Fot. Challenge Mallorca

Daniel McLay (Fortuneo – Oscaro) triumfował na trasie belgijskiego Tour de l’Eurométropole.

77. edycja Tour de l’Eurométropole prowadziła z La Louvière do Tournai i liczyła niespełna 189 kilometrów. Po drodze na kolarzy czekało aż dwanaście krótkich, ale dość wymagających podjazdów.

W ucieczkę dnia zabrali się: Jenthe Biermans (Katusha – Alpecin), Paul Ourselin (Direct Energie), Kenny Molly i Alan Riou (obaj stażyści Fortuneo – Oscaro), Martijn Budding (Roompot – Nederlandse Loterij), Kevin Deltombe (Sport Vlaanderen – Baloise), Steven Tronet (Equipe Cycliste Armée de Terre) i Timothy Stevens (Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team).

Ósemka maksymalnie zdołała uzyskać ponad sześć minut przewagi nad dość spokojnie jadącym peletonem. Na kolejnych hopkach duża grupa niwelowała straty i na 25 kilometrów przed metą doścignęła odjazd. Na sprint z grupy nie chcieli czekać: Amund Grondahl Jansen (LottoNL-Jumbo), Julien Duval (AG2R La Mondiale), Daniel Oss (BMC Racing Team), Yves Lampaert (Quick-Step Floors), Dimitri Claeys (Cofidis) i Angelo Tulik  (Direct Energie).

Akcja szóstki dość szybko została skasowana głównie dzięki pracy Lotto – Soudal. Na długi sprint zdecydował się Anthony Turgis (Cofidis). Francuz już podniósł ręce w geście triumf, ale na kresce wyprzedzili go Daniel McLay (Fortuneo – Oscaro) i Kenny Dehaes (Wanty – Groupe Gobert).

Wyniki: 

1 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo – Oscaro 4:20:20
2 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert
3 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
4 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
5 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bmc Racing Team
6 Oliver Naesen (Bel) Ag2R La Mondiale
7 Maxime Vantomme (Bel) Wb Veranclassic Aquality Protect
8 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
9 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha Alpecin
10 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Lotto Nl – Jumbo
11 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Metropole
12 Dries Devenyns (Bel) Quick – Step Floors
13 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
14 Maarten Wynants (Bel) Team Lotto Nl – Jumbo
15 Alexey Vermeulen (USA) Team Lotto Nl – Jumbo
16 Timo Roosen (Ned) Team Lotto Nl – Jumbo
17 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
18 Alex Kirsch (Lux) Wb Veranclassic Aquality Protect
19 Martin Elmiger (Swi) Bmc Racing Team 0:00:07
20 Twan Castelijns (Ned) Team Lotto Nl – Jumbo 0:00:30
21 Alexander Geuens (Bel) Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team 0:00:32
22 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
23 Timothy Dupont (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
24 Jimmy Raibaud (Fra) Armee De Terre
25 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
26 Joeri Stallaert (Bel) Cibel – Cebon
27 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
28 Lawrence Naesen (Bel) Wb Veranclassic Aquality Protect
29 Anthony Debuy (Bel) Ago – Aqua Service
30 Yves Lampaert (Bel) Quick – Step Floors
31 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
32 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
33 Thomas Gibbons (USA) Wanty – Groupe Gobert
34 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert
35 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
36 Floris Gerts (Ned) Bmc Racing Team
37 Piotr Havik (Ned) Team Katusha Alpecin
38 Roy Jans (Bel) Wb Veranclassic Aquality Protect
39 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
40 Bram Welten (Ned) Bmc Racing Team
41 Yann Guyot (Fra) Armee De Terre
42 Gerry Druyts (Bel) Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team
43 Maximilien Picoux (Bel) T.Palm Pôle Continental Wallon
44 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
45 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert
46 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha Alpecin
47 Tim Declercq (Bel) Quick – Step Floors
48 Bastien Duculty (Fra) Armee De Terre
49 Thomas Joly (Fra) Roubaix – Lille Metropole
50 Antoine Loy (Bel) Ago – Aqua Service
51 Gordon De Winter (Bel) Ago – Aqua Service
52 Mathias De Witte (Bel) Cibel – Cebon
53 Marco Mathis (Ger) Team Katusha Alpecin
54 Lukas Spengler (Swi) Wb Veranclassic Aquality Protect
55 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin
56 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix – Lille Metropole
57 Jerome Mainard (Fra) Armee De Terre
58 Bram Tankink (Ned) Team Lotto Nl – Jumbo
59 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Credits
60 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
61 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
62 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
63 Dennis Coenen (Bel) Cibel – Cebon
64 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
65 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert
66 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
67 Gijs Van Hoecke (Bel) Team Lotto Nl – Jumbo
68 Arjen Livyns (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
69 Michael Schär (Swi) Bmc Racing Team
70 Silvan Dillier (Swi) Bmc Racing Team
71 Iljo Keisse (Bel) Quick – Step Floors
72 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
73 Brecht Dhaene (Bel) Wanty – Groupe Gobert
74 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Team Lotto Nl – Jumbo 0:00:41
75 Boris Vallee (Bel) Fortuneo – Oscaro
76 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
77 Jimmy Janssens (Bel) Cibel – Cebon 0:00:47
78 Kevyn Ista (Bel) Wb Veranclassic Aquality Protect
79 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
80 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
81 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
82 Marcel Kittel (Ger) Quick – Step Floors 0:01:26
83 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport
84 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick – Step Floors
85 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
86 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
87 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
88 Pierre Goebeert (Bel) Ago – Aqua Service
89 Arthur Baude (Bel) Ago – Aqua Service
90 Michiel Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex
91 Niels De Rooze (Bel) Tarteletto – Isorex
92 Abram Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex
93 Jimmy Duquennoy (Bel) Wb Veranclassic Aquality Protect
94 Julien Stassen (Bel) Wb Veranclassic Aquality Protect
95 Max Emil Boholm Kørner (Nor) T.Palm Pôle Continental Wallon
96 Julien Duval (Fra) Ag2R La Mondiale
97 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
98 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
99 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
100 Arnold Jeannesson (Fra) Fortuneo – Oscaro
101 Thibault Guernalec (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:02:10
102 Nathan Van Hooydonck (Bel) Bmc Racing Team 0:03:14
103 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
104 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin
105 Kenny Molly (Bel) Ago – Aqua Service
106 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:55
107 Nico Denz (Ger) Ag2R La Mondiale 0:03:59
108 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2R La Mondiale
109 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
110 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 0:05:22
111 Michael Goolaerts (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
112 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
113 Kevin De Jonghe (Bel) Cibel – Cebon 0:06:36
114 Michiel Dieleman (Bel) Cibel – Cebon
115 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
116 Nicolas Vereecken (Bel) Roubaix – Lille Metropole
117 Alan Riou (Fra) Fortuneo – Oscaro
118 Andrew Leigh (GBr) Tarteletto – Isorex
119 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
120 Sander Cordeel (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
121 Daniel Oss (Ita) Bmc Racing Team
122 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:06:42
123 Norman Vahtra (Est) Ago – Aqua Service 0:08:32
124 Robby Cobbaert (Bel) Cibel – Cebon
125 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
126 Rudy Barbier (Fra) Ag2R La Mondiale
127 Antoine Didier (Bel) T.Palm Pôle Continental Wallon
128 Davide Martinelli (Ita) Quick – Step Floors
129 Timothy Stevens (Bel) Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team
130 Christophe Prémont (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
DNF Jonathan Breyne (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport
DNF Alexis Gougeard (Fra) Ag2R La Mondiale
DNF Jonas Goeman (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
DNF Kevin Verwaest (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF William Elliott (Can) T.Palm Pôle Continental Wallon
DNF Edward Walsh (Can) T.Palm Pôle Continental Wallon
DNF Guillaume Haag (Bel) T.Palm Pôle Continental Wallon
DNF Stéphane Poulhies (Fra) Armee De Terre
DNF Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
DNF Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
DNF Elias Van Breussegem (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
DNF Florian Maitre (Fra) Direct Energie
DNF Clement Orceau (Fra) Direct Energie
DNF Adrien Petit (Fra) Direct Energie
DNF Charlie Arimont (Bel) Ago – Aqua Service
DNF Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
DNF Steven Tronet (Fra) Armee De Terre
DNF Jordi Van Dingenen (Bel) Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team
DNF Jordan Levasseur (Fra) Armee De Terre
DNF Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
DNF Ángel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha Alpecin
DNF Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha Alpecin
DNF Brecht Ruyters (Bel) Cibel – Cebon
DNF Aidis Kruopis (Ltu) Veranda’s Willems – Crelan
DNF Martin Velits (Svk) Quick – Step Floors
DNF Brent Van De Kerkhove (Bel) Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team
DNF Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix – Lille Metropole
DNF Lander Seynaeve (Bel) Roubaix – Lille Metropole
DNF Auxence Buntinx (Bel) T.Palm Pôle Continental Wallon
DNF Merlijn Decoster (Bel) T.Palm Pôle Continental Wallon
DNF Kevin Lebreton (Fra) Armee De Terre
DNS Ciske Aneca (Bel) Tarteletto – Isorex
DNS Martin Palm (Bel) Ago – Aqua Service
DNS Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport