Lloyd Mondory jest pierwszym kolarzem, który był sądzony według nowych zasad antydopingowych. Kolarza Ag2r przyłapano na EPO.

Francuz został przyłapany w okresie poza startami – 17 lutego tego roku, a badanie na obecność EPO pokazało wynik pozytywny.

Decyzja została podjęta przez Trybunał Antydopingowy UCI w oparciu o nowe zasady, które weszły w życie w styczniu tego roku. To pierwszy przypadek kiedy sprawa dotycząca nielegalnego dopingu została rozstrzygnięta przez Trybunał, a nie jak dotąd przez narodowe związki.

33 – letni Mondory ścigał się przez całą karierę w grupie Ag2r. Rozczarowania swoim podopiecznym nie kryje dyrektor sportowy francuskiej ekipy Vincent Lavenu.

„Zostaliśmy zdradzeni. To trzeci Francuz w ciągu ostatnich trzech lat, który po prostu zachował się jak idiota. To przybijająca mieszanka wstydu, zdrady i zniechęcenia. To wszystko teraz nadszarpnie reputację naszej drużyny i naszych zawodników. To nie w porządku jeśli weźmiemy pod uwagę nasze dokonania.”

-podsumował Lavenu.

Źródło: cyclingnews

Foto: twitter Lloyd Mondory

Poprzedni artykułGeraint Thomas wierzy w zwycięstwo w Tour de France
Następny artykułTour de Provence otrzymał kategorię UCI
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments