Neeltje Jans - Zeeland - Netherlands - wielrennen - cycling - radsport - cyclisme - Dumoulin Tom (Team Giant - Alpecin) pictured during le Tour de France 2015 - stage 2 - from Utrecht to Neeltje Jans (Zeeland) -166 KM - on sunday 05-07-2015 - photo Dion Kerckhoffs//Davy Rietbergen/Cor Vos © 2015

Przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie przykuwają uwagę wielu największych nazwisk w peletonie. Kolejnym kolarzem zdecydowanym na start w Rio jest Tom Dumoulin.

Tom Dumoulin jest z pewnością jednym z największych objawień niedawno zakończonego sezonu. Holender zrobił ogromne wrażenie na kibicach i specjalistach podczas hiszpańskiej Vuelty, kiedy to stracił koszulkę lidera dzień przed zakończeniem wyścigu.

Co roku wszyscy mówią, że mam za sobą doskonały sezon i podobnie jest tym razem. Pokazuje to, że nadal robię ogromne postępy. Ciężko na to pracowałem i bardzo się z tego cieszę. – powiedział sam zawodnik.

Jeden z liderów zespołu Giant – Alpecin określił również swoje cele na przyszły sezon.

Marzy mi się walka o zwycięstwa w klasyfikacji generalnej wielkich tourów. Nie będzie to jednak przyszły sezon, bowiem skupiam się przede wszystkim na dobrym wyniku w Rio. Być może jest możliwe wygrać zarówno Tour jak i Igrzyska, lecz do tej pory nie wpadłem na to jak to zrobić. W związku z tym, zdecydowałem się postawić na start w Brazylii. Mam nadzieję, że zespół nadal będzie mnie wspierał. Wierzę, że razem znajdziemy dla mnie odpowiednią drogę.

Niestety nie zostały ujawnione pozostałe plany 24-latka.

 

fot. teamgiantalpecin.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments