Żona Frankie Andreu, byłego pomocnika Lance’a Armstronga w US Postal była jedną z osób która całą dopingową aferę znała dość dobrze.

Betsy Andreu była także w szpitalnym pokoju w 1996 roku, gdzie, jak twierdzi, widziała jak lekarze podają Teksańczykowi środki dopingujące. Lance temu stanowczo zaprzeczał, a od tego momentu relacje pomiędzy rodzinami uległy znacznemu pogorszeniu.

Betsy Andreu wypowiedziała się także na temat Bena Fostera i jego roli w filmie „The Program”. Początkowo nie podobało jej się m. in. to, że aktor brał środki dopingujące, ale koniec końców uznała, że Foster wykonał olbrzymią pracę, aby jak najlepiej odegrać postać Armstronga.

Martwiłam się, bo Foster nie ma teksańskiego akcentu jak Lance, ale zrobił to świetnie. Jest scena, w której Foster wybucha, jak został rozwikłany (jako Lance) i mówi o mnie i Emmie O’Reilly, a potem jeszcze dwie, które prawdziwie pokazały brak wiary i motywacji, kiedy wiedzieliśmy, że oskarżenia mówią prawdę, a Lance brnął dalej w kłamstwo.

Widzimy Davida Walsha czytającego odwołanie i przeprosiny, które miały być wydrukowane w Sunday Times i Boba Hammana muszącego zapłacić Lance’owi miliony dolarów, które Lance po prostu mu ukradł. Sposób, w jaki te sceny są przedstawione i opisane daje wydźwięk 'kurczę, ten gość to kryminalista, któremu ciągle się udawało i świat go kochał nie wierząc w prawdę’. I myślę, że to wspaniale.

Andreu zauważa, że film skupia się na historii z jednej strony, skupiając się na walce dziennikarza Davida Walsha, który chce zdemaskować Armstronga jeszcze kiedy wszystko trwało. Podobało jej się, że pokazano, że prawda w końcu pokonała władzę i pieniądze.

Na koniec, po publicznym upokorzeniu i próbie zniszczenia mojej reputacji, wyrzucenia z życia publicznego mnie i Frankie, prawda wygrywa i to wspaniała sprawa. Mam nadzieję, że to pokaże innym, którzy zmagają się z tego typu sytuacjami, że prawda zawsze jest ważna.

Betsy Andreu została też zapytana o aktualne stosunki z Armstrongiem. Stwierdziła, że próbowała pogodzić się z Teksańczykiem, ale on wciąż kłamie i manipuluje.

On wciąż kłamie. Nigdy nie przestanie przekonywać do swojej wersji – ma ku temu setki milionów powodów. Lance pływa w szambie, które sam stworzył. Kiedyś nastąpi zwrot i wyrzuty sumienia, a wtedy powiem „szkoda mi tego gościa”. Aktualnie daleko mi do tego.

„Strategia mistrza” będzie miała polską premierę 30 października. Naszosie.pl jest partnerem medialnym filmu i dla szczęśliwych czytelników odbędzie się przedpremierowy pokaz 28 października.

źródło: cyclingnews

 

Poprzedni artykułPolak na podium Giro d’Italia?
Następny artykułOleg Tinkov: Bjarne Riis nie ma pieniędzy na kupno mojej grupy
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments