fot. Radosław Makuch

Bardzo ciekawy skład do Polski wysłać może Team Arkéa Samsic. Francuska formacja na 80. Tour de Pologne desygnowała kolarzy zdolnych do walki w każdym terenie – od lidera na generalkę, przez sprintera, aż po walczaków takich jak Łukasz Owsian – zwycięzca klasyfikacji górskiej z 2021 roku.

Obecność 33-letniego Polaka z pewnością nie może dziwić, bowiem jest jedynym zawodnikiem z naszego kraju ścigającym się w barwach Team Arkéa Samsic. Dla Łukasza Owsiana byłby to „dopiero” 5. start w Tour de Pologne w karierze i szansa na powtórzenie sukcesu sprzed 2 lat, a może i jego poprawienie poprzez np. triumf na etapie.

Liderem na klasyfikację generalną miałby być Kévin Vauquelin. Francuz od kwietnia nie ściga się w związku z kontuzją, więc mówimy tu nadal o wstępnym składzie, acz gdyby 22-latek wrócił do startów to właśnie Tour de Pologne byłoby dla niego ważnym etapem przygotowań do La Vuelta a España i szansą na kolejny dobry wynik w World Tourze.

Sprinterem francuskiej drużyny będzie David Dekker. 25-letni Holender przypomniał o sobie w tym roku gdy zajął 2. miejsce na drugim etapie Giro d’Italia. Syna słynnego Erika z pewnością stać na niespodziankę na polskich szosach, a rozprowadzać go będzie m.in. Daniel McLay.

W składzie znaleźli się także kolarze, których określa się zazwyczaj mianem walczaków. Jednym z takich zawodników lubiących ataki i pagórkowaty teren jest Michel Ries. 25-letni Luksemburczyk z pewnością może się znaleźć w niejednym odjeździe i powalczyć o np. trykot górala.

Wstępny skład zespołu Team Arkéa Samsic na 80. edycję wyścigu Tour de Pologne (29.07-04.08.2023):
David Dekker, Kévin Ledanois, Daniel McLay, Łukasz Owsian, Michel Ries, Clément Russo, Kévin Vauquelin.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Wszystko na temat wyścigu można przeczytać pod tym linkiem. Zapowiadamy także, że jak co roku relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 80. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

Poprzedni artykułTablica upamiętniająca Primoža Rogliča na Monte Lussari
Następny artykułArrivé #5 | Wszystko by się udało, gdyby nie ten Philipsen [podcast]
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments