Fot. Astana Pro Team / © Bettiniphoto

Hiszpan jeżdżący w barwach Astany zaatakował w końcówce i samotnie pokonał linię mety w Monteveglio.

Włoski klasyk rozegrany został na wymagającej rundzie którą peleton musiał pokonać aż dziesięciokrotnie.

Na liście startowej mieliśmy dwóch Polaków jadących w ekipach World Tour – Łukasza Wiśniowskiego (Team Sky) oraz Przemysława Niemca (UAE Team Emirates), a także polską grupę CCC Sprandi Polkowice.

Dość szybko utworzyła się czteroosobowa ucieczka w składzie Simone Bernardini (Sangemini-MG.Kvis), Pavel Brutt (Gazprom-Rusvelo), Sebastian Lander (GM Europa Ovini) oraz Mattia Viel (Unieuro Trevigiani). Uciekający kwartet zyskał nawet 7 minut przewagi, ale w miarę upływu czasu różnica malała.

Ucieczka została doścignięta sporo kilometrów przed metą i niemal od razu rozpoczęły się kolejne ataki, jednak żadna z akcji nie uzyskała przewagi większej niż 30 sekund. 10 kilometrów przed metą szans próbowali m. in. Michael Albasini (Orica Scott) czy Michael Valgren (Astana), ale i ich ataki się nie powiodły.

Decydującą akcję przeprowadził Luis Leon Sanchez (Astana). Hiszpan na ostatni kilometr wjechał mając 10 sekund przewagi i nie dał się doścignąć sprinterom. Peleton przyprowadził Sonny Colbrelli (Bahrain Merida), który na finiszu pokonał Elię Vivianiego (Team Sky).

Wyniki: 

1 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 4:27:30
2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 0:00:06
3 Elia Viviani (Ita) Team Sky
4 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott
5 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
6 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert
7 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini
8 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
9 Simone Consonni (Ita) Team UAE Emirates
10 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott
11 Federico Zurlo (Ita) Team UAE Emirates
12 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli
13 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
14 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
15 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
16 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
17 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
18 Andrea Palini (Ita) Androni Giocattoli
19 Clement Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
20 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
21 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina
22 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
23 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
24 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo
25 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
26 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
27 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac
28 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
29 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
30 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
31 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
32 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli 0:00:10
33 Paolo Toto (Ita) Nippo-Vini Fantini
34 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini
35 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli
36 Metkel Eyob (Eri) Dimension Data For Qhubeka
37 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
38 Anthony Roux (Fra) FDJ
39 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
40 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
41 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
42 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
43 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
44 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
45 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
46 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
47 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo
48 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
49 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni – Sidermec – Bottecchia
50 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
51 Ben King (USA) Dimension Data
52 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
53 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky
54 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina
55 Pierre Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
56 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert
57 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
58 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
59 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
60 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina
61 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
62 Matteo Rotondi (Ita) GM Europa Ovini
63 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
64 Marco Tizza (Ita) GM Europa Ovini
65 Valerio Conti (Ita) Team UAE Emirates
66 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
67 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott
68 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini
69 Rudy Molard (Fra) FDJ
70 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini
71 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
72 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
73 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli
74 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
75 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
76 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert
77 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
78 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
79 Francesco Romano (Ita) UAE Team Emirates
80 Przemyslaw Niemiec (Pol) Team UAE Emirates
81 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
82 Jérémy Maison (Fra) FDJ
83 Jérémy Roy (Fra) FDJ
84 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
85 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
86 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
87 Nicolas Sessler (Bra) Israel Cycling Academy
88 Manuele Mori (Ita) Team UAE Emirates
89 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert
90 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
91 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
92 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
93 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac Pro Cycling Team
94 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
95 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
96 Rob Power (Aus) Orica-Scott
97 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini
98 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
99 Steve Morabito (Swi) FDJ
100 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
102 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott
103 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:00:24
104 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
105 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 0:00:33
106 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:55
107 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 0:01:14
108 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina 0:01:19
109 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:01:45
110 Cyrus Monk (Aus) Drapac Pat’s Veg Holistic Development Team 0:02:09
111 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:02:33
112 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
113 Eugert Zhupa (Alb) Wllier Trestina – Selle Italia
114 Marco Molteni (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
115 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini
116 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini
117 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
118 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
119 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
120 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
121 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
122 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
123 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott 0:02:45
124 Matteo Bono (Ita) Team UAE Emirates
125 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini – Mg. K Vis
126 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
127 Andrea Toniatti (Ita) Bahrain-Merida
128 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert
129 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
130 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
131 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – Rusvelo
132 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
133 Dan Craven (Nam) Israel Cycling Academy
134 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
135 Dylan Page (Swi) Caja Rural-Seguros RGA
136 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
137 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 0:03:26
138 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert
139 Christopher Butler (USA) Caja Rural-Seguros RGA
140 Andrea Ruscetta (Ita) GM Europa Ovini
141 Artem Nych (Rus) Gazprom – Rusvelo
142 Andrea Guardini (Ita) Team UAE Emirates
143 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini – Mg. K Vis
144 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:03:30
145 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
146 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
147 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
148 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
149 Damien Howson (Aus) Orica-Scott 0:04:08
150 Guy Nic (Isr) Israel Cycling Academy
151 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
152 Marcin Mrozek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
153 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
154 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
155 Francesco Mancini (Ita) Amore & Vita – Selle SMP
156 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:04:59
DNF Ian Boswell (USA) Team Sky
DNF Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
DNF Sebastian Henao (Col) Team Sky
DNF Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
DNF Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
DNF Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac
DNF Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
DNF Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
DNF Simone Benardini (Ita) Sangemini – Mg. K Vis
DNF Michele Gazzara (Ita) Sangemini – Mg. K Vis
DNF Nicolo Salvietti (Ita) Sangemini – Mg. K Vis
DNF Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
DNF Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert
DNF Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina
DNF Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
DNF Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini
DNF Marino Kobayashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini
DNF Eduard Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini
DNF Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Danilo Celano (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
DNF Besmir Banushi (Alb) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
DNF Uri Martins Sandoval (Mex) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
DNF Sebastian Lander (Den) GM Europa Ovini
DNF Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini
DNF João Almeida (Por) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
DNF Donovan Alonso Davila Cespedes (CRa) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
DNF Riccardo Cenghialta (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
DNF Mattia Viel (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
DNS Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Sangemini – Mg. K Vis
DNS Zahiri Abderrahim (Mar) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments