Tom Boonen (Etixx – Quick Step) po finiszu z peletonu wygrał 10. edycję Sparkassen Münsterland Giro.

Niespełna 180 kilometrów z Ibbenbüren do Münster mieli dziś do pokonania kolarze walczący o prymat w niemieckim klasyku. Profil trasy zdecydowanie preferował sprinterów.

We wczesną ucieczkę zabrała się trójka: Florian Nowak (Team Stuttgart), Mike Terpstra (Team Roompot Oranje Peloton) i Robert Kessler (LKT Team Brandenburg). Po kilkudziesięciu kilometrach dołączyła do nich dwójka: Daniel Westmattelmann (Team Kuota-Lotto) i Fabian Schormair (Team Heizomat).

Ekipy Etixx i Giant były nastawione na końcowy sprint i skasowały ucieczkę na 12 kilometrów przed metą. Po kilku spokojnych chwilach w peletonie na samotny atak zdecydował się nikt inny, jak Tony Martin (Etixx – Quick Step), jednak jego akcja nie przyniosła spodziewanych rezultatów.

Finiszowy sprint najlepiej rozegrał Tom Boonen (Etixx – Quick Step), który po raz czwarty w tym sezonie uniósł ręce w geście triumfu. Drugi był Roy Jans (Wanty – Groupe Gobert), a trzeci Nikias Arndt (Team Giant – Alpecin).

10. miejsce wywalczył Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice), a najlepszym z Polaków był 25. Jakub Kaczmarek.

Pełne wyniki:

1 Tom BOONEN BEL EQS 04:10:23
2 Roy JANS BEL WGG 0
3 Nikias ARNDT GER TGA 0
4 André LOOIJ NED ROP 0
5 Marcel SIEBERG GER LTS 0
6 Boris VALLEE BEL LTS 0
7 Sep VANMARCKE BEL TLJ 0
8 Pascal ACKERMANN GER RNR 0
9 Amaury CAPIOT BEL TSV 0
10 Christian DELLE STELLE ITA CCC 0
11 Sam BENNETT IRL BOA 0
12 Sascha STARKER GER THF 0
13 Dennis VANENDERT BEL LTS 0
14 Julien VERMOTE BEL EQS 3
15 Joshua HUPPERTZ GER TKG 3
16 Ramon SINKELDAM NED TGA 3
17 Wesley KREDER NED ROP 3
18 Manuel PORZNER GER STG 6
19 Johannes WEBER GER SGT 6
20 Tim KERKHOF NED ROP 6
21 Etienne VAN EMPEL NED ROP 6
22 Charles PLANET FRA TNN 6
23 Yves LAMPAERT BEL EQS 6
24 Frederique ROBERT BEL WGG 6
25 Jakub KACZMAREK POL CCC 6
26 David LOZANO RIBA ESP TNN 6
27 Josef CERNY CZE CCC 6
28 Michael SCHWARZMANN GER BOA 6
29 Gijs VAN HOECKE BEL TSV 6
30 John MANDRYSCH GER TBJ 13
31 Leon BERGER GER LKT 13
32 Greg HENDERSON NZL LTS 16
33 Shane ARCHBOLD NZL BOA 16
34 Felix INTRA GER RNR 16
35 Arnold FIEK GER SGT 16
36 Kevin CALLEBAUT BEL WGG 16
37 Mike EGGER GER TBJ 16
38 Till DROBISCH NAM SGT 16
39 Lars BECKER GER STG 16
40 Frederik FRISON BEL LTS 16
41 Laurin WINTER GER THF 16
42 Georg LOEF GER SGT 16
43 Andrea PERON ITA TNN 16
44 Dries VAN GESTEL BEL LTS 16
45 Christoph PFINGSTEN GER BOA 16
46 Jan TSCHERNOSTER GER RNR 16
47 Nikodemus HOLLER GER BAI 16
48 Gianni MEERSMAN BEL EQS 16
49 Lander SEYNAEVE BEL WGG 16
50 Tony MARTIN GER EQS 16
51 Tobias KNAUP GER TKG 16
52 Maarten TJALLINGII NED TLJ 16
53 Dario RAPPS GER TKG 16
54 Carl SOBALLA GER LKT 16
55 Stijn STEELS BEL TSV 21
56 Nikolas MAES BEL EQS 23
57 Jonas TENBROCK GER STG 25
58 Sven REUTTER GER STG 25
59 Moritz BACKOFEN GER STG 25
60 Martijn VERSCHOOR NED TNN 25
61 Scott THWAITES GBR BOA 33
62 Paul MARTENS GER TLJ 33
63 Jos VAN EMDEN NED TLJ 33
64 Daniel SCHORN AUT BOA 33
65 Kasper ASGREEN DEN TBJ 33
66 Javier MEGIAS LEAL ESP TNN 34
67 Thomas LEEZER NED TLJ 34
68 Robert RETSCHKE GER TKG 34
69 Kenny DE KETELE BEL TSV 34
70 Koen DE KORT NED TGA 34
71 Jan GHYSELINCK BEL WGG 34
72 Maarten DE JONGE NED BAI 45
73 Julian SCHULZE GER SGT 01:03:00
74 Philipp ZWINGENBERGER GER THF 01:34:00
75 Andreas SCHILLINGER GER BOA 01:34:00
76 Benjamim EDMÜLLER GER THF 01:34:00
77 Sjoerd VAN GINNEKEN NED ROP 01:34:00
78 Mike TERPSTRA NED ROP 01:34:00
79 Thomas KOEP GER STG 01:49:00
80 Moreno DE PAUW BEL TSV 02:07:00
81 Albert TIMMER NED TGA 02:33:00
82 Bartlomiej MATYSIAK POL CCC 02:33:00
83 Michel KREDER NED ROP 02:37:00
84 Daniel WESTMATTELMANN GER TKG 02:59:00
85 Fabian SCHORMAIR GER THF 02:59:00
86 Nicolas LEFRANCOIS FRA TNN 02:59:00
87 Aaron KRAUSS GER THF 02:59:00
88 Timo SCHÄFER GER BAI 02:59:00
89 Robert KESSLER GER LKT 02:59:00
90 Zakkari DEMPSTER AUS BOA 02:59:00
91 Franz SCHIEWER GER LKT 03:10:00
92 Max WÖRNER GER TBJ 04:25:00
93 Marcel MEISEN GER TKG 04:27:00
94 Max WALSCHEID GER TKG 04:27:00
95 Richard WEINZHEIMER GER TKG 04:27:00
96 Brian BULGAC NED TLJ 04:27:00
97 Cheng JI CHN TGA 04:27:00
98 Jonas Marc LEEFMANN GER BAI 04:40:00
99 Richard LAIZER TAN BAI 04:40:00
100 Carter JONES USA TGA 04:40:00
101 Joshua STRITZINGER GER RNR 04:40:00
102 Silvio HERKLOTZ GER STG 04:40:00
103 Simon STROBEL GER TNN 04:40:00
104 Iljo KEISSE BEL EQS 04:43:00
105 Christian KOCH GER LKT 07:04:00
106 Jef VAN MEIRHAEGHE BEL TSV 07:04:00
107 Louis LEINAU GER RNR 07:04:00
108 Aaron GROSSER GER STG 11:43:00
109 Florian NOWAK GER SGT 12:52:00
DNF Kenneth VAN ROOY BEL LTS
DNF Marcel KITTEL GER TGA
DNF Guillaume VAN KEIRSBULCK BEL EQS
DNF James VANLANDSCHOOT BEL WGG
DNF Kamil MALECKI POL CCC
DNF Ruud CREMERS NED TNN
DNF Marco MATHIS GER RNR
DNF Mario VOGT GER RNR
DNF Moritz FUßNEGGER GER TBJ
DNF Linus GERDEMANN GER GER
DNF Fabian WEGMANN GER GER
DNF Jan BROCKHOFF GER GER
DNF Marcel FISCHER GER GER

Foto:Etixx – Quick-Step/Tim De Waele