Kryterium uliczne – VII Memoriał Stanisława Królaka, został wpisany do kategorii najważniejszych wyścigów ulicznych świata!

W przyszłym sezonie odbędzie się siódma edycja wyścigu poświęconego słynnemu kolarzowi. Trasa tradycyjnie poprowadzi po ulicach Warszawy.

Pierwszy raz w historii polskiego ścigania ulicznego kryterium odbędzie się pod patronatem Międzynarodowej Unii Kolarskiej! W kalendarzu UCI znajdują się tak ważne wyścigi jak Japan Cup, Criterium International de Quillan, Subaru Australian Open, Le Tour de France Saitama Criterium czy organizowane bezpośrednio po Wielkiej Pętli wyścigi dla najlepszych kolarzy świata.

Dyrektor wyścigu Grzegorz Wajs nie kryje zadowolenia z decyzji UCI:

Po sześciu latach ciężkiej pracy, w przyszłym roku siódma już edycja wyścigu została wpisana do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Dla nas to ogromne wyróżnienie, docenienie naszej pracy. Memoriał Królaka to wyścig w sercu stolicy, pokazujący kolarstwo szosowe tysiącom kibiców. Zapraszam wszystkich 7 sierpnia przyszłego roku do Warszawy. To będzie kolarskie święto.

W ostatnim roku najlepszy okazał się kolarz ActiveJet Kamil Gradek, a podium uzupełnili Łukasz Owsian i Jarosław Marycz z CCC Sprandi Polkowice.

Foto: Poland Bike

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zaki
zaki

Do najważniejszych wyścigów świata? to jaka kategorie UCI ma ten wyścig? 1.2 czy 1.1 czy wyżej? bo jak okaże się ze 1.2 to jak większość polskich klasyków ale one nie piszą o sobie że są najważniejsze wyścigi świata…następna rzecz jest taka że UCI nie wyróżnia wpłacasz koszty zgłoszenia i jesteś w kalendarzu UCI…