Potwierdziły się plotki, które pojawiały się od początku grudnia – Igor Anton zostanie kolarzem Dimension Data.

Trzydziestodwuletni zawodnik większość kariery spędził w Euskaltelu, ale gdy grupa się rozpadła Anton nie opuścił Hiszpanii i znalazł zatrudnienie w Movistarze. W przyszłym roku Bask celuje w Giro d’Italia.

„Planem jest pojechać Giro, gdzie mam nadzieję pojechać dużo lepiej, niż w tym roku. Chciałbym także powalczyć w Vuelta Pais Vasco, który jest moim domowym wyścigiem i gdzie zawsze jechało mi się dobrze. Jeśli mam być szczery to także bardzo chciałbym pojechać w Walońskiej Strzale i Liege – Bastogne – Liege. To piękne wyścigi i byłoby wspaniale, gdybym mógł wystartować w nich raz jeszcze.”

-opowiadał Anton w wywiadzie udzielonym Marce.

Ten sezon nie zanotuje na pewno do najbardziej udanych.Najlepszym rezultatem było zwycięstwo w Vuelta Asturias, gdzie jednak nie miał zbyt dużej konkurencji. Giro d’Italia ukończył na odległej pozycji, a do końca sezonu nie znalazł się w czołowej dziesiątce w żadnym ze startów.

Pierwsza afrykańska grupa w World Tour ogłosiła także, że poza Igorem Antonem zakontraktowała młodego Erytrejczyka – Mekseba Debesaya.

Źródło: cyclingweekly

Foto: telegraph.co.uk

Poprzedni artykułMemoriał Stanisława Królaka 2016 w kalendarzu UCI!
Następny artykułMistrzostwo świata zysku?
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments