Zawodnik Topsport Vlaanderen okazał się najszybszy na przedostatnim odcinku francusko-belgijskiego wyścigu. Liderem pozostał Alexis Gougeard (AG2R).

W sobotę kolarze mieli do pokonania 173km z Blankenberge do Nieuwpoort. Brakowało większych podjazdów, niektóre odcinki prowadziły nawet w dwumetrowej depresji.

Profil

Peleton od początku był bardzo rozciągnięty, ale dzięki mocnej jeździe główna grupa nie pozwalała na ucieczki. W pierwszej godzinie kolarze pokonali aż 51km. Atak udał się dopiero po ponad 80km jazdy. Czołówkę stworzyli Matthieu Ladagnous (FDJ), Jesper Asselman (Roompot Oranje), Kenneth Van Bilsen (Cofidis), Christophe Premont (Verandas Willems) oraz Olivier Chevalier (Wallonie-Bruxelles). Ich przewaga najwyżej wyniosła jedynie 1’50”.

Około 45km przed metą do ucieczki przeskoczyło trzech kolejnych śmiałków – Gaetan Bille (Verandas Willems), Dennis Coenen (Vastgoedservice) oraz Alphonse Vermote (Vastgoedservice). Przewaga siódemki utrzymywała się jednak w okolicach 30 sekund. W peletonie mocno pracowała ekipa MTN-Qhubeka.

Na 13km przed metą peleton złapał szóstkę, a samotnie na czele pozostał Kenneth Van Bilsen (Cofidis), jednak również zawodnika francuskiej drużyny niedługo złapano. Kolejny raz o wygraną walczyli sprinterzy. Najszybszy był Edward Theuns (Topsport Vlaanderen), który wyprzedził dwóch zawodników Cofidisu – Michaela Van Staeyena i Louisa Verhelsta.

Liderem pozostał Alexis Gougeard (AG2R).

Pełne wyniki:

1 Edward THEUNS BEL TSV 3:44:28
2 Michael VAN STAEYEN BEL COF +0
3 Louis VERHELST BEL COF +0
4 Tom VAN ASBROECK BEL TLJ +0
5 Raymond KREDER NED ROP +0
6 Sondre HOLST ENGER NOR IAM +0
7 Jurgen ROELANDTS BEL LTS +0
8 Rudiger SELIG GER KAT +0
9 Jens DEBUSSCHERE BEL LTS +0
10 Roy CURVERS NED TGA +0
11 Alexander KRIEGER GER LDT +0
12 Daniel MCLAY GBR BSE +0
13 Gerry DRUYTS BEL VGS +0
14 Nikolay TRUSOV RUS TCS +0
15 Timothy DUPONT BEL RLM +0
16 Danilo NAPOLITANO ITA WGG +0
17 Jakub MARECZKO ITA STH +0
18 Dries DE BONDT BEL WIL +0
19 Bert VAN LERBERGHE BEL TSV +0
20 Eugert ZHUPA ALB STH +0
21 Floris GERTS NED BMC +0
22 Justin JULES FRA VER +0
23 Mike TEUNISSEN NED TLJ +0
24 Jonas VANGENECHTEN BEL IAM +0
25 Reto HOLLENSTEIN SUI IAM +0
26 Kevin ISTA BEL WBC +0
27 Olivier PARDINI BEL WIL +0
28 Alexis GOUGEARD FRA ALM +0
29 Pieter JACOBS BEL TSV +0
30 Johan LE BON FRA FDJ +0
31 Florian SENECHAL FRA COF +0
32 Marc SARREAU FRA FDJ +0
33 Timothy STEVENS BEL VGS +0
34 Viktor MANAKOV RUS LDT +0
35 Felix POUILLY FRA RLM +0
36 Matthieu LADAGNOUS FRA FDJ +0
37 Heinrich HAUSSLER AUS IAM +0
38 Tom BOHLI SUI BMC +0
39 Martijn KEIZER NED TLJ +0
40 Tosh VAN DER SANDE BEL LTS +0
41 Sébastien TURGOT FRA ALM +0
42 Jean-Marc BIDEAU FRA BSE +0
43 Tom DERNIES BEL WBC +0
44 Theo BOS NED MTN +0
45 Christophe LABORIE FRA BSE +0
46 Liam BERTAZZO ITA STH +0
47 Edwig CAMMAERTS BEL VER +0
48 Anton VOROBYEV RUS KAT +0
49 Matthieu BOULO FRA BSE +0
50 Maurits LAMMERTINK NED ROP +0
51 Twan CASTELIJNS NED TLJ +0
52 Jonas AHLSTRAND SWE COF +0
53 Jan DIETEREN GER LDT +0
54 Matthias BRANDLE AUT IAM +0
55 Pim LIGTHART NED LTS +0
56 Emiel WASTYN BEL WIL +0
57 Dries DEVENYNS BEL IAM +0
58 Brian VAN GOETHEM NED ROP +0
59 Marco KÖNIG GER LDT +0
60 Pavel BRUTT RUS TCS +0
61 Ivar SLIK NED ROP +0
62 Gaëtan PONS BEL WBC +0
63 Berden DE VRIES NED ROP +0
64 Sean DE BIE BEL LTS +0
65 Maxime CAM FRA BSE +0
66 Olivier CHEVALIER BEL WBC +0
67 Kristian haugaard JENSEN DEN LDT +0
68 Jérôme BAUGNIES BEL WGG +0
69 Rob RUIJGH NED VGS +0
70 Fredrik LUDVIGSSON SWE TGA +0
71 Arnaud GERARD FRA BSE +0
72 Florian VACHON FRA BSE +0
73 Michael SCHÄR SUI BMC +0
74 Manuele BOARO ITA TCS +0
75 Mirko TEDESCHI ITA STH +0
76 Arthur VAN OVERBERGHE BEL TSV +0
77 Thomas WERTZ BEL WBC +0
78 Marcus BURGHARDT GER BMC +0
79 Huub DUYN NED ROP +0
80 Florent PEREIRA FRA ALM +0
81 Gorik GARDEYN BEL VER +0
82 Maxime VANTOMME BEL RLM +0
83 Maxim BELKOV RUS KAT +0
84 Antoine WARNIER BEL WBC +0
85 Rudy KOWALSKI FRA RLM +0
86 Serge PAUWELS BEL MTN +0
87 Gert JOEAAR EST COF +0
88 Dennis COENEN BEL VGS +0
89 Jelle WALLAYS BEL TSV +0
90 Gaetan BILLE BEL WIL +0
91 Nils POLITT GER KAT +0
92 Tom DEVRIENDT BEL WGG +0
93 Ludwig DE WINTER BEL WBC +0
94 Simone ANTONINI ITA WGG +0
95 Jelle GODERIS BEL VER +0
96 Adrien PETIT FRA COF +0
97 Pieter VANSPEYBROUCK BEL TSV +0
98 Kilian FRANKINY SUI BMC +0
99 Christophe PREMONT BEL WIL +0
100 Stig BROECKX BEL LTS +0
101 Laurent VAN DEN BAK BEL LDT +0
102 Robin STENUIT BEL WGG +0
103 Giuseppe FONZI ITA STH +0
104 Tom STAMSNIJDER NED TGA +0
105 Niels DE ROOZE BEL VER +0
106 Dimitri CLAEYS BEL WIL +0
107 Kevin VAN MELSEN BEL WGG +0
108 Sander HELVEN BEL TSV +0
109 Antoine LELEU BEL VER +0
110 Kenneth VAN BILSEN BEL COF +0
111 Maarten WYNANTS BEL TLJ +0
112 Michael GOGL AUT TCS +17
113 Dieter BOUVRY BEL RLM +17
114 Michael MORKOV DEN TCS +21
115 Gediminas BAGDONAS LTU ALM +21
116 Alphonse VERMOTE BEL VGS +21
117 Lorenzo MANZIN FRA FDJ +30
118 Moreno HOFLAND NED TLJ +39
119 Reinier HONIG NED ROP +45
120 Murilo Antonio FISCHER BRA FDJ +1:09
121 Sander CORDEEL BEL VGS +1:10
122 Joeri CALLEEUW BEL WIL +1:10
123 Jay Robert THOMSON RSA MTN +1:10
124 Stef VAN ZUMMEREN BEL WIL +1:10
125 Tim DE TROYER BEL WGG +1:10
126 Alexander GEUENS BEL VGS +1:10
127 Andreas STAUFF GER MTN +1:10
128 Björn LEUKEMANS BEL WGG +1:25
129 Nico DENZ GER ALM +2:07
130 Maxime DANIEL FRA ALM +2:07
131 Andrea DAL COL ITA STH +2:25
132 Matteo TOSATTO ITA TCS +2:25
133 Nick DOUGALL RSA MTN +2:25
134 Caleb FAIRLY USA TGA +2:25
135 Thierry HUPOND FRA TGA +2:25
136 Dmitrii KOZONCHUK RUS KAT +2:25
137 Franck BONNAMOUR FRA BSE +2:25
138 Patrick GRETSCH GER ALM +3:02
139 Jesper ASSELMAN NED ROP +3:20
140 Thomas DE GENDT BEL LTS +3:20
141 MARC FOURNIER FRA FDJ +3:20
142 Patrick OLESEN DEN LDT +3:20
143 Gregory HABEAUX BEL WBC +3:20
144 Jayde JULIUS RSA MTN +3:31
145 Kenny DE HAES BEL LTS +3:31
146 Julien ANTOMARCHI FRA RLM +6:07
147 Romain PILLON FRA RLM +6:07
148 Simon PELLAUD SUI IAM +6:07
149 Martial ROMAN FRA VER +10:24
150 Massimo MORABITO LUX LDT +10:24
151 Jordi VAN DINGENEN BEL VGS +10:24
152 Julien VAN DEN BRANDE BEL VER +10:24
DNF Olivier LE GAC FRA FDJ
DNS Antwan TOLHOEK NED TCS
DNS Rick ZABEL GER BMC

 

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

Rank Name Nation Team Time
1 Alexis GOUGEARD FRA ALM 12:09:04
2 Martijn KEIZER NED TLJ +3
3 Jurgen ROELANDTS BEL LTS +11
4 Matthias BRANDLE AUT IAM +12
5 Dries DEVENYNS BEL IAM +15
6 Reto HOLLENSTEIN SUI IAM +17
7 Olivier PARDINI BEL WIL +17
8 Johan LE BON FRA FDJ +18
9 Tom BOHLI SUI BMC +19
10 Anton VOROBYEV RUS KAT +21
11 Jens DEBUSSCHERE BEL LTS +23
12 Manuele BOARO ITA TCS +23
13 Sean DE BIE BEL LTS +25
14 Matthieu LADAGNOUS FRA FDJ +26
15 Tom VAN ASBROECK BEL TLJ +29
16 Heinrich HAUSSLER AUS IAM +29
17 Viktor MANAKOV RUS LDT +30
18 Gaetan BILLE BEL WIL +32
19 Mike TEUNISSEN NED TLJ +38
20 Daniel MCLAY GBR BSE +39
21 Twan CASTELIJNS NED TLJ +39
22 Olivier CHEVALIER BEL WBC +40
23 Dimitri CLAEYS BEL WIL +40
24 Nils POLITT GER KAT +41
25 Berden DE VRIES NED ROP +41
26 Rudy KOWALSKI FRA RLM +42
27 Kevin ISTA BEL WBC +43
28 Gert JOEAAR EST COF +45
29 Sondre HOLST ENGER NOR IAM +47
30 Jelle WALLAYS BEL TSV +47
31 Maarten WYNANTS BEL TLJ +48
32 Fredrik LUDVIGSSON SWE TGA +48
33 Pim LIGTHART NED LTS +50
34 Kristian haugaard JENSEN DEN LDT +52
35 Maurits LAMMERTINK NED ROP +52
36 Sander HELVEN BEL TSV +53
37 Brian VAN GOETHEM NED ROP +53
38 Maxime VANTOMME BEL RLM +54
39 Jan DIETEREN GER LDT +55
40 Huub DUYN NED ROP +55
41 Nikolay TRUSOV RUS TCS +56
42 Alexander KRIEGER GER LDT +56
43 Arnaud GERARD FRA BSE +56
44 Pieter JACOBS BEL TSV +59
45 Florian SENECHAL FRA COF +1:00
46 Jérôme BAUGNIES BEL WGG +1:00
47 Bert VAN LERBERGHE BEL TSV +1:00
48 Liam BERTAZZO ITA STH +1:01
49 Matthieu BOULO FRA BSE +1:01
50 Giuseppe FONZI ITA STH +1:01
51 Laurent VAN DEN BAK BEL LDT +1:03
52 Tosh VAN DER SANDE BEL LTS +1:03
53 Arthur VAN OVERBERGHE BEL TSV +1:03
54 Floris GERTS NED BMC +1:06
55 Rob RUIJGH NED VGS +1:06
56 Marc SARREAU FRA FDJ +1:10
57 Mirko TEDESCHI ITA STH +1:10
58 Jean-Marc BIDEAU FRA BSE +1:11
59 Kevin VAN MELSEN BEL WGG +1:12
60 Edward THEUNS BEL TSV +1:13
61 Florian VACHON FRA BSE +1:13
62 Antoine WARNIER BEL WBC +1:13
63 Michael SCHÄR SUI BMC +1:15
64 Timothy DUPONT BEL RLM +1:16
65 Roy CURVERS NED TGA +1:17
66 Robin STENUIT BEL WGG +1:17
67 Kenneth VAN BILSEN BEL COF +1:18
68 Tom DERNIES BEL WBC +1:18
69 Gaëtan PONS BEL WBC +1:19
70 Niels DE ROOZE BEL VER +1:20
71 Gerry DRUYTS BEL VGS +1:20
72 Thomas WERTZ BEL WBC +1:21
73 Dennis COENEN BEL VGS +1:22
74 Jonas VANGENECHTEN BEL IAM +1:24
75 Alphonse VERMOTE BEL VGS +1:29
76 Ludwig DE WINTER BEL WBC +1:31
77 Sébastien TURGOT FRA ALM +1:36
78 Rudiger SELIG GER KAT +1:39
79 Danilo NAPOLITANO ITA WGG +1:39
80 Dries DE BONDT BEL WIL +1:41
81 Raymond KREDER NED ROP +1:44
82 Marco KÖNIG GER LDT +1:49
83 Marcus BURGHARDT GER BMC +1:49
84 Gorik GARDEYN BEL VER +1:50
85 Jonas AHLSTRAND SWE COF +1:51
86 Dieter BOUVRY BEL RLM +1:54
87 Jakub MARECZKO ITA STH +1:59
88 Eugert ZHUPA ALB STH +2:00
89 Pieter VANSPEYBROUCK BEL TSV +2:06
90 Felix POUILLY FRA RLM +2:08
91 Michael VAN STAEYEN BEL COF +2:08
92 Serge PAUWELS BEL MTN +2:15
93 Maxim BELKOV RUS KAT +2:20
94 Tom STAMSNIJDER NED TGA +2:21
95 Louis VERHELST BEL COF +2:22
96 Justin JULES FRA VER +2:26
97 Jay Robert THOMSON RSA MTN +2:29
98 Stef VAN ZUMMEREN BEL WIL +2:32
99 Björn LEUKEMANS BEL WGG +2:36
100 Christophe PREMONT BEL WIL +2:43
101 Joeri CALLEEUW BEL WIL +2:58
102 Emiel WASTYN BEL WIL +3:01
103 Lorenzo MANZIN FRA FDJ +3:03
104 Tom DEVRIENDT BEL WGG +3:14
105 Murilo Antonio FISCHER BRA FDJ +3:23
106 Matteo TOSATTO ITA TCS +3:35
107 Nick DOUGALL RSA MTN +3:35
108 Franck BONNAMOUR FRA BSE +3:44
109 Christophe LABORIE FRA BSE +3:57
110 Michael MORKOV DEN TCS +4:13
111 Ivar SLIK NED ROP +4:30
112 Sander CORDEEL BEL VGS +4:31
113 Adrien PETIT FRA COF +4:33
114 Tim DE TROYER BEL WGG +4:36
115 Jesper ASSELMAN NED ROP +5:04
116 Reinier HONIG NED ROP +5:05
117 Pavel BRUTT RUS TCS +5:51
118 Simone ANTONINI ITA WGG +6:14
119 Kilian FRANKINY SUI BMC +6:15
120 Theo BOS NED MTN +6:31
121 Kenny DE HAES BEL LTS +7:24
122 Edwig CAMMAERTS BEL VER +7:34
123 Michael GOGL AUT TCS +7:38
124 Timothy STEVENS BEL VGS +7:44
125 Maxime DANIEL FRA ALM +8:39
126 Florent PEREIRA FRA ALM +8:56
127 Jelle GODERIS BEL VER +9:30
128 Dmitrii KOZONCHUK RUS KAT +9:35
129 Stig BROECKX BEL LTS +9:49
130 Gregory HABEAUX BEL WBC +9:57
131 Moreno HOFLAND NED TLJ +10:10
132 Jayde JULIUS RSA MTN +10:27
133 Alexander GEUENS BEL VGS +10:51
134 Andreas STAUFF GER MTN +11:15
135 Maxime CAM FRA BSE +11:30
136 Patrick GRETSCH GER ALM +11:33
137 Gediminas BAGDONAS LTU ALM +11:34
138 Andrea DAL COL ITA STH +11:42
139 Antoine LELEU BEL VER +12:10
140 Thomas DE GENDT BEL LTS +14:24
141 Julien ANTOMARCHI FRA RLM +14:39
142 Simon PELLAUD SUI IAM +15:00
143 Patrick OLESEN DEN LDT +15:05
144 Romain PILLON FRA RLM +15:43
145 Nico DENZ GER ALM +16:43
146 MARC FOURNIER FRA FDJ +17:04
147 Thierry HUPOND FRA TGA +18:56
148 Julien VAN DEN BRANDE BEL VER +20:01
149 Massimo MORABITO LUX LDT +22:32
150 Caleb FAIRLY USA TGA +26:46
151 Jordi VAN DINGENEN BEL VGS +27:30
152 Martial ROMAN FRA VER +28:20

fot. freewebs.com/ward_theuns/