Były Mistrz Świata U23 w przyszłym sezonie celuje w Tour de France i Igrzyska Olimpijskie, gdzie Kazachstan broni złota Alexandra Vinokurova.

Początek sezonu Alexeya nastąpi dość późno – w Volta ao Algarve, a więc 17-21 lutego. Kolejne wyścigi nie są znane, ale mają one przygotować formę Kazacha na Tour de France. Po przejechaniu Wielkiej Pętli głównym zadaniem stanie się walka o obronę złotego medalu Igrzysk Olimpijskich dla reprezentacji Kazachstanu.

W przyszłym roku są Igrzyska i to oczywiście jest mój cel numer jeden. Wyścigi mam zaplanowane pod walkę o złoto i przygotowania do Tour de France są bardzo ważne. W kolejnych latach chcę się najbardziej skupić na wyścigach klasycznych i tygodniowych etapówkach, takich jak Paryż-Nicea. Najbardziej marzę o dobrych wynikach w ardeńskich Ardeńskich Klasykach i Ronde van Vlaanderen.

Lutsenko w tym roku zaczął pokazywać swój talent – wygrał etap Tour de Suisse i obronił wygraną w Tour of Almaty. Ma dokładnie przygotowany plan treningowy pod Igrzyska, ale menedżer drużyny i posiadacz tytułu Mistrza Olimpijskiego, Alexander Vinokurov, podpowiada mu, by bardziej polegał na intuicji.

Mój trener dał mi plan treningowy, na przykład by jeździć 5 godzin w jakimś dniu. Jeśli będę się czuł zmęczony i nie poczuję wystarczającej siły, to zachowam spokój i zaufam swoim odczuciom. Alexander tak uważa – jeśli ciało mi podpowiada, to powinienem jeździć mniej.

źródło: PEZ Cycling