Fot. Drapac

William Clarke (Drapac Professional Cycling) wygrał dwukilometrowy prolog Herald Sun Tour (kat. UCI 2.1) i został pierwszym liderem tegorocznej edycji wyścigu.

Króciutki, dość techniczny prolog po ulicach Melbourne (2,1 km) najszybciej pokonał Clarke, który potrzebował na to 2 minuty i 34 sekundy. Sekundę wolniej pojechał Caleb Ewan (Orica GreenEDGE), który w tym sezonie ma już dwa zwycięstwa etapowe na swoim koncie, w styczniu podczas Tour Down Under. Australijskie podium uzupełnił Neil Van Der Ploeg (Avanti IsoWhey Sport), który stracił dwie sekundy.

W wyścigu nie jedzie żaden z Polaków.

Australijska etapówka składa się z prologu i czterech etapów. W czwartek etap o długości 126 kilometrów wokół Healesville.

Wyniki 1 etapu:

1. 34 William CLARKE (DPC) 2:34.27
2. 1 Caleb EWAN (OGE) 2:35.15 +1
3. 94 Neil VAN DER PLOEG (AIW) 2:36.71 +2
4. 95 Robbie HUCKER (AIW) 2:37.48 +3
5. 5 Samuel BEWLEY (OGE) 2:39.03 +5
6. 24 Niccolo BONIFAZIO (TFS) 2:39.16 +5
7. 4 Damien HOWSON (OGE) 2:39.28 +5
8. 91 Joseph COOPER (AIW) 2:39.34 +5
9. 134 Jesse KERRISON (SOM) 2:39.36 +5
10. 65 Dion SMITH (ONE) 2:39.39 +5
11. 12 Peter KENNAUGH (SKY) 2:39.61 +5
12. 44 John MURPHY (UHC) 2:39.66 +5
13. 92 Anthony GIACOPPO (AIW) 2:39.74 +5
14. 26 Jack BOBRIDGE (TFS) 2:40.36 +6
15. 74 Nicolas MARINI (NIP) 2:40.48 +6
16. 82 Christopher LAWLESS (JLT) 2:40.87 +6
17. 153 Chris HAMILTON (AUS) 2:40.94 +6
18. 13 Luke ROWE (SKY) 2:40.98 +6
19. 33 Nathan EARLE (DPC) 2:41.09 +7
20. 45 Daniel SUMMERHILL (UHC) 2:41.12 +7
21. 64 James ORAM (ONE) 2:41.38 +7
22. 31 Lachlan NORRIS (DPC) 2:41.75 +7
23. 32 Adam PHELAN (DPC) 2:41.88 +7
24. 15 Sebastian HENAO GOMEZ (SKY) 2:41.94 +7
25. 11 Christopher FROOME (SKY) 2:42.10 +8
26. 152 Alistair DONOHOE (AUS) 2:42.13 +8
27. 96 Patrick SHAW (AIW) 2:42.18 +8
28. 36 Thomas SCULLY (DPC) 2:42.19 +8
29. 136 Ryan CAVANAGH (SOM) 2:42.29 +8
30. 141 Cameron BAYLY (ATG) 2:42.41 +8
31. 125 Ryan THOMAS (DSR) 2:42.58 +8
32. 84 Jonathan MOULD (JLT) 2:43.08 +9
33. 144 Benjamin HILL (ATG) 2:43.26 +9
34. 104 Morgan SMITH (KRD) 2:43.29 +9
35. 93 Patrick LANE (AIW) 2:43.39 +9
36. 61 Richard HANDLEY (ONE) 2:43.42 +9
37. 81 Russell DOWNING (JLT) 2:43.43 +9
38. 124 Craig EVERS (DSR) 2:43.89 +9
39. 2 Mitchell DOCKER (OGE) 2:43.97 +9
40. 62 Kristian HOUSE (ONE) 2:43.99 +9
41. 86 Steven LAMPIER (JLT) 2:44.09 +10
42. 41 Jonathan CLARKE (UHC) 2:44.53 +10
43. 133 Dylan SUNDERLAND (SOM) 2:44.81 +10
44. 16 Salvatore PUCCIO (SKY) 2:44.92 +10
45. 46 Tanner PUTT (UHC) 2:44.94 +10
46. 85 Alistair SLATER (JLT) 2:45.00 +11
47. 23 Julien BERNARD (TFS) 2:45.15 +11
48. 121 Samuel VOLKERS (DSR) 2:45.26 +11
49. 3 Jack HAIG (OGE) 2:45.41 +11
50. 122 Scott THOMAS (DSR) 2:45.43 +11
51. 22 Fumiyuki BEPPU (TFS) 2:45.46 +11
52. 132 Chris HARPER (SOM) 2:45.59 +11
53. 42 Adrian HEGYVARY (UHC) 2:45.60 +11
54. 35 Travis MEYER (DPC) 2:45.67 +11
55. 101 Jason CHRISTIE (KRD) 2:45.77 +11
56. 103 Nick MILLER (KRD) 2:45.88 +11
57. 73 Daniele COLLI (NIP) 2:45.94 +11
58. 52 James GLASSPOOL (TNN) 2:46.10 +12
59. 72 Giacomo BERLATO (NIP) 2:46.17 +12
60. 66 Steele VON HOFF (ONE) 2:46.29 +12
61. 21 Eugenio ALAFACI (TFS) 2:46.36 +12
62. 131 Michael CUMING (SOM) 2:46.80 +12
63. 43 Tyler MAGNER (UHC) 2:46.93 +12
64. 135 Nicholas KATSONIS (SOM) 2:47.22 +13
65. 83 George ATKINS (JLT) 2:47.43 +13
66. 51 Christopher WILLIAMS (TNN) 2:47.59 +13
67. 6 Christian MEIER (OGE) 2:47.63 +13
68. 112 Patrick SHARPE (STG) 2:48.24 +14
69. 154 Lucas HAMILTON (AUS) 2:48.57 +14
70. 106 Nathan ELLIOTT (KRD) 2:48.63 +14
71. 63 Joshua HUNT (ONE) 2:48.72 +14
72. 126 Dylan NEWBERY (DSR) 2:48.82 +14
73. 76 Kazushige KUBOKI (NIP) 2:49.09 +15
74. 145 Jai HINDLEY (ATG) 2:49.17 +15
75. 156 Michael STORER (AUS) 2:49.30 +15
76. 113 Nicholas WOODS (STG) 2:50.25 +16
77. 25 Laurent DIDIER (TFS) 2:50.38 +16
78. 115 Brodie TALBOT (STG) 2:50.84 +16
79. 151 Ben DYBALL (AUS) 2:51.06 +17
80. 55 Brian KAMSTRA (TNN) 2:51.25 +17
81. 114 Daniel BONELLO (STG) 2:51.58 +17
82. 142 Sam DOBBS (ATG) 2:52.52 +18
83. 155 Angus LYONS (AUS) 2:52.62 +18
84. 14 Ian BOSWELL (SKY) 2:53.09 +19
85. 75 Yuma KOISHI (NIP) 2:53.12 +19
86. 123 Thomas HUBBARD (DSR) 2:53.61 +19
87. 71 Damiano CUNEGO (NIP) 2:53.91 +19
88. 105 Liam HILL (KRD) 2:56.08 +22
89. 53 Scott AMBROSE (TNN) 2:56.48 +22
90. 116 Josh BERRY (STG) 2:56.76 +22
91. 54 Corentin CHERHAL (TNN) 2:57.01 +23
92. 146 Timothy GUY (ATG) 2:57.04 +23
93. 143 Shao Hsuan LU (ATG) 2:57.51 +23
94. 102 Suleiman KANGANGI (KRD) 2:58.10 +24
95. 111 Jay DUTTON (STG) 3:01.27 +27
96. 56 Gerd DE KEIJZER (TNN) 3:01.43 +27