Foto: Tinkoff Team

Rafał Majka (Tinkoff) w swoim pierwszym starcie w sezonie – Tour de San Luis, zajął wysokie, siódme miejsce. Jak powiedział cyclingnews.com to dobry początek, ale jego celem jest majowe Giro d’Italia.

Kiedy jechałem zeszłoroczną Vueltę, moim celem była pierwsza piątka klasyfikacji generalnej. Jak znalazłem się na podium, byłem bardzo szczęśliwy. Jeśli chodzi o Giro, to bardzo ciężki wyścig. Jechałem go dwa razy, raz byłem szósty, raz siódmy. W tym roku będę walczył z wielkimi kolarzami, ale jestem szczęśliwy że właśnie tam. Na pewno celem nie będzie pierwsza piątka, będę walczył o podium.

Postaram się przygotować najlepszą formę, ważne jest jednak także to aby unikać strat czasowych spowodowanych kraksami czy problemami ze sprzętem. Myślę, że ci którzy chcą walczyć o czołowe lokaty, muszą być w dobrej formie, ale też mieć trochę szczęścia.

Kolarz z Zegartowic sezon rozpoczął wcześniej niż zwykle, ale w Argentynie osiągnął bardzo dobry wynik.

Jest to dobry początek sezon. Do Giro d’Italia jeszcze długa droga, ale jestem zadowolony. Czuję się dobrze i z miesiąca na miesiąc powinno być coraz lepiej.

Rafał po wyścigu w Argentynie razem z Peterem Saganem udaje się na rekonesans trasy olimpijskiej w Rio. Po krótkiej przerwie wybiera się na zgrupowanie wysokogórskie do Hiszpanii. Następny wyścig w kalendarzu to Ruta del Sol (17 -21 lutego). Wiadomo jednak, że pojedzie Tour de France pomagając liderowi na ten wyścig Alberto Contadorowi.

Będę miał napięty harmonogram, ale po Giro na pewno odpocznę. Myślę, że w pierwszych dniach Tour de France będę się oszczędzał, bo nie jest łatwo jechać Giro i Tour. Na pewno w ostatnich tygodniach będę chciał być z przodu, tak aby pomóc Alberto Contadorowi wygrać Tour de France.

Rafał zapytany o to czy po zakończeniu kariery przez Conadora zostanie liderem drużyny Tinkoff odpowiedział:

Jestem jeszcze za młody, nie wiem, to pytanie nie do mnie. Alberto to Alberto, ja to ja, jesteśmy różnymi ludźmi. Contador to na prawdę dobry zawodnik i ogromny talent, póki co musimy się uczyć od niego jak wygrywać wyścigi.