Foto : Pool - watson - LaPresse 21 05 2011 Lienz-Monte Zoncolan sport Giro d'Italia tappa 14 - Lienz - Monte Zoncolan nella foto: Igor Anton Hernandez Photo : Pool - watson - LaPresse 21 05 2011 Lienz-Monte Zoncolan Giro d'Italia stage 14 - Lienz - Monte Zoncolan in the photo: Igor Anton Hernandez

Otrzymanie licencji World Tour przez zespół Dimension Data, zmusił jego włodarzy do podjęcia kolejnych kroków, wzmacniających pozycję zespołu. Tym razem w kolarskim świecie pojawiły się plotki, iż afrykański zespół miałby zasilić Igor Anton.

Do tej pory, ekipa zarejestrowana w RPA podpisała kontrakty z 26 zawodnikami. Niewykluczone jednak, że nie będzie to koniec. Po odejściu Louisa Meintjesa, w zespole z południa brakuje kolarza, który z powodzeniem może powalczyć w wysokich górach. Niewykluczone, że lukę tą wypełni doświadczony Igor Anton.

Sam zawodnik również nie ukrywa, że nadal chciałby startować w World Tourze i odgrywać w zespole ważną rolę.

W Movistarze bardzo na mnie liczyli. Moim zadaniem było pomaganie liderom i nie najlepiej się w tym odnalazłem. Sam liczyłem na to, że moja rola w zespole będzie nieco większa. Co prawda ponownie udało mi się wygrać, ale to mi nie wystarcza. Moje wyniki pokazują, że nadal mam wiele do zaoferowania i stać mnie do kontynuowania kariery na najwyższym poziomie.

Do tej pory drużyna Dimension Data ściągnęła siedmiu mocnych zawodników. Szeregi ekipy zasilili Cameron Meyer, Kanstantin Siutsou, Omar Fraile, Nathan Haas, Bernhard Eisel, Mark Renshaw i Mark Cavendish.

 

fot. cyclingtips.com.au

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments