Strona główna Świat Innsbruck organizatorem mistrzostw świata 2018

Innsbruck organizatorem mistrzostw świata 2018

0

Podczas pierwszego w tym roku spotkania Komitetu Zarządzającego UCI oficjele światowej federacji podjęli decyzję, że szosowe mistrzostwa świata w 2018 roku odbędą się w austriackim Innsbrucku.

Innsbruck słynie ze świetnej organizacji imprez sportowych. Stolica Alp, jak nazywane jest to miasto, była dwukrotnie organizatorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich (1964 r. i 1976 r. ), w 1984 roku, a także cztery lata później, odbyła się zimowa paraolimpiada. Kolejną imprezą, która gościła w Innsbruku była pierwsza Zimowa Olimpiada Młodzieży w 2012 roku. W przypadku kolarstwa szosowe mistrzostwa świata odbędą się w Austrii po raz trzeci, po tym jak w 1987 roku rywalizowano w Villach, a 10 lat temu w Salzburgu.

“Nie mam żadnych wątpliwości, że Innsbruck przygotuje fantastyczną i wymagającą trasę dla zawodników, a także zadba o to, by kibice mogli podziwiać fantastyczne widoki Alp.”

-komentuje wybór szef UCI Brian Cookson.

Przypominamy, że w tym roku światowy czempionat odbędzie się w katarskim Doha, a za rok kolarze będą rywalizować na północy Norwegii w Bergen.

Źródło: Informacja prasowa UCI