21 letni Felix Großschartner został dziś nowym zawodnikiem najlepszej polskiej drużyny w Peletonie. Młody Austriak związał się z pomarańczowymi dwuletnim kontraktem.

Radości z zakontraktowania Großschartnera nie krył Piotr Wadecki:

Felix to młody kolarz, który ma predyspozycje do jazdy po górach. Chcemy pomóc mu w dalszym rozwoju i wierzymy, że stać go w przyszłości na bardzo dobre wyniki. Jeśli popracuje nad swoją jazdą indywidualną to może sporo osiągnąć w wyścigach etapowych. W tym roku mogliśmy kilkakrotnie obserwować go podczas rywalizacji, gdyż jego kalendarz startów często pokrywał się z naszym. Brał udział m.in. w Tour of Austria, Tour of Croatia, Coppi e Bartali, czy też w imprezach dla młodzieżowców. Mogliśmy zatem z bliska zobaczyć jego jazdę i lepiej go poznać.

Sam młodzieniec przyznaje, że jazda dla CCC jest kolejnym krokiem w jego karierze. Jego celem jest oczywiście dalszy rozwój.

Najlepiej czuję w terenie górzystym, na podjazdach 4-7 kilometrowych i lubię wyścigi etapowe. Miałem kilka ofert z innych ekip, ale zdecydowałem się na CCC Sprandi Polkowice. Drużyna ta bardzo szybko się rozwija, ma bogaty kalendarz startów i stwarza swoim młodym kolarzom bardzo dobre warunki.Moim celem jest dalszy rozwój i osiągnięcie poziomu zawodników z grup o statusie Professional i WorldTour. W ekipie CCC Sprandi Polkowice chciałbym bardzo dobrze wywiązywać się z funkcji pomocnika, a także wykorzystywać okazję, jeśli będę miał możliwość pojechania na własne konto.

Warto zauważyć, że Großschartner odniósł wiele sukcesów w kategorii młodzieżowej, m.in. wygrał prestiżowy wyścig Trofeo PIVA.

 

źródło: cccsport.eu
foto: radstars.at