Zwycięstwem Toma Jelte Slagtera zakończył się pierwszy etap wyścigu Tour du Haut Var. Holender był najszybszy podczas finałowego sprintu z peletonu.

Pierwszy etap francuskiego wyścigu prowadził po pagórkowatych terenach między Le Cannet des Maures i Bagnols en Foret. Kolarze mieli do pokonania 155 kilometrów, a w tym 5 podjazdów.

Stosunkowo szybko od peletonu oderwała się sześcioosobowa grupka w składzie Franck Bonnamour (Fortuneo), Joeri Calleeuw (Verandas Willems), Alessandro De Marchi (BMC), Pierre Latour (Ag2r), Gaetan Pons (Wallonie) i Daniele Ratto (Androni). Ucieczka uzyskała nawet 4 minuty przewagi, lecz peleton nie zamierzał odpuszczać.

Kiedy grupa zasadnicza zaczęła zbliżać się do czołówki, doszło do kraksy. Na szczęście wszyscy zawodnicy wyszli z tego cało. Jednocześnie w czołówce doszło do podziału, bowiem tempa nie wytrzymali Calleeuw, Pons i Ratto.

Na kilka kilometrów przed metą, ucieczka została doścignięta. Kilka chwil później na atak zdecydował się Antonio Pedrero (Movistar), który postanowił samotnie przemierzać końcówkę etapu. Jego akcja została jednak skasowana na ostatnich metrach. Finisz z peletonu wygrał Tom Jelte Slagter (Cannondale), który został jednocześnie liderem całej imprezy. Drugie miejsce zajął Artur Vichot (FDJ), a trzecie Mikael Cherel (ag2r).

Wyniki I etapu i klasyfikacja generalna:

