Team Dimension Data / Mario Stiehl Photography

Dimension Data ogłosiła podpisanie nowej umowy z Igorem Antonem oraz pozyskanie utalentowanego Scott Daviesa.

Doświadczony Hiszpan pozostanie więc w afrykańskiej grupie na trzeci sezon. Anton ma na swoim 19 wielkich tourów, a poza tym, że były kolarz m. in. Euskaltelu posiada olbrzymie doświadczenie to także jest w stanie pojechać po dobry wynik w klasyfikacji generalnej, a przede wszystkim będzie ogromnym wsparciem dla takich zawodników jak Louis Meintjes.

Jestem niesamowicie szczęśliwy, bardzo się cieszę, że mogę zostać w zawodowym peletonie na kolejny rok. Chciałbym podziękować ekipie za taką szansę. Podczas tegorocznej Vuelty zauważyłem, że nie odbiegam aż tak od najlepszych i to mnie uświadomiło, że wciąż mam jeszcze coś do pokazania. Mogę jechać po jak najlepszy wynik, a także być pomocnikiem dla młodych zawodników, czyli Louisa Meintjesa cz Bena O’Connora. Jestem niesamowicie zdeterminowany, by dawać z siebie wszystko dla tej wyjątkowej grupy i cieszę się, że mogę być nadal jej częścią.

-opowiada Anton na oficjalnej stronie grupy.

Do Dimension Data dołączy także jeszcze Scott Davies. Młody Walijczyk zadebiutuje w WorldTour po tym jak w sezonach 2016 i 2017 22-latek reprezentował Team Wiggins i pokazał swój potencjał – zajmował czołowe miejsca w klasyfikacjach generalnych m.in. Tour Alsace, Baby Giro i Ronde d’Isard. W tym roku dołożył do tego świetne występy na czasówkach – mistrzostwo Wielkiej Brytanii do lat 23 i dziesiąta lokata na mistrzostwach świata.

Bardzo się cieszę z dołączenia do Dimension Data. Reprezentowanie ekipy WorldTour z tak wspaniałą misją to spełnienie marzeń. Bardzo dziękuję wszystkim z Team Wiggins za wsparcie i możliwość rozwoju w ostatnich sezonach. Jestem gotowy na dalsze wyzwania

– powiedział Davies.

Poprzedni artykułCoppa Sabatini: Andrea Pasqualon z życiowym sukcesem
Następny artykułTeam Sky opublikowało budżet za sezon 2016
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments