Kolarze Akademii Copernicus wraz z mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim, mieli okazję zwiedzić siedzibę sponsora swojego klubu i podziękować za dotychczasowe wsparcie.

Odwiedziny miały miejsce we wtorek, 24 listopada. Wycieczka zaczęła się od wizyty w magazynach, gdzie zawodnicy, zawodniczki oraz trenerzy Akademii Copernicus: Tomasz Owsian, Andrzej Kiejnowski i Daniel Okruciński, mieli możliwość poznania zaawansowanej technologii używanej w firmie Action. Ogromne wrażenie zrobiło zinformatyzowanie, obsługa procesów logistycznych i wielkość powierzchni magazynowej.

spotkanie

Następnie zachwyceni goście spotkali się z Piotrem Bielińskim. Prezes Action S.A. rozmawiał z Michałem Kwiatkowskim, Michałem Jackowiakiem, szefem Akademii, trenerami Copernicusa, zawodnikami i zawodniczkami oraz dyrektorem sportowym Verva ActiveJet Piotrem Kosmalą. Pan prezes opowiedział o działaniu firmy, swoich początkach z biznesem (zdradził, że zaczynał od sprzedawania gier na giełdzie), osobistej przygodzie ze sportem. Wyjaśnił jak udało mu się zbudować potężną firmę i jakie musiał podjąć działania.

Duże znaczenie dla Piotra Bielińskiego miał sport. Treningi wykształtowały jego podejście do życia, samodyscyplinę i konsekwencję. Teraz stara się to wykorzystywać w prowadzeniu firmy. Z kolei Piotr Kosmala, dyrektor sportowy Verva ActiveJet, udzielił cennych informacji o grupie utalentowanych kolarzy i zachęcił ich do stawiania sobie ambitnych celów.

przekazanie koszulki

W podziękowaniu za ogromne wsparcie Michał Kwiatkowski przekazał prezesowi Piotrowi Bielińskiemu koszulkę Mistrza Świata.

Dziękuję za kolejny wspólny sezon. Dzięki takim ludziom jak pan Piotr Bieliński, kolarstwo w Polsce może się rozwijać i jest wspierane od najniższych szczebli. To podstawa dla budowania przyszłości naszego sportu w kraju nad Wisłą. – cieszył się Mistrz Świata z Ponferrady.

Kolejnym punktem było spotkanie Michała z pracownikami firmy Action. Mistrz Świata zadbał o luźną atmosferę i spokojnie rozmawiał z ucieszonymi fanami, by na koniec rozdać kilka autografów. W międzyczasie na zawodników Akademii Copernicus czekała niespodzianka. Zostali poprowadzeni przez proces budowy gier i mieli możliwość obejrzenia nowych gier strategicznych zaprojektowanych i stworzonych przez pracowników spółki Gram.pl, która jest częścią Action SA. Młodzi kolarze wzięli udział w konkursie, dzięki któremu mieli możliwość przetestowania gier.

testy gier

Po zakończeniu pełnej wrażeń podróży firma Action przekazała adeptom sztuki kolarskiej upominki. Szczęśliwi kolarze przekonali się, że podróże kształcą!