Mimo, iż w kalendarzu mamy już listopad, niektóre zespoły nadal rozmawiają z zawodnikami. W poniedziałkowy poranek świat obeszła informacja, iż kontrakty z zespołem Orica – Greenedge przedłużyli Mitchell Docker i Damien Howson.

Obaj zawodnicy, przez kilka ostatnich lat, byli ważnymi ogniwami australijskiego zespołu. Radości z zatrzymania dwójki kolarzy z Antypodów nie krył dyrektor sportowy drużyny Matt White.

Mitchell zawsze był dobrym pomocnikiem dla naszych sprinterów i specjalistów od wyścigów jednodniowych. Teraz na jego barkach spoczywać będzie jeszcze większa odpowiedzialność. Być może przez kolejne dwa lata stanie się prawdziwym mężem stanu naszej ekipy. Mamy w swoim zespole młodych kolarzy takich jak Caleb Ewan, który swoją doskonałą postawę we Vuelcie w dużej mierze zawdzięcza Mitchowi.

Damien, który w tym roku skończył dopiero 23 lata, przez pierwsze dwa lata w zawodowym peletonie zanotował prawidłowy rozwój. Podczas ostatniego w tym roku wielkiego touru udowodnił nam, że w pełni wszedł już na World Tourowy poziom, czym przekonał nas do tego, że warto przedłużyć z nim umowę.

Warto dodać, iż Docker jest pewny swojego miejsca w drużynie Orici do 2017 roku. Howson natomiast może spać spokojnie zaledwie do końca przyszłego sezonu.

 

fot. greenedgecycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments