam rywalizować i znajomość dróg. Sam buduję formę na poczet dalszych celów, a tutaj z radością pomogę tym trzem gościom [Rigoberto Uranowi, Danielowi Martinezowi i Sergio Higuicie], którzy ze względu na niedawne mistrzostwa kraju znajdują się obecnie w wyśmienitej formie,”

– zakończył.

Wyścig Tour Colombia (2.1) rozgrywany będzie od 11 do 16 lutego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments