Pierwsza afrykańska drużyna w najwyższej kategorii zespołów kolarskich!

To historyczny dzień w świecie kolarstwa i samej Afryki. Pierwszy raz Czarny Ląd będzie miał reprezentanta na najwyższym poziomie sportu. Chociaż cała drużyna była pełna nadziei na awans do World Tour, to radość jest większa niż się spodziewano. Świętują kolarze, obsługa, partnerzy i fani na całym świecie. Uśmiech nie schodził z twarzy Douglasa Rydera, dyrektora drużyny.

To niesamowite, jestem bardzo szczęśliwy, że ekipa, partnerzy i kolarze ciężko pracowali, by przezwyciężyć przeciwności losu i wierzyli, że wszystko jest możliwe. Otrzymaliśmy wiadomość podczas zgrupowania w Cape Town i nie mogliśmy się spodziewać lepszej motywacji do pracy.

Zrealizowanie marzeń było możliwe po latach ciężkiej pracy, strategicznym partnerom, niesamowitym kolarzom i wspierającej ekipie. Drużyna jest szczęśliwa, że zapisze się na kartach historii i umieści afrykańskie kolarstwo na najwyższym poziomie. Chce też podziękować za wsparcie swoim partnerom – Dimension Data, Deloitte, Cervelo, Sapinda i Rotor oraz wszystkim, którzy wierzyli w ten projekt. Jako ekipa WorldTour DimensionData wierzy, że będzie w stanie jeszcze lepiej mobilizować ludzi do korzystania z rowerów przez Fundację Qhubeka i kampanię #BicyclesChangeLives (rowery zmieniają życie).

Przy okazji ekipa informuje, że zarejestruje swój oddział w kategorii UCI Continental na sezon 2016. W tej drużynie, która będzie miała siedzibę w Lucca, we Włoszech, pozwoli na rozwój młodym afrykańskim zawodnikom.

informacja prasowa