fot. Bartosz Zmarzlik

Kolarska kultura w Polsce nadal przybiera na sile. W weekend na przedsezonowe zgrupowanie wybrała się żużlowa ekipa Stali Gorzów, która od początku zajęła się treningami na rowerze.

O tym, że rower to znakomita forma treningu także dla sportowców uprawiających inne dyscypliny wiadomo nie od dziś. Wie o tym m.in. dwukrotny mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik, który zbiera kolarskie doświadczenie już nie tylko na szosie. W ostatni weekend na zgrupowanie na Teneryfie wybrała się cała drużyna 25-letniego czempiona, Stal Gorzów. Nikogo nie zdziwił więc fakt, że od samego początku zawodnicy postawili na treningi rowerowe.

Szosowa wersja przygotowań do sezonu to w żużlowym środowisku coś coraz normalniejszego. W ostatnich latach taką formę treningu wybierało wielu zawodników ze światowego topu. Nie dziwi więc fakt, że sztaby szkoleniowe poszczególnych drużyn zauważyły w tym spory potencjał.

Zgodnie z informacjami podawanymi na fanpage’u Stali Gorzów, tegoroczne zgrupowanie na Teneryfie stanie przede wszystkim pod znakiem popularnych „groupride’ów”. Wszyscy zawodnicy ośmiokrotnych mistrzów Polski przygotowali się bowiem do aktywnego udziału w wielogodzinnych treningach szosowych.

Codzienne jazdy żużlowców można z powodzeniem śledzić na portalu strava.com, na koncie wspomnianego już Bartosza Zmarzlika.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments