Ekipa Marcina Białobłockiego – One Pro Cycling – otrzymała zaproszenie na wyścig Dubai Tour.

Brytyjska grupa prokontynentalna jest jedną z trzech ekip drugiej dywizji, które znalazły się w gronie zaproszonych. Listę startową uzupełni CCC Sprandi Polkowice i Novo Nordisk oraz dziesięć ekip World Tour. W Dubaju wystartuje również ekipa Bradleya Wigginsa, SkyDive Dubai oraz reprezentacja narodowa Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

“Ciężko pracowaliśmy nad kalendarzem wyścigowym dla naszej grupy. Staraliśmy się, aby jednocześnie rozwijać się i mieć okazję rywalizować w mocnym składzie na wszystkich wyścigach. Zaproszenie na Dubai Tour to pokaz zaufania do naszej drużyny. Jestem pewny, że pojedziemy tam nie tylko przejechać wyścig, ale także walczyć o dobre rezultaty.”

-tłumaczy dyrektor sportowy One Pro Cycling Matt Wilson.

Organizatorem wyścigu jest RCS Sport, które posiada prawa do wielu wyścigów rangi World Tour, a przede wszystkim do Giro d’Italia. Brytyjska grupa podkreślała, że zależy im na starcie w jednym z Grand Tourów w ciągu najbliższych dwóch lat, a otrzymane zaproszenie do Dubaju to krok w odpowiednim kierunku. Dzika karta na przyszłoroczne Giro może się okazać jednak nierealna.

“To nasz pierwszy wyścig organizowany przez RCS i mamy nadzieję, że to będzie początek dobrej znajomości między nami. Nie możemy się doczekać możliwości ścigania się z najlepszymi w Dubaju już w lutym.”

-podsumowuje Wilson.

Pełna lista zespołów na Dubai Tour:

WorldTour: Astana Pro Team, BMC Racing, Dimension Data, Etixx-QuickStep, Lampre-Merida, Movistar Team, Giant-Alpecin, Team Sky, Tinkoff, Trek Factory Racing.

Pro Continental: CCC Sprandi Polkowice, ONE Pro Cycling, and Team Novo Nordisk.

Continental: Skydive Dubai, Team Wiggins.

oraz kadra narodowa Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Źródło: cyclingnews.com