1 SLAGTER Tom Jelte (NED) CPT 3:53:03
2 VICHOT Arthur (FRA) FDJ  à 00”
3 CHEREL Mikael (FRA) ALM  m.t.
4 HERRADA LOPEZ Jesus (ESP) MOV  m.t.
5 SIMON Julien (FRA) COF  m.t.
6 ULISSI Diego (ITA) LAM  m.t.
7 GAVAZZI Francesco (ITA) AND  m.t.
8 TCATEVICH Aleksei (RUS) KAT  m.t.
9 VAKOC Petr (CZE) EQS  m.t.
10 BEVIN Patrick (NZL) CPT  m.t.
11 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka (ESP) MOV  m.t.
12 VISCONTI Giovanni (ITA) MOV  m.t.
13 BOUET Maxime (FRA) EQS  m.t.
14 SERRY Pieter (BEL) EQS à 06”
15 TULIK Angelo (FRA) DEN  m.t.
16 DUPONT Hubert (FRA) ALM  m.t.
17 VLIEGEN Loic (BEL) BMC à 09”
18 VUILLERMOZ Alexis (FRA) ALM  m.t.
19 SÖRENSEN Chris Anker (DEN) FVC  m.t.
20 KUZNETSOV Viacheslav (RUS) KAT  m.t.
21 MOINARD Amaël (FRA) BMC  m.t.
22 CHERNETSKI Sergei (RUS) KAT  m.t.
23 QUINTANA ROJAS Dayer Uberney (COL) MOV  m.t.
24 MONTAGUTI Matteo (ITA) ALM  m.t.
25 SILIN Egor (RUS) KAT  m.t.
26 CONTI Valerio (ITA) LAM  m.t.
27 MENUT David (FRA) AUB  m.t.
28 GAVIRIA RENDON Fernando (COL) EQS  m.t.
29 MOLARD Rudy (FRA) COF  m.t.
30 SPILAK Simon (SLO) KAT  m.t.
31 DUQUE Leonardo Fabio (COL) DMP  m.t.
32 CALMEJANE Lilian (FRA) DEN  m.t.
33 TURGIS Anthony (FRA) COF  m.t.
34 LEBRETON Kevin (FRA) ADT  m.t.
35 CRADDOCK Lawson (USA) CPT  m.t.
36 SÜTTERLIN Jasha (GER) MOV  m.t.
37 DUCHESNE Antoine (CAN) DEN  m.t.
38 SKUJINS Toms (LAT) CPT  m.t.
39 PACHER Quentin (FRA) DMP à 20”
40 EL FARES Julien (FRA) DMP  m.t.
41 FEDRIGO Pierrick (FRA) FVC  m.t.
42 COMBAUD Romain (FRA) DMP  m.t.
43 HARDY Romain (FRA) COF  m.t.
44 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB  m.t.
45 WISNIOWSKI Lukasz (POL) EQS  m.t.
46 MAES Nikolas (BEL) EQS  m.t.
47 VELITS Peter (SVK) BMC  m.t.
48 GASTAUER Ben (LUX) ALM à 27”
49 PETILLI Simone (ITA) LAM à 30”
50 FRAPPORTI Marco (ITA) AND  m.t.
51 VICIOSO ARCOS Angel (ESP) KAT  m.t.
52 GAIMON Phillip (USA) CPT à 32”
53 REUS Kai (NED) VWT  m.t.
54 GERTS Floris (NED) BMC à 34”
55 VACHON Florian (FRA) FVC  m.t.
56 VOECKLER Thomas (FRA) DEN  m.t.
57 ISTA Kevyn (BEL) WBC  m.t.
58 ANDERSON Ryan (CAN) DEN  m.t.
59 MALDONADO Anthony (FRA) AUB à 40”
60 LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ  m.t.
61 DOMBROWSKI Joseph Lloyd (USA) CPT à 42”
62 TURGIS Jimmy (FRA) RML  m.t.
63 LOUBET Julien (FRA) FVC à 52”
64 DASSONVILLE Flavien (FRA) AUB à 01’01”
65 NIEMIEC Przemyslaw (POL) LAM à 01’06”
66 PHINNEY Taylor (USA) BMC à 01’19”
67 SENNI Manuel (ITA) BMC  m.t.
68 DE MARCHI Alessandro (ITA) BMC  m.t.
69 MINNAARD Marinus Cornelis (NED) WGG à 01’22”
70 SOLER GIMENEZ Marc (ESP) MOV à 01’26”
71 GENIEZ Alexandre (FRA) FDJ à 01’27”
72 MYNGHEER Daan (BEL) RML à 01’36”
73 DI GREGORIO Rémy (FRA) DMP à 01’39”
74 MAINARD Jerome (FRA) ADT  m.t.
75 ROSSETTO Stéphane (FRA) COF à 02’09”
76 VIMPERE Théo (FRA) AUB  m.t.
77 SENECHAL Florian (FRA) COF à 02’10”
78 BIDARD François (FRA) ALM à 02’12”
79 REZA Kévin (FRA) FDJ à 02’17”
80 HUREL Tony (FRA) DEN  m.t.
81 VAN ZUMMEREN Stef (BEL) VWT à 02’22”
82 DHAENE Brecht (BEL) VWT  m.t.
83 PREMONT Christophe (BEL) VWT  m.t.
84 PELLIZOTTI Franco (ITA) AND  m.t.
85 FONSECA Armindo (FRA) FVC  m.t.
86 ROUX Anthony (FRA) FDJ à 03’03”
87 BARBIER Rudy (FRA) RML  m.t.
88 COUSIN Jerome (FRA) COF à 03’13”
89 RENAULT Maxime (FRA) AUB  m.t.
90 FERASSE Thibault (FRA) ADT  m.t.
91 CONTRERAS Rodrigo (COL) EQS  m.t.
92 MULLEN Ryan (IRL) CPT  m.t.
93 VELITS Martin (SVK) EQS  m.t.
94 BOHLI Tom (SUI) BMC  m.t.
95 CECCHINEL Giorgio (ITA) AND  m.t.
96 POLITT Nils (GER) KAT  m.t.
97 WERTZ Thomas (BEL) WBC  m.t.
98 DELFOSSE Florent (BEL) WBC  m.t.
99 POLANC Jan (SLO) LAM  m.t.
100 DURASEK Kristijan (CRO) LAM  m.t.
101 VANTOMME Maxime (BEL) RML  m.t.
102 PICHON Laurent (FRA) FDJ  m.t.
103 HABEAUX Gregory (BEL) WBC  m.t.
104 DRON Boris (BEL) WGG  m.t.
105 DEMOITIE Antoine (BEL) WGG  m.t.
106 GUAY Julien (FRA) AUB  m.t.
107 BOUDAT Thomas (FRA) DEN  m.t.
108 HERRADA LOPEZ José (ESP) MOV à 03’45”
109 VAN BILSEN Kenneth (BEL) COF à 04’14”
110 CORDEEL Sander (BEL) VWT  m.t.
111 CARDIS Romain (FRA) DEN à 04’16”
112 THOMAS Benjamin (FRA) ADT à 04’41”
113 WARNIER Antoine (BEL) WBC à 04’48”
114 FEILLU Brice (FRA) FVC à 04’50”
115 TVETCOV Serghei (ROU) AND à 05’12”
116 HUPOND Thierry (FRA) DMP à 05’13”
117 BELKOV Maxim (RUS) KAT  m.t.
118 DELFOSSE Sébastien (BEL) WBC à 05’52”
119 KADRI Blel (FRA) ALM à 06’38”
120 LATOUR Pierre (FRA) ALM  m.t.
121 GUYOT Yann (FRA) ADT  m.t.
122 VAUGRENARD Benoît (FRA) FDJ à 06’40”
123 NAPOLITANO Danilo (ITA) WGG à 06’53”
124 VIGANO Davide (ITA) AND  m.t.
125 ANTOMARCHI Julien (FRA) RML à 07’09”
126 PONS Gaëtan (BEL) WBC à 07’51”
127 LEVEAU Jeremy (FRA) RML  m.t.
128 SKJERPING Kristoffer (NOR) CPT  m.t.
129 SEYNAEVE Lander (BEL) WGG  m.t.
130 BOUVRY Dieter (BEL) RML  m.t.
131 VAN BREUSSEGEM Elias (BEL) VWT à 07’55”
132 RATTO Daniele (ITA) AND  m.t.
133 ARISTI GARDOKI Mikel (ESP) DMP  m.t.
134 BONNAMOUR Franck (FRA) FVC à 08’04”
135 DE TROYER Tim (BEL) VWT à 08’14”
136 YSSAAD Yannis (FRA) ADT à 12’34”
137 GOUAULT Pierre (FRA) AUB  m.t.
138 CATTANEO Mattia (ITA) LAM  m.t.
139 PEDRERO LOPEZ Antonio (ESP) MOV  m.t.
140 LABORIE Christophe (FRA) DMP  m.t.
141 CALLEEUW Joeri (BEL) VWT  m.t.
142 FERRARI Roberto (ITA) LAM  m.t.
143 BARBAS Yoann (FRA) ADT à 12’47”
144 LE GAC Olivier (FRA) FDJ à 12’56”
145 DERUETTE Thomas (BEL) WBC à 16’50”
146 DUVAL Julien (FRA) ADT à 17’08”
147 PEREIRA Florent (FRA) RML à 18’01”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments