fot. Team Arkea-Samsic/@bettiniphoto

Drużyna Team Arkea Samsic opublikowała skład na rozpoczynający się w piątek wyścig Tour des Alpes Maritimes et du Var. Znaleźli się w nim między innymi Łukasz Owsian oraz broniący tytułu sprzed roku Nairo Quintana.

W piątek 19 lutego wystartuje trzydniowy wyścig Tour des Alpes Maritimes et du Var. Francuska etapówka będzie składała się z dwóch odcinków sprzyjających kolarzom specjalizującym się w jeździe po górach oraz jednego mniej wymagającego, gdzie szansę na triumf będą mieli klasykowcy i sprinterzy.

Dziś skład na francuski wyścig opublikowała ekipa Team Arkea Samsic. Liderem francuskiej formacji będzie wracający do zdrowia Nairo Quintana. Kolumbijczyk w ciągu ostatnich miesięcy zmagał się z problemami z kolanami. Jego ostatnim wyścigiem był ubiegłoroczny Tour de France, który ukończył na 17. pozycji. Jak sam mówi, jego rehabilitacja dobiegła końca i powoli zaczyna wracać do dawnej dyspozycji.

– Gdy tylko dostałem zielone światło po operacji kolana, od razu zacząłem znowu trenować. Myślę, że w połowie sezonu będę w dobrej formie, a moim celem będzie wtedy wygranie tygodniowych etapówek, w których będziemy startować z Team Arkea Samsic. Mamy też cel drużynowy: ranking Europe Tour. Byliśmy blisko wygrania go w 2020 roku i w tym sezonie chcemy to osiągnąć

– mówił Nairo Quintana cytowany przez biuro prasowe swojej drużyny.

– Startowałem już kilka razy w Tour des Alpes Maritimes et du Var i mam dobre wspomnienia z tego wyścigu. Najlepsza była dla mnie zeszłoroczna edycja, kiedy zwyciężyłem zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i na szczycie Col d’Eze. Wracam tu w 2021 roku, ale prawdę mówiąc nie jestem w takiej samej formie, jak w ubiegłym roku. Mimo tego jestem bardzo zmotywowany

– dodał.

Kolumbijczykowi pomagać będą Łukasz Owsian, Diego Rosa, Elie Gesbert, Romain Hardy oraz młody Miguel Florez. Na drugim etapie, który premiował będzie sprinterów i klasykowców, swoją szansę otrzyma najprawdopodobniej Amaury Capiot.

Skład Team Arkea Samsic na Tour des Alpes Maritimes et du Var: Nairo Quintana, Łukasz Owsian, Diego Rosa, Elie Gesbert, Romain Hardy, Amaury Capiot, Miguel Florez.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments