AG2R La Mondiale

Samuel Dumoulin w sobotę wieczorem na welodromie w Saint-Quentin-en-Yvelines został oficjalnie pożegnany jako profesjonalny kolarz. Teraz przygotowuje się do nowej roli, jaką będzie stanowisko dyrektora sportowego w drużynie drugiej dywizji B&B Hotels-Vital Concept.

– Jérôme [Pineau – dyrektor sportowy w drużynie B&B Hotels-Vital Concept – przyp. M.W.] i ja jeździliśmy razem przez całą moją karierę. Oni naprawdę chcieli, żebym dołączył do drużyny, ponieważ są zainteresowani tym, co mam do zaoferowania – jest to moje pragnienie odnoszenia zwycięstw. Byli także kolarze, którzy chcieli, aby został dyrektorem sportowym, co sprawia mi szczególną przyjemność

– powiedział Samuel Dumoulin ledauphine.com.

39-letni Francuz został zawodowym kolarzem w 2002 roku w barwach drużyny Jean Delatour. W 2004 roku przeniósł się do Cofidisu, w barwach którego to zespołu osiągnął jeden z najbardziej prestiżowych, jeśli nie najbardziej prestiżowy, sukces w karierze. Po całodniowej ucieczce wygrał liczący ponad 200 kilometrów etap Tour de France z Saint Malo do Nantes. Ponadto Sam Dumoulin ma w swoim dorobku także etapowe zwycięstwa w Volta a Catalunya i Critérium du Dauphiné, a także „generalki” w Paris-Corrèze i Etoile des Bessèges.

W ostatnich latach Dumoulin nieco przygasł, jeśli idzie o wyniki, ale nieustannie posiadał estymę wiarygodnego kolegi z drużyny oraz wartościowego pomocnika. Przez całą karierę był wierny francuskim drużynom i także posadę dyrektora sportowego obejmie w zespole z kraju nad Sekwaną.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